3D modelių prekyvietė CGTrader pritraukė 2 milijonų EUR investiciją


3D modelių prekyvietė CGTrader pritraukė 2 milijonų EUR investiciją

Lietuvos startuolis ir viena didžiausių 3D modelių prekyviečių visame pasaulyje CGTrader pritraukė 2 milijonų eurų investiciją, kuri bus skirta finansuoti verslo plėtrą bei kurti technologinius sprendimus siekiant patenkinti sparčiai augančią 3D modelių paklausą. Pagrindiniai šio finansavimo investuotojai – estų rizikos kapitalo fondas Karma Ventures, kurie prisijungė prie ilgailaikių CGTrader investuotojų – Intel Capital bei Lietuvoje aktyviai veikiančio fondo Practica Capital.

CGTrader prekyvietėje pardavinėjami 3D modeliai yra naudojami kompiuterinės grafikos, žaidimų, vaizdo įrašų gamybos, reklamos, virtualiosios bei papildytos realybės aplikacijų, video žaidimų kūrėjų  bei kitų sričių specialistų, kurie gali naršyti gausioje 3D modelių bibliotekoje, nusipirkti ir parsisiųsti reikiamą modelį per keletą minučių. Taip yra taupomas brangus, kelias dienas ar netgi savaites galintis trukti laikas, kurio įprastai reikia aukštos kvalifikacijos 3D dizaineriui sukurti naują modelį nuo nulio. Naudojimasis CGTrader platforma dizaineriams paspartina 3D turinio kūrybą ir sumažina išlaidas. Būtent didėjantis efektyvumas ir kaštų mažinimas yra kritiniai elementai, reikalingi 3D technologijų rinkos augimui.

CGTrader direktorė ir bendraįkūrėja Dalia Lašaitė sako, kad žmonės pasaulį supranta per tris dimensijas, tačiau dauguma šiandieninių technologijų ar išmaniųjų programėlių vis dar naudoja plokščius ekranus ir atvaizduoja informaciją 2D formatu. “Tokia tendencija netrukus turėtų kisti. 3D tampa nauja sąveikos turinio forma per tokias technologijas kaip erdviniai skaičiavimai, WebGL, virtuali ar papildyta realybė. Naudojantis tokiomis platformomis kaip ARKit, ARCore, AR Studio praktiškai kiekvienas gali tapti 3D turinio kūrėju. Anksčiau pagrindinė informacijos perdavimo forma buvo tekstas, pamažu pripratome prie komunikacijos vaizdais, dabar tendencija svyra vaizdo įrašų link, o kitas natūralus žingsnis – 3D. Šiuo metu didžiausia kliūtis pereiti prie 3D – aukšta 3D turinio kūrybos kaina, todėl CGTrader atlieka reikšmingą vaidmenį mažinant kaštus bei įgalinant kūrėjus daug greičiau ir daug efektyviau kurti 3D programėles bei turinį“,  priduria Dalia Lašaitė.

Gautą investiciją CGTrader panaudos spartesniam prekyvietės augimui – pritraukti naujų dizainerių ir pirkėjų, kurti technologinius sprendimus leidžiančius dizaineriams efektyvinti savo darbo eigą, bei įsitvirtinti ir plėsti veiklą JAV, didžiausioje 3D modelių rinkoje. Dar iki pritraukiant investiciją, CGTrader verslo modelis užtikrino subalansuotą veiklą ir padengė operavimo kaštus, tačiau papildoma finansinė injekcija leis įmonei augti greičiau bei pasinaudoti galimybėmis sparčiai besivystančioje 3D rinkoje. Nuo 2016-ųjų gegužės CGTrader padvigubino vartotojų skaičių ir šiuo metu CGTrader vienija daugiau nei 1 100 000 profesionalių 3D dizainerių iš viso pasaulio.

„Karma Ventures nusprendė investuoti į CGTrader, nes mes tikime, kad 3D turinio svarba sparčiai augs per artimiausius keletą metų, o CGTrader turi puikią galimybę tapti lyderiaujančiu 3D modelių tiekėjų pasaulyje“ – teigia Kristjan Laanemaa, Karma Ventures partneris. „Karma Ventures jau keletą metų stebi įmonę ir mes manome, kad CGTrader komanda atliko puikų darbą įsitvirtinant kaip viena didžiausių 3D modelių prekyviečių. Komandos sukaupta patirtis bei pasiekimai mus įtikino, jog turėdama daugiau išteklių komanda gali tapti globaliu rinkos lyderiu“.

„Mes labai džiaugiamės, kad Karma Ventures prisijungė kaip vienas CGTrader investuotojų“ – sako Donatas Keras, Practica Capital partneris. „Su CGTrader esame nuo ankstyvųjų jos gyvavimo dienų ir metai dirbant kartu buvo išties įdomūs, o dabar su papildomomis lėšomis bei patirtimi gaunama iš Karma Ventures, CGTrader prekyvietei atsiveria dar daugiau galimybių.“

Apie CGTrader

CGTrader” yra viena didžiausių 3D modelių prekyviečių visame pasaulyje, kurioje šiuo metu publikuojami daugiau nei 590 000 kompiuterinės grafikos 3D modelių skirtų virtualios/papildytos realybės aplikacijų bei kompiuterinių žaidimų, filmų, reklamos, animacijos kūrimui ir architektūrinėms vizualizacijoms. “CGTrader” vienija stiprią profesionalių 3D dizainerių iš viso pasaulio bendruomenę: šių metų birželio mėnesį prie platformos prisijungė milijonasis vartotojas. “CGTrader” platformoje pavieniai 3D kūrėjai ir įvairaus dydžio dizaino studijos gali nemokamai dalintis ar parduoti savo 3D modelius, tuo tarpu pirkėjai gali rinktis iš plačios 3D modelių pasiūlos bei naudoti įsigytus modelius savo projektuose taip trumpinant projekto vystymo laiką bei taupant finansinius resursus.

Apie investuotojus

“Karma Ventures” yra rizikos kapitalo fondas, daugiausiai investuojantis į ankstyvojo etapo Europos startuolius, kuriančius unikalias technologijas bei turinčius tvarius klientų pritraukimo procesus. Nuo fondo įsteigimo 2016 metais “Karma Ventures” investavo į aštuonias įmones, įskaitant ir naujausią finansavimą skirtą “CGTrader”. Praeityje “Karma Ventures” komanda dalyvavo įvairiuose sėkminguose įmonių plėtros bei pardavimo projektuose, tarp kurių yra ir didžiausios Europoje sveikatos ir grožio paslaugų rezervavimo platformos “Wahanda” (šiuo metu žinomos “Treatwell” vardu) pardavimas. Tarp pagrindinių “Karma Ventures” investuotojų – “Ambient Sound Investments”, “Skype” įkūrėjų investicinė bendrovė, taip pat bendra Estijos, Latvijos, Lietuvos bei Europos Investicijų Fondo (EIF) iniciatyva “Baltic Innovation Fund”.

“Intel Capital” – dukterinė amerikiečių korporacijos “Intel” strateginių investicijų organizacija. “Intel Capital” daugiausiai investuoja į inovatyvius startuolius, kuriančius kompiuterinius ir išmaniuosius įrenginius, 5G ryšio technologijas, duomenų centrus, dirbtinio intelekto, duomenų debesijos (angl. Cloud), papildytos bei virtualios realybės, autonominio vairavimo, daiktų interneto (angl. Internet of Things) sprendimus, robotų technologijas ir puslaidininkų gamybą. Nuo 1991m. “Intel Capital” investavo 12,2 mlrd. dolerių į 1490 kompanijų visame pasaulyje, iš kurių net 636 kompanijos prisijungė prie akcijų biržų ar buvo įsigytos. Per įvairias verslo plėtros skatinimo programas „Intel Capital“ kasmet daro tūkstančius pristatymų savo portfelio kompanijų vadovams, “Intel” klientams bei partneriams. Daugiau apie tai, kas daro “Intel Capital” viena galingiausių rizikos kapitalo įmonių pasaulyje, galite sužinoti apsilankę www.intelcapital.com.

Practica Capital” yra rizikos kapitalo įmonių grupė įsteigta 2011 m. susibūrus savo verslus pardavusių verslininkų ir finansininkų komandai. Grupė administruoja 6 mln. eurų pradinės stadijos rizikos kapitalo fondą „Practica Seed Capital” bei 15,7 mln. eurų rizikos kapitalo fondą „Practica Venture Capital”, įsteigtus pagal Europos Investicijų Fondo EIF) administruojamą JEREMIE iniciatyvą. Fondai teikia ankstyvos ir vėlesnės stadijos finansavimą smulkiam ir vidutiniam verslui Lietuvoje.

Pranešimą paskelbė : Ginvile Ramanauskaite, CGTrader