Teismas nepriėmė „Telia“ ieškinio, kuriuo siekiama vilkinti „Mezon“ pardavimą

Vilniaus apygardos administracinis teismas vakar atsisakė priimti „Telia Lietuva“ ieškinį, kuriuo buvo siekiama trukdyti ir vilkinti „Mezon“ pardavimo sandorį. „Telia Lietuva“ siekė panaikinti Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimus, kuriais bendrovei „Bitė Lietuva“, perkančiai „Mezon“ verslą, parduodami ir jos klientams aptarnauti būtini dažniai. „Telia Lietuva“ privalės padengti ir bylinėjimosi išlaidas.

„Sveikiname teismo nutartį, kuria konstatuota, kad „Telia Lietuva“ negali ginčyti RRT sprendimo, leidžiančio sėkmingai užbaigti „Mezon“ verslo įsigijimą. Stebina, kad „Mezon“ verslo pardavimo konkurse nusprendusi neteikti pasiūlymo „Telia Lietuva“ šiandien yra labai nepatenkinta, kad kartu su „Mezon“ verslu parduodami ir bendrovės klientams aptarnauti reikalingi dažniai“, – teigia Pranas Kuisys, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

Vakar dienos teismo sprendimu, „Mezon“ dažnių pardavimas „Telia Lietuva“ nesukelia jokių teisinių pasekmių bei nenustato teisių ar pareigų, todėl bendrovė neturi ir teisės reikšti kokių nors pretenzijų.

„Teikti paslaugas daugiau kaip 70 tūkstančių „Mezon“ klientų be paslaugų teikimui būtinų dažnių yra neįmanoma. Be dažnių „Mezon“ verslas būtų tarsi keleivių pilnas lėktuvas, kuriame nėra variklio, važiuoklės ir sparnų. Tiesiog viena be kita paprasčiausiai neįsivaizduojama“, – aiškina P. Kuisys.

„Bitė“ siekia vystyti „Mezon“ verslą ir tokiu būdu sukurti rimtą konkurenciją fiksuoto interneto rinkoje, kur šiuo metu dominuoja „Telia Lietuva“, užimanti itin didelę rinkos dalį – net 60 proc.

Vykdant viešą „Mezon“ verslo pardavimo konkursą, pasirinktas bendrovės „Bitė Lietuva“ pasiūlymas, kuriuo pasiūlyta ne tik didžiausia kaina, tačiau jis ir geriausiai atitiko pirkėjui keltus reikalavimus. „Telia Lietuva“ minėtame konkurse nusprendė pasiūlymo neteikti.

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „Gravitas Partners”