Telecentro I pusmetis pasižymėjo augimu

Pirmasis 2022 m. pusmetis Telecentrui buvo sėkmingas – pagrindinės veiklos pajamos, lyginant su 2021 m. atitinkamu laikotarpiu, išaugo 33 proc. iki 5,84 mln. Eur, EBITDA – 25 proc. iki 1,82 mln. Eur, grynasis pelnas (iš tęstinės veiklos) – 40 proc. iki 619 tūkst. Eur.

Šiemet pajamų augimu ypač išsiskyrė netelekomunikacinių paslaugų padalinys – Vilniaus TV bokštas ir jame veikiantis restoranas „Paukščių takas“. Pabaigus bokšto rekonstrukcijos I etapą lankytojams buvo atverta nauja lauko apžvalgos aikštelė 170 m aukštyje, kuri tapo labai populiari, lankytojų mėgstama. Atgyjant turistų srautams po COVID 19 pandemijos, TV bokšto lankytojų skaičius pirmajį pusmetį išaugo iki 57 tūkstančių ir pasiekė priešpandeminio laikotarpio rodiklį.

Pajamų augimu pasižymėjo ir kitos Telecentro verslo sritys: duomenų centrų ir infrastruktūros nuomos paslaugos, daugiau pajamų gauta iš įmonės valdomų išteklių efektyvaus įdarbinimo. Įmonei taip pat pavyko užtikrinti stabilias pajamas iš kertinės veiklos – radijo ir televizijos programų siuntimo.

Įmonės sąnaudos (be amortizacijos ir nusidėvėjimo) I pusmetį, lyginant su tuo pačiu 2021 m. periodu, padidėjo bemaž 34 procentais. Nemaža dalimi sąnaudų padidėjimas organiškai susijęs su verslo apimčių augimu. „Jeigu atsižvelgsime į ekonominę aplinką ir ypač aukštą infliacijos lygį, darbo užmokesčio tendencijas šalyje, manau, kad šiame kontekste Telecentrui pavyko išlaikyti sąnaudų kilimą kontroliuojamose ribose”, – teigia Telecentro vadovas Remigijus Šeris.

Pastarąjį pusmetį Telecentras toliau plėtė savo siuntimo tinklais siunčiamų radijo ir televizijos programų apimtis. Nuo balandžio 1 d. pradėta retransliuoti Ukrainos nacionaliniu radijo transliuotojo „Suspilne („UA: PBC“) radijo programą per vidurinių bangų siųstuvą 1386 kHz dažniu. Nuo birželio 1 d. Pietryčių Lietuvoje per nemokamą nekoduotą eterinę televiziją pradėtos retransliuoti 2 naujos TV programos: „Belsat TV” (baltarusių ir rusų k.) ir „TVP World” (anglų k.). 

„Belsat TV” yra kanalas, orientuotas į Baltarusijos auditoriją. Kanalo misija – užtikrinti, kad šios šalies piliečiai gautų prieigą prie alternatyvios informacijos šaltinių, taip pat remti demokratiją ir laisvą žodį Baltarusijoje.

„Šie abu transliacijų projektai yra svarbūs, norint pasiekti radijo klausytojus Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos teritorijoje, taip pat TV žiūrovus Lietuvoje su informaciniu turiniu, kuris būtų atsvara Rusijos skelbiamai dezinformacijai bei karo ir neapykantos Ukrainai propagavimui”, – sako R. Šeris.

Daugiau informacijos apie rezultatus skelbiama Telecentro svetainėje.

APIE TELECENTRĄ

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) – valstybės valdoma akcinė bendrovė, teikianti televizijos ir  radijo programų siuntimo, duomenų perdavimo ir duomenų centrų paslaugas. Bendrovė vykdo jai pavestus valstybės ITT išteklių konsolidavimo bei plėtros projektus, taip pat valdo aukščiausią Lietuvos statinį – Vilniaus televizijos bokštą.

Pranešimą paskelbė: Valdas Kaminskas, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras