„Yukon Advanced Optics Worldwide“ į naujų technologijų plėtrą investuoja 4 mln. eurų

Į daugiau kaip 70 pasaulio šalių termovizorinius ir skaitmeninius naktinio matymo prietaisus eksportuojanti Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė „Yukon Advanced Optics Worldwide“ į inovacijas ir naujų termovizijos technologijų plėtrą šiais metais investuos daugiau nei 4 mln. eurų.

„Mūsų tikslas – pasiūlyti klientams tokias technologijas, apie kurias mūsų konkurentai dar tik pradeda mąstyti. Per savo istoriją esame ne kartą tai padarę, buvome pirmieji pasiūlę naktinio matymo prietaisus civiliams, sukūrėme visavertį ir funkcionalų sprendimą „Stream Vision“, sujungiantį termovizorinius ir skaitmeninius naktinės optikos prietaisus su mobiliaisiais įrenginiais. Investuodami į įrangą ir žmones, tikiu, artimiausiais metais turėsime ir daugiau sričių, į kurias įžengsime pirmieji“, – sako Aliaksandras Alsheuskis, „Yukon Advanced Optics Worldwide“ generalinis direktorius.

Įmonių grupė planuoja ne tik tiesiogiai investuoti į inovacijas, bet ir didinti tyrimų ir plėtros srityje dirbančių profesionalų skaičių. Šiuo metu įmonių grupės R&D darbuotojai dirba 4 šalyse, įskaitant Lietuvą.

Didžiąją investicijų dalį „Yukon Advanced Optics Worldwide“ nukreips į naujų civilinių termovizorinių optikos prietaisų kūrimą ir esamų prietaisų technologinių bei funkcinių galimybių plėtrą.

„Šiais metais planuojame išleisti apie 20 naujų gaminių. Tokiu būdu išliksime medžioklei skirtos įrangos industrijos lyderiais, ir toliau būsime lankstūs, prisitaikantys prie rinkos poreikių. Be to, randasi naujų sričių, kuriose naktinis ir termovizinis matymas yra svarbus – žmonių gelbėjimo kalnuose ir jūroje, gamtos, gyvūnijos tyrinėjimo. Tikiuosi, kad mūsų turimas know-how ir šios investicijos padės plėstis tiek įrenginių asortimento, tiek jų panaudojimo prasme“, – teigia Michailas Ivantsovas, R&D departamento direktorius.

Anot jo, „Yukon Advanced Optics Worldwide“ technologinis lygis leidžia bendrovei formuoti         stambiausių termovizijos ir optikos detalių gamintojų iš JAV, Prancūzijos, Japonijos gamybos planus. „Mes nustatome reikalavimus būsimiems gaminiams, kad jie palaikytų naujausias vartotojų sąsajas, būtų mažesni, jų veikimo laikas ilgėtų. Komponentų technologinės naujovės – ypač svarbus aspektas kuriant ir tobulinant gaminius, mes labai vertiname, kad tiekėjai tai supranta ir įsileidžia mus į savo gamybos virtuvę“, – kalbėjo M. Ivantsovas.

2021 m. „Yukon Advanced Optics Worldwide“ mini savo veiklos 30-metį optinių prietaisų industrijoje.  Šiais metais termovizorinis medžioklinis optinis taikiklis „Thermion XG50“, kuri sukūrė „Yukon Advanced Optics Worldwide“, pelnė metų optikos prietaiso nominaciją „Golden Bullseye Awards 2021“ apdovanojimuose JAV, kuriuos organizavo Nacionalinės šaulių asociacijos (National Rifle Association) leidžiamas prestižinis leidinys „American Rifleman“. 

„Yukon Advanced Optics Worldwide“ kuria pasaulyje vertinamus „Pulsar“ ir „Yukon Advanced Optics“ prekių ženklų termovizorinius, skaitmeninius naktinius ir dieninius optikos prietaisus, kurie naudojami kelionėse, medžioklėje, jūrų pramonės ir saugumo industrijoje. Įmonių grupė yra civilinės termovizijos gamybos pradininkė, jos produkcija eksportuojama į daugiau nei 70 pasaulio šalių, pagrindinės rinkos yra JAV ir Europa. „Yukon Advanced Optics Worldwide“ – viena iš nedaugelio gamintojų, užtikrinanti pilną produkcijos gamybos ciklą. Jos asortimente – daugiau nei 200 gaminių. Lietuvoje veikiančioje motininėje įmonėje dirba daugiau kaip 200 darbuotojų, o visoje grupėje, kurią sudaro 7 valstybėse veikiančios 9 bendrovės, dirba daugiau kaip 1100 darbuotojų.

Pranešimą paskelbė: Erik Murin, UAB ADVERUM