„Telia“ vienintelė tęsia mobiliojo ryšio nuolaidas Ukrainoje

„Telia“ iki rudens tęsia sumažintus mobiliojo ryšio tarifus tarp Ukrainos ir Lietuvos. Bendrovė pastebi kartais išaugusius lietuviškų numerių duomenų ir skambučių srautus Ukrainoje – tai gali būti siejama su intensyvia Lietuvos savanorių pagalba vežant į Ukrainą žmonėms ir kariams reikalingus dalykus. „Telia“ 1 GB Ukrainoje kainuos 2 eurus, kai standartinė kitų Lietuvos operatorių duomenų kaina pakilo dešimtimis kartų.

Telia“ statistika rodo, kad mobiliųjų duomenų vartojimas Ukrainoje šių metų gegužės mėnesį išaugo net penkis kartus palyginus su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu pernai. Ši tendencija išlieka ir birželio mėnesį.

Skambučiai iš Lietuvos į Ukrainą toliau kainuos nuo 0,06 euro už minutę, o mobilieji duomenys Ukrainoje bus pigesni, nei nustatyta reguliuojama kainodara tarp ES šalių operatorių. Trumposios SMS žinutės siuntimas – nuo 0,08 euro. Tarptinklinio ryšio (angl. roaming) skambučio minutė Ukrainoje skambinant į Lietuvą kainuos nuo 0,085 euro, o SMS – 0,005 euro. Mobilieji duomenys naudojantis tarptinkliniu ryšiu kainuos apie 2 eurus už 1 GB. Pas kitus mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ ir „Bitė“ kainos už 1 GB šiuo metu yra dešimtimis kartų didesnės.

„Žmonės natūraliai pavargsta nuo karo, tačiau Ukrainai kaip niekada reikalinga mūsų pagalba. Kol karas tęsis, vis ieškosime būdų kaip galime padėti karo baisumus išgyvenančiai šaliai. Nuolat bendraujame su Ukrainos ryšio operatoriais ir girdime su kokiais iššūkiais jie susiduria, tad norime, kad pagalba turėtų realią naudą. Žinome, kad ir nemažai Lietuvos žmonių keliauja į Ukrainą su pagalbos misijomis, tad mūsų tikslas yra, kad ir jų kelionėms brangios mobilaus ryšio paslaugos nesudarytų papildomų problemų“ – sako „Telia“ verslo klientų vadovas Danielis Karpovičius.

Didžiausias iš Ukrainos atvykusių abonentų skaičius buvo fiksuojamas prieš metus kovo mėnesį, o nuo to laiko sumažėjo 3 kartus. Pasak D. Karpovičiaus, tai gali būti dėl to, kad nuo karo bėgantys Ukrainos gyventojai jau pradėjo naudotis ir vietinėmis SIM kortelėmis, grįžo namo ar išvyko į kitas šalis. Taip pat tai gali lemti ir sugriauta ryšio infrastruktūra bei nuolatiniai elektros trikdžiai. Būtent dėl jų šalyje nėra užtikrinto mobiliojo ryšio stabilumo.

Balso skambučių vartojimas išlieka stabilus ir siekia apie 220 000 minučių per mėnesį. Antrąją praeitų metų pusę tiek balso skambučiai, tiek mobiliųjų duomenų vartojimas išliko stabilūs.

Šis „Telia“ ir kitų didžiųjų ES bei Ukrainos operatorių susitarimas pagrįstas gera valia ir savanoriškumu mažinant didmenines tarptinklinio ryšio ir tarptautinių skambučių kainas tiek, kad jos tik padengtų paslaugų teikimo sąnaudas, o galutiniai naudos gavėjai visų pirma būtų jų klientai.  

Bendrovė iki šiol visiems ukrainiečių pabėgėliams Lietuvoje suteikia neribotą kiekį išankstinio mokėjimo paslaugos „Ežys“ SIM kortelių, o Ukrainos verslui, persikeliančiam į Lietuvą, suteikiami specialūs „Telia“ pasiūlymai ir nemokamos IT konsultacijos. „Telia“ internetu ir televizoriais aprūpino visus pabėgėlių centrus Lietuvoje ir už daugiau kaip 50 tūkst. eurų nupirko specialių telefonų ukrainiečiams. Nuo karo Ukrainoje pradžios „Telia“ parama Ukrainai jau viršijo 300 tūkst. eurų.

Daugiau informacijos:

Audrius Stasiulaitis

I WILL TELL YOU TELIA

Tel. (8 5) 236 7019, Mob. 8 686 77988

El. p. audrius.stasiulaitis@telia.lt  

Telia Lietuva, AB, Saltoniškių g. 7A, 03501 Vilnius

Pranešimą paskelbė: Karolis Adamonis, UAB „INK agency“
„Telia“ vienintelė tęsia mobiliojo ryšio nuolaidas Ukrainoje