Valstybės informacinių išteklių infrastruktūros konsolidavimo projektui įsibėgėjus, dienos šviesą išvydo unikali IT infrastruktūros ir informacinių sistemų migracijos metodologija „MigrITIS“

Apie valstybės informacinių išteklių konsolidavimą pradėta kalbėti dar 2012–ais metais. Konsolidavus valstybinių institucijų infrastruktūrą, IT paslaugų tiekėjai įrangą ir duomenis kaups duomenų centruose, o institucijoms nebereikės pačioms rūpintis atskiru IT ūkiu. Tokiu būdu bus nepalyginamai efektyviau panaudojami visi valstybinio debesies (GovCloud) infrastruktūros ištekliai.

Labai svarbi šio projekto dalis – dalyvaujančių organizacijų IT infrastruktūrų ir informacinių sistemų migravimo į valstybės debesijos aplinką darbai. Tai yra labai kompleksiškas ir sudėtingas uždavinys, kuriam reikia iš anksto labai gerai pasiruošti.

Kompleksinėms IT infrastruktūrų ir informacinių sistemų migravimo užduotims spręsti kritinės IT infrastruktūros ekspertų komanda BAIP sukūrė autorinę migracijos paslaugų metodologiją MigrITIS. Vadovaujantis ja bus teikiamos aukščiausio lygio migracijos paslaugos valstybinėms ir komercinėms institucijoms.

BAIP sukurta metodologija pateikia planavimo ir valdymo metodus, įrankius bei konceptus, skirtus lengvai ir be iššūkių migruoti IT infrastruktūrą ir/ar informacines sistemas į kitą, dažnai pažangesnę, naujais sprendimais grįstą aplinką. MigrITIS aprašo gerąsias praktikas, priemones, įrankius ir projekto valdymo metodus, padedančius migracijos projekto komandai, vadovui bei kitiems darbo grupės asmenims įgyvendinti planavimo procesą bei suvaldyti kertinius migracijos projekto aspektus.

Metodologija MigrITIS pagrįsta unikalia BAIP patirtimi bei kompetencijomis, kurta remiantis daugelio pasaulio gamintojų metodologijomis ir įrankiais, tačiau yra nepriklausoma nuo vieno konkretaus gamintojo ir pritaikoma praktiškai visų rinkoje esančių technologijų migracijoms. Ji sukurta remiantis tarptautiniais projektų valdymo standartais, pritaikant pasaulyje garsias metodologijas, principus, procesus ir gerąsias praktikas, paslaugų valdymo metodologijų pagrindinius komponentus ir modelius.

“Tikrasis meistriškumas įgyjamas ilgai ir kryptingai dirbant daugybę metų. Labai svarbu įgalinti sukauptas žinias bei gerąsias praktikas kuriant pridėtinę vertę klientams. Ekspertinės žinios turi tiesioginę reikšmę proceso rezultatams, o tam tikrais atvejais gali būti ir projekto sėkmę lemianti priežastis. Vadovaujantis BAIP sukurtais modeliais bei metodologijomis kompleksiškai sudėtingi projektai vyksta nepalyginamai greičiau ir sklandžiau, galimos rizikos sumažinamos iki minimumo.”, komentavo BAIP generalinis direktorius Gytis Umantas.

Praktinį paslaugos modelį BAIP pagrindė ir patvirtino ISO 20000 kokybės paslaugų standartu, ir įregistravo autorinės migracijos metodologijos prekės ženklą MigrITIS.

Metodologijos auditą ir vertinimą atliko nepriklausoma trečioji šalis.

MigrITIS yra autorinis darbas, saugomas pagal Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Pakarklytė, BAIP, UAB