„Viada“ ragina būti budriems: internetiniai sukčiai gali prašyti asmeninių duomenų ir pinigų

Ketvirtadienio vakareVIADA LT „Facebook“ paskyroje pastebėta, kad internetiniai sukčiai apsimeta įmonės administracija ir melagingai žmonėms praneša apie laimėtą konkursą. „VIADA LT“ atstovybė ragina nepasikliauti jokiomis žinutėmis apie laimėjimą, jokiu būdu nepateikti savo asmeninių duomenų ir nedaryti apmokėjimų. Įmonė kreipėsi į teisėsaugą ir „Facebook“ platformą – ieškoma būdų, kaip sustabdyti sukčius ir jų apgaulingus veiksmus.

Vakar „VIADA LT“ socialiniuose tinkluose, „Facebook“ profilyje paskelbtas konkursas sulaukė sukčių atakos – laimėtojus ėmė skelbti internetiniai apgavikai. Žmonėms buvo siunčiamos asmeninės žinutės, kuriose sveikinama laimėjus konkursą ir raginama spausti pateiktas nuorodas, užsiregistruoti ir pateikti asmeninius duomenis, norint atsiimti konkurse laimėtą prizą.

„Mielieji, būkite budrūs !!! Oficialus Viada Lietuva Facebook profilis skelbdami konkursus NIEKADA NEPRAŠO SPAUSTI NUORODŲ, kuriose prašoma pateikti asmeninius duomenis ar atlikti mokėjimus. Neapsigaukite!“, – bendrovė skelbia „VIADA Lietuva“ „Facebook“ puslapio komentare.  

Degalinių tinklo „Viada LT“ marketingo vadovė Simona Petrovienė tikina, kad su internetiniais sukčiais buvo susidurta ir anksčiau. Spalio 1 dieną buvo pastebėta ir pranešta apie netikrus puslapius, tačiau gana greitai šios internetinės atakos baigėsi. Anot jos, tada internetiniai sukčiai viską ištrynė, o apgaulingi puslapiai bei profiliai buvo užblokuoti.

Tačiau šį kartą jų veiklos metodas kiek kitoks. S. Petrovienė pasakoja, kad šį kartą sukčiai apgaulės būdu pinigus bandė išvilioti ne komentuodami „VIADA Lietuva“ paskyroje esančius įrašus, o rašydami asmenines žinutes.

„Žmonių prašoma spausti nuorodas, užsiregistruoti ir kas savaitę nuo jų nuskaičiuojama 3 eurų suma. Anksčiau po mūsų įrašu sukčiai komentavo ir sveikino laimėtojus, ragindami spausti nuorodas, tačiau juos operatyviai užblokavome. Dabar jie veikia taip, kad jų nepastebėtume. Džiaugiamės, kad žmonių budrumas lyginant su ankstesniais laikais yra smarkiai išaugęs. Nepaisant to, kad sukčiavimas vyko privačiuose pokalbiuose, „VIADA Lietuva“ „Facebook“ puslapio sekėjai supratę klastą nedelsiant mus informavo, tai leido operatyviai reaguoti stabdant neteisėtą laimėtojų skelbimą.“, – tikina Simona Petrovienė.

„Oficialus mūsų puslapis yra www.viada.lt ir „Facebook“ bei „Instagram“ paskyros „VIADA Lietuva“ yra vieninteliai kanalai, kuriuose galite rasti informaciją apie akcijas, žaidimus ir laimėjimus. Mes niekada pirmi nerašome asmeninių žinučių, neprašome registruotis neva specialiai žaidimams sukurtose svetainėse, ar kitaip pateikti savo asmeninių duomenų. Būkite atidūs ir neapsigaukite!“, – ragina ji ir apgailestauja, kad žmones bandoma apgauti, pasinaudojant bendrovės pavadinimu.

Pranešimą paskelbė: Gabrielė Drėmaitė, UAB Headline agency
„Viada“ ragina būti budriems: internetiniai sukčiai gali prašyti asmeninių duomenų ir pinigų