Telecentras pradėjo retransliuoti IPTV į namų televizorius aukštąja raiška

Išmaniosios televizijos (IPTV) programas, siunčiamas per bevielius interneto tinklus į  didžiuosius namų televizorius, jau galima žiūrėti aukštąja raiška. Tokią inovaciją šiandien klientams pristatė Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – Telecentras).

Dar 2016 metų gruodį Telecentras pirmasis Lietuvoje ir vienas pirmųjų pasaulyje pradėjo siųsti išmaniosios televizijos MEZON TV programas į namų televizorius per 4G  LTE mobiliojo ryšio tinklą. Nuo šiandien dalis programų pradedamos siųsti aukštąja raiška.

„Bemaž visi šalies mobiliojo ryšio operatoriai skelbiasi 4G tinklais siunčiantys TV ir video turinį, tačiau reikia suprasti, kad šis vaizdo duomenų srautas siunčiamas daugiausiai į mažus išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių ekranus. Retas operatorius apsiima užtikrinti TV programų pateikimą į didžiuosius namų televizorių ekranus, nes tai yra technologinis, didelių tinklo resursų reikalaujantis iššūkis”, – teigia įmonės Technologijų vadovas Egidijus Ropė. – “Šiuo atžvilgiu mes esame geriau pasirengę: didelio pralaidumo Telecentro tinklas ir naujausių technologijų duomenų apdorojimo srityje taikymas mums leidžia rinkai pateikti išmaniosios televizijos paslaugas namams, kurios pagal siunčiamų duomenų apimtis iki šiol buvo “įkandamos” tik fiksuoto ryšio technologijoms.”

Pastarasis Telecentro sukurtas technologinis IPTV  HD sprendimas remiasi HEVC  videokodavimo algoritmais, kurie leidžia užtikrinti geresnę vaizdo kokybę, TV programas siunčiant į namų televizorius HD raiška.

Bemaž visi Lietuvoje žiūrimiausi kanalai per MEZON išmaniąją TV retransliuojami aukštąja raiška. Mini pakete iš 12 TV kanalų 11 retransliuojama HD raiška, Optimaliame HD pakete – daugiau nei 1/3  kanalų retransliuojami HD raiška.

Išmanioji televizija arba IPTV – dėl galimybės valdyti TV programų įrašus: juos atsukti atgal, prasukti į priekį, sustabdyti ir taip žiūrėti filmus, laidas, sporto transliacijas ir kitą TV turinį kiekvienam  patogiu metu – šiuo metu yra sparčiausiai auganti mokamos televizijos rūšis Lietuvoje. Šiandien ja naudojasi per 270 tūkst. vartotojų.

Pranešimą paskelbė: Valdas Kaminskas, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras