30 įdomių ir dar negirdėtų faktų apie mobiliuosius telefonus

Per pastarąjį dešimtmetį mobilieji telefonai tapo tokia svarbia mūsų kasdienio gyvenimo dalimi, kad būtų labai sudėtinga šiandien sutikti bent vieną žmogų, kuris jais nesinaudotų.

Išmaniuosius telefonus šiomis dienomis mes naudojame ne tik skambindami ar rašydami trumpąsias SMS žinutes, tačiau taip pat ir skaitydami naujausias aktualijas, žaisdami žaidimus, klausydami mėgstamos muzikos, dirbdami, rašydami el. laiškus ar bendraudami mobiliosiomis programėlėmis.

Tačiau ar jūs kada nors buvote pagalvoję, ar pakankamai žinote apie mobiliuosius telefonus, kurie yra tapę labiausiai mėgstamais ir plačiausiai naudojamais technologiniais įrenginiais žmonijos istorijoje? Jei ne, tuomet Priedaimobiliems.lt pateikia jums 30 įdomių faktų apie mobiliuosius telefonus, kurių galbūt iki šiol dar niekuomet nebuvote girdėję.

  1. „Išsiųskite mane į rojų“. Mobiliesiems telefonams skirtame žaidime „Send Me to Heaven“ (liet. „Išsiųskite mane į rojų“) pagrindinis žaidėjo tikslas yra išmesti savo telefoną kaip įmanoma aukščiau į orą. Žaidimo kūrėjas teigė sukūręs šį žaidimą tikintis, kad bus sudaužyta kuo daugiau „iPhone“ telefonų, tačiau „Apple“ kompanija pastaruoju žaidimu uždraudė prekiauti oficialioje „App Store“ parduotuvėje.
  2. Ateities numatymas. Mokslinės fantastikos novelės „Ar androidai svajoja apie elektrines avis?“ (angl. „Do Androids Dream of Electric Sheep?“), paskelbtos 1968 m., autorius kartą yra sakęs, kad ateis laikai, kuomet nebesakysime – „Jis mane šnipinėja per mano telefoną“ ir vietoje to sakysime – „Mane šnipinėja mano telefonas!“
  3. „Android“ operacinė sistema. Kai 2007 m. pirmą kartą rinkoje pasirodė „Android“ operacinė sistema, „Nokia“ kompanija viešai pareiškė, kad jie „to nelaiko grėsme“, o „Microsoft Windows Mobile“ komandos narys teigė – „Aš nesuprantu, kokią įtaką jie galėtų turėti.“
  4. „iPhone“ atrišimas. Vos 17 metų amžiaus sulaukęs George Hotz buvo pirmasis, kuris atrišo pirmos kartos „iPhone“ išmanųjį telefoną ir pardavė „iPhone“ už „Nissan 350z“ automobilį ir 3 neatrištus „iPhone“ telefonus.
  5. Prarasta galimybė. 2004 m. pabaigoje „Samsung“ kompanija turėjo galimybę įsigyti „Android“, tačiau šio sandorio atsisakė, kadangi jie tuo metu neįžvelgė jokio potencialo. Praėjus dviem savaitėms, „Android“ įsigijo „Google“.
  6. GPS sistema. Jei jūsų telefono GPS navigacinė sistema „juda“ greičiau nei 1600 km/val., teisiškai GPS sistemą reikėtų išjungti, kadangi tokiu atveju tikėtina, jog GPS navigacija yra naudojama sekti raketą.
  7. Geriausiai parduodami. 8 iš 10 geriausiai kada nors parduodamų mobiliųjų telefonų buvo būtent „Nokia“.
  8. „Auksiniai“ telefonai. Tonoje mobiliųjų telefonų yra daugiau aukso nei tonoje aukso rūdos. Reikia tonos rūdos tam, kad būtų išgaunamas 1 g aukso, tačiau tokį patį kiekį aukso jūs galite gauti perdirbę 41 mobilųjį telefoną.
  9. „Clash of Clans“ žaidimas. „iPhone“ išmaniesiems skirtas žaidimas „Clash of Clans“ generuoja daugiau nei 2 mln. USD per dieną, o per tris metus suma viršija daugiau nei 3 mljrd. USD.
  10. Suomijos ekonomikos gelbėtojai. „Angry Birds“ ir „Clash of Clans“ mobiliesiems įrenginiams skirti žaidimai padėjo atsigauti Suomijos ekonomikai po patirto „Nokia“ kompanijos nuosmukio.
  11. Vandalizmo apraiška kino aikštelėje. Žinomas režisierius Džeimsas Fransis Kameronas (angl. James Francis Cameron) pasinaudodavo vinių pistoletu tam, kad prie sienos prikaltų filmo kūrėjų komandos narių mobiliuosius telefonus, kai „Avataras“ filmo kūrimo metu jie imdavo nelauktai skambėti.
  12. Mobilusis telefonas gali išgelbėti gyvybę. Iš Floridos kilęs vyras vardu Steve Moon kurį laiką buvo įkalintas seklumoje, kuomet aplink jį ratus suko išbadėję rykliai. Pusantros valandos jis bandė nukreipti jų dėmesį pasitelkdamas meškerę, kol galiausiai prisiminė, kad jis turi mobilųjį telefoną, kuriuo išsikvietė pagalbą.
  13. Mobilieji žaidimai. Mobiliesiems skirtuose žaidimuose apytiksliai 60% pajamų atkeliauja iš 0.23% žaidėjų.
  14. Robotizacijos įtaka. „iPhone“ išmaniųjų telefonų gamintoja „Foxconn“ sumažino savo darbuotojų skaičių nuo 110 000 iki 50 000 – dėka pradėtų naudoti robotų.
  15. Pirmasis skambutis mobiliuoju telefonu. Pirmasis skambutis, kuris buvo atliktas mobiliuoju telefonu, buvo iš inžinieriaus vardu Martin Cooper, skambinusio kitam savo konkurentui inžinieriui, siekiant pasigirti dėl savo didžiulio pasiekimo.
  16. „Daktariūkščiai“. Televizijos serialas „Daktariūkščiai“ (angl. „Scrubs“) vienos serijos epizode panaudojo tikrą telefono numerį. Tuomet filmavimo grupė vienas kitam perdavinėjo telefoną ir atsakinėjo į skambučius.
  17. Originalūs telefonų įkrovikliai. „Nokia“ yra sukūrusi koncepcinį telefono modelį, kuris įkraunamas naudojant kūno šilumą.
  18. Faradėjaus narvas. JK baro savininkas kartą aplink savo barą pastatė Faradėjaus narvą tam, kad lankytojai negalėtų naudotis savo mobiliaisiais telefonais.
  19. „WhatsApp“. „Facebook“ atsisakė įdarbinti Brian Acton, tačiau kiek vėliau iš jo nupirko „WhatsApp“ mobiliąją programėlę už 19 milijardų USD.
  20. Steve Wozniak hobis. Visiems šiuolaikinių technologijų entuziastams puikiai žinomas Steve Wozniak yra telefono numerių kolekcionierius. Kuomet jis savo mobiliajam telefonui įsigijo telefono numerį 888-8888, neilgai truko, kol suprato, kad šiuo numeriu neįmanoma naudotis, nes vaikai, kurie žaisdavo su savo tėvelių mobiliaisiais telefonais, nuolatos jam skambindavo.
  21. „Snapchat“. „Snapchat“ įkūrėjo Evan Spiegel turto vertė yra 3,9 milijardo USD – ir jam yra vos 29 metai. Tai paverčia jį vienu iš jauniausių milijardierių pasaulyje (kai jam buvo 24 metai, jo turto vertė siekė 1,5 milijardo USD).
  22. „Apple“ kainodara. „Apple“ išleisdavo 236 USD tam, kad pagamintų vieną „iPhone 6s Plus“ išmaniojo telefono modelį, o parduodamas jis buvo daugiau nei tris kartus brangiau – už 749 USD. Taip pat, 64 GB „iPhone“ gamyba „Apple“ kainuoja apytiksliai 17 USD daugiau nei 16 GB „iPhone“, tačiau „Apple“ pirkėjams kainą už tai padidina apytiksliai 100 USD.
  23. Siri balsas. JK Siri vyriškas balsas iš tikrųjų yra Jon Briggs balsas. Tačiau jis to nežinojo iki tol, kol pamatęs „iPhone 4s“ reklamą joje išgirdo savo paties balsą, priskirtą Siri.
  24. Pabėgimas nuo vilkų. 2011 m. berniukas Walter Acre iš Norvegijos paspruko nuo vilkų iš savo mobiliojo telefono grodamas ‚Megadeth“ sunkiojo metalo dainą.
  25. Nesinaudojimas mobiliaisiais. „Tamsos riteris“ (angl. „The Dark Knight“) trilogijos, „Pradžia“ (angl. „Inception“) bei daugybės kitų didelio pripažinimo visame pasaulyje sulaukusių filmų režisierius Christopher Nolan nenaudoja mobiliojo telefono ir el. pašto, kadangi jo paprasčiausiai „tai nedomina“, tokiu atveju jis „turi laiko apmąstymams“ ir jis taip pat neleidžia jų naudoti filmavimo metu.
  26. Telefonai nedidina vėžio rizikos. Po 11 metų trukusio tyrimo, mobilieji telefonai pripažinti kaip nepadidinantys vėžio atsiradimo rizikos.
  27. Pigus įkrovimas. „iPhone“ išmaniajam telefonui įkrauti reikalinga elektros energija per metus kainuoja vos 0.42 EUR.
  28. Koltano išgavimas. Dauguma šiuolaikinių mobiliųjų prietaisų, tokių kaip „iPhone“, yra pagaminti naudojant mineralą koltaną, kuris yra išgaunamas vergų, valdomų sukilėlių armijos Kongo Demokratinės Respublikos rytuose.
  29. „iPhone“ sandara. „iPhone“ išmaniajame telefone yra apytiksliai 75 elementai, t.y. du trečdaliai visos periodinės elementų lentelės.
  30. Prasta rašyba. Kadangi dauguma Japonijos ir Kinijos gyventojų naudoja savo išmaniuosius telefonus ir kompiuterius fonetiškai konvertuodami lotyniškas raides siekiant rašyti kiniškomis ir japoniškomis raidėmis, vis daugiau žmonių pamiršta, kaip ranka reikėtų parašyti kai kurias raides. Vienos kinų televizijos metu vos 30 proc. dalyvių įstengė taisyklingai parašyti žodį „rupūžė“ (癞蛤蟆, Lài há ma).