Tęsiasi technologijų įmonių registracija į 2018 m. Deloitte Technology Fast 50 reitingą

Tęsiasi technologijų įmonių registracija į 2018 m. Deloitte Technology Fast 50 reitingą

Tarptautinė audito ir verslo konsultacijų įmonė Deloitte kviečia Lietuvos technologijų įmones teikti paraiškas bei išmėginti savo jėgas 2018 m. „Technology Fast 50“ projekte, kur varžosi sparčiausiai augančios Vidurio Europos regiono technologijų įmonės. Devynioliktus metus rengiamame prestižiniame reitinge, skirtame Vidurio Europos regiono technologijų sektoriaus įmonėms, reitinguojamos tiek jau įsitvirtinusios, tiek naujos sparčiai augančios technologijų bendrovės. Be to, pirmą kartą projekto istorijoje pristatomas specialus apdovanojimas, skirtas įvertinti įmonių teigiamą socialinį poveikį visuomenei ir/ar aplinkai.

2017 m. buvo sėkmingiausi Lietuvos įmonėms – pirmą kartą projekto istorijoje net 6 Lietuvos atstovai pateko į Deloitte „Fast 50“ pagrindinį reitingą: UAB „Deeper“ (2 pozicija), UAB „Good one“ (8 pozicija), UAB „INVENIS“ (11 pozicija), UAB „TV Žaidimai“ (13 pozicija), UAB „ADEO WEB“ (33 pozicija) ir UAB „TeleSoftas“ (50 pozicija). Dar po vieną Lietuvos įmonę pateko į specialiąsias „Kylančių žvaigždžių” (UAB „CGTrader“) ir „Didžiojo penketo” (UAB „Pigu“) kategorijas.

„Kasmet Lietuvos atstovų pasiekimai reitinge maloniai nustebina – praėjusiais metais net aštuonios Lietuvos įmonės pateko tarp projekto laureatų, o UAB „Deeper“ buvo antri Vidurio Europoje ir aštunti EMEA regione. Manau, kad tokius puikius rezultatus Lietuvos įmonėms pavyksta pasiekti dėl keleto priežasčių: visų pirma tai − iniciatyvūs jaunosios kartos atstovai, kurie su užsidegimu įgyvendina inovatyvias idėjas. Antra, su technologijomis susijusios idėjos sulaukia nemažai dėmesio iš rizikos kapitalo ar privačių investuotojų, kurie skatina ir motyvuoja imtis iniciatyvų. Todėl kviečiame ir šiais metais Lietuvos technologijų įmones aktyviai teikti paraiškas ir išbandyti savo galimybes prestižiniuose apdovanojimuose“, – teigia „Deloitte“ partneris ir „Technology Fast 50“ projekto lyderis Lietuvoje Linas Galvelė.

Konkurse kviečiamos dalyvauti technologijų sektoriaus įmonės, vykdančios veiklą Vidurio Europos regiono šalyse (Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Albanijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Bulgarijoje, Kroatijoje, Čekijos Respublikoje, Vengrijoje, Makedonijoje, Moldovoje, Juodkalnijoje, Rumunijoje, Serbijoje, Kosove, Slovakijoje ir Slovėnijoje).

Projekte „Technology Fast 50“ reitinguojamos sparčiausiai augančios technologijų įmonės, remiantis jų pajamų augimu per paskutinių ketverių metų laikotarpį. Sudarant 2018 m. reitingą, bus analizuojamos 2014 – 2017 m. pajamos.

„Technology Fast 50“ programos kategorijos ir kriterijai

Projekte yra išskiriamos 3 kategorijos bei 2 specialūs apdovanojimai – „Progresyviausios inovacijos“ (angl. Most Disruptive Innovation) ir „Socialinio poveikio“ (angl. Social Impact).

„Fast 50″ kategorija

Pagrindinė „Fast 50“ reitingo kategorija reitinguoja 50 sparčiausiai augančių technologijų įmonių Vidurio Europoje pagal pajamų augimą per ketverių metų laikotarpį nuo 2014 iki 2017 m.

Kad įmonė galėtų konkuruoti šioje kategorijoje, ji privalo atitikti šiuos kriterijus:

  • vykdyti veiklą mažiausiai 4 metus;
  • metinės pajamos per kiekvienus 2014, 2015 ir 2016 metus turi sudaryti ne mažiau nei 50 000 Eur, o per 2017 m. – ne mažiau nei 100 000 Eur;
  • įmonės motininė kompanija turi būti iš Vidurio Europos šalies (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Albanijos, Bulgarijos, Bosnijos ir Hercogovinos, Kroatijos, Vengrijos, Kosovo, Makedonijos, Montenegro, Rumunijos, Serbijos, Slovakijos ar Slovėnijos);
  • įmonė turi plėtoti ar gaminti patentuotas technologijas, arba nemažą kapitalo dalį skirti moksliniams tyrimams ir plėtrai (MTEP);
  • įmonei būdinga nuosavybės struktūra, kuri neapima daugumai priklausančių dukterinių strateginių subjektų įmonių.

Laimėtojai nustatomi iš visų užsiregistravusių technologijų įmonių pagal pajamų augimą per ketverių metų laikotarpį nuo 2014 iki 2017 m.

Atkreipiame dėmesį, kad norint pretenduoti į „Deloitte Technology Fast 500 EMEA“ reitingą, įmonės pagrindinės veiklos pajamos 2014 m. turi būti bent 50 000 Eur, o einamaisiais 2017 m. – bent 1 000 000 Eur (Vidurio Europos reitinge 2017 m. pajamos turi būti bent 100 000 Eur).

„Kylančių žvaigždžių“ (angl. Rising Stars) kategorija

Kylančių žvaigždžių“ kategorijoje Deloitte reitinguoja tokias įmones, kurios turi didelį potencialą, tačiau yra per jaunos, kad atitiktų minimalų ketverių metų veiklos kriterijų, taikomą pagrindinėje kategorijoje.

Pretenduojančių technologijų įmonių veikla turi siekti mžiausiai 3 metus (įmonė įkurta iki 2014 m. gruodžio 31 d.), o jų pajamos viršyti 30 000 eurų per kiekvienus iš paskutinių trejų metų (2015 – 2017 m.). Kiti kriterijai sutampa su pagrindinės „Fast 50“ kategorijos kriterijais.

„Didžiojo penketo” (angl. Big 5) kategorija

„Didžiojo penketo“ kategorijoje reitinguojamos bendrovės, kurios yra per didelės, kad galėtų vienodomis sąlygomis varžytis dėl pajamų augimo su mažesnėmis „Fast 50“ įmonėmis.

Pretenduojančios įmonės privalo tenkinti tuos pačius kriterijus kaip ir pagrindinėje „Fast 50“ kategorijoje, išskyrus tai, kad metinės pajamos per paskutinius vertinamus metus (2017 m.) šioje kategorijoje turi viršyti 25 mln. eurų.

Progresyviausios inovacijos“ (angl. Most Disruptive Innovation) apdovanojimas

Šis specialus apdovanojimas gali būti skiriamas į reitingą nepatekusiai bendrovei, tačiau pasižyminčiai novatoriškumu, kuriant itin progresyvias naujas technologijas ar paslaugas, kurios daro revoliucinį poveikį rinkai. Laimėtojas arba laimėtojai bus paskelbti atsižvelgiant į nepriklausomos žiuri vertinimą.

Vidurio Europos „Socialinio poveikio“ (angl. Social Impact) apdovanojimas

Tai pirmą kartą projekto istorijoje pristatomas specialus apdovanojimas, skirtas įvertinti teigiamą socialinį poveikį. Apdovanojimas gali būti skiriamas įmonei, kuri sėkmingai derina skaitmeninius produktus/paslaugas su teigiamu poveikiu visuomenei ir/arba aplinkai. Laimėtojas arba laimėtojai bus paskelbti atsižvelgiant į nepriklausomos žiuri vertinimą. 

Registracija

Technologijų įmonių registracija vyksta Deloitte interneto svetainėje. Kriterijus atitinkančios įmonės automatiškai bus įtrauktos į EMEA regiono sudaromą reitingą „Deloitte EMEA Technology Fast 500“, apdovanojimai vyks 2018 m. pabaigoje.

Įmonių registracija vyksta iki 2018 m. liepos 31 d. Oficialūs reitingo rezultatai bus paskelbti 2018 m. spalio mėn.

Daugiau informacijos galite rasti Deloitte svetainėje arba specialiai projektui paruoštose gairėse anglų kalba.

Pranešimą paskelbė: Justina Daukšaitė, Deloitte Lietuva, UAB