Vilniuje įvyko pirmasis Baltijos šalyse „Play to earn“ žaidimų hakatonas

Lapkričio 26-28 dienomis Vilnius Tech Park vyko pirmasis Baltijos šalyse „Play to earn“ žaidimų hakatonas, sulaukęs dalyvių ne tik iš Lietuvos. Šiame hakatone 13 komandų per 48 valandas siekė sukurti geriausią blockchain ir NFT technologijomis paremto žaidimo koncepciją. Pirmų trijų vietų nugalėtojai buvo apdovanoti organizatorių ir rėmėjų įsteigtus prizais, bei pretendavo į išties įspūdingo dydžio finansavimą – 350 tūkst. dolerių ir 120 tūkst. eurų vertės paslaugų paketą tolimesniam savo idėjos vystymui.  

Renginio organizatoriai „Blockchain Centre“ ir „Animoca Brands“, kartu su partneriais „Super How?“ ir „Polygon“ džiaugiasi įvykusio hakatono sėkme ir tokiu gausiu būriu dalyvių. Kaip teigė „Blockchain Centre“ vadovas Tadas Maurukas: „Įsitikinome, kad talentingų žmonių tikrai netrūksta ir net per tokį trumpą laiko tarpą galima išvystyti dėmesio vertų žaidimų koncepcijų. Panašu, kad tokie hakatonai – labai reikalingi, o netikėtas žvilgsnis į blockchain ir NFT technologijas leis jas lengviau pritaikyti vis labiau populiarėjančiuose  „Play to earn“ žaidimuose”. 

Renginyje dalyvavo pasaulyje žinomi blockchain ir NFT technologijų žinovai. „Didžiuojamės, kad Vilniuje vykęs renginys sulaukė ir kitų šalių susidomėjimo. Pavyzdžiui, pavyko prisikviesti „Animoca Brands“ narį Mohamed Ezeldin, kuris ne tik dalijosi savo žiniomis mentorių sesijose, bet ir tapo komisijos nariu, padėjusiu geriau įvertinti komandų pateiktas žaidimų koncepcijas. Žinomų svečių iš užsienio šalių buvo ir daugiau, džiugu, kad Lietuvoje vykstantys renginiai pritraukia ne tik vietinius specialistus”, džiaugėsi „Blockchain Centre“ vadovas Tadas Maurukas. 

Hakatono organizatoriai taip pat pasirūpino, kad renginyje galėtų dalyvauti tiek IT sektoriaus specialistai, tiek pradedantieji. Būtent todėl viso renginio metu vyko specialios mentorių sesijos bei paskaitos apie blockchain ir NFT technologijas, o norintys sužinoti daugiau galėjo privačiai konsultuotis su žinomiausiais pasaulyje ekspertais. 

Įdomiausiems hakatono metu sukurtiems žaidimų projektams įgyvendinti  bus skiriamas net 350 tūkst. dolerių ir 120 tūkst. eurų vertės paslaugų paketas.  Komandoms taip pat bus teikiama visa reikalinga pagalba: ne tik finansavimas, bet ir mentorių konsultacijos idėjos, jos įgyvendinimo ir blockchain bei NFT technologijų klausimais. Į šias investicijas pretenduoja net septynios iš trylikos hakatone dalyvavusių komandų.

Pirmąjį tokio tipo Baltijos šalyse vykusį hakatoną užbaigė per 48 valandas sukurtų žaidimų projektų pristatymas specialiai komisijai ir apdovanojimų ceremonija. Jos metu kiekvienai iš trijų laimėjusių komandų atitinkamai dar įteikta po 1000, 500 ir 300 USDT, tam, kad noras domėtis naujausiomis technologijomis neblėstų. 

Pirmosios vietos nugalėtojai komanda „E10“ sukūrė strateginį internetinį žaidimą „Hexodus Realms“, kurio ekonomika paremta NFT. Komisiją labiausiai sužavėjo išradingi komandos sprendimai, kaip „Play to earn“ žaidimuose išvengti infliacijos ir kitų neretai žaidėjus atbaidančių aspektų. 

Antros vietos nugalėtoja „Informed Games“ pristatė unikalią viktorinos tipo internetinių žaidimų platformą „ANITRIVIA“. Joje pritaikomas decentralizacijos principas, o žaidėjai ir turinio kūrėjai gali uždirbti NFT atsakydami bei kurdami viktorinos klausimus įvairiuose turnyruose. 

Trečios vietos nugalėtojų komandos „It works on my machine“ koncepcija leidžia suteikti pridėtinės vertės jau turimoms žaidėjų NFT kolekcijoms. Projektas „The Multiverse Game“ leidžia savo NFT lengvai įkelti į žaidimą, jais pagerinti turimus veikėjus ir kautis su kitais žaidėjais.  

Pranešimą paskelbė: Karolis Bagdonas, UAB Augti
Vilniuje įvyko pirmasis Baltijos šalyse „Play to earn“ žaidimų hakatonas