Teismas iš esmės nagrinės skundą dėl „Mezon“ dažnių pardavimo

Vilniaus apygardos administracinis teismas šiandien nutarė priimti „Telia Lietuva“ skundą dėl „Mezon“ dažnių ir nagrinėti jį iš esmės. Dabar bendrovei „Telia“ teks teismui pasiaiškinti, kaip jos teisės neva buvo pažeistos, jei ji pati tų teisių atsisakė nusprendusi nedalyvauti „Mezon“ verslo pardavimo procese.

„Teisinę „Telia“ kovą prieš Ryšių reguliavimo tarnybą (RRT) vertiname kaip bandymą stabdyti ar bent jau vilkinti realią konkurenciją fiksuoto interneto rinkoje. „Mezon“ turi ketinimų šioje rinkoje rimtai konkuruoti, tad natūralu, jog tai kelia nepatogumų ilgamečiam dominuojančiam žaidėjui. Vis tik svarbu pabrėžti, jog šiandienos sprendimas toli gražu dar nereiškia, kad teismas įžvelgė kokį nors „Telia“ teisių pažeidimą“, – sako Pranas Kuisys, UAB „Mezon“ direktorius.

„Telia“ siekė teismuose panaikinti Ryšių reguliavimo tarnybos sprendimus, kuriais bendrovei „Bitė Lietuva“, iš Lietuvos radijo ir televizijos centro įsigyjant „Mezon“ verslą, kartu parduoti ir „Mezon“ dažniai.

Anksčiau Vilniaus apygardos administracinis teismas buvo priėmęs sprendimą skundo nepriimti, argumentuodamas tuo, kad skundžiamas RRT įsakymas „Telia Lietuva“ nesukelia jokių teisinių pasekmių ir nenustato jokių teisių ar pareigų. Šiandien teismas sprendimą pakeitė ir „Telia“ skundą nutarė priimti įvertinęs Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) pastabas dėl nepakankamo motyvavimo atsisakant priimti ankstesnį skundą.

„Tvirtai ginsime teisėtą ir pagrįstą RRT sprendimą kartu su „Mezon“ verslu parduoti ir radijo dažnius. „Telia“ skundas, kurį suprantame kaip teisinio smurto priemonę, paremtas teiginiu neva RRT įsakymas prieštarauja Konkurencijos įstatymui. Vis tik 60 proc. fiksuoto interneto rinkos turinti „Telia“ nutyli, jog būtent Konkurencijos taryba jau atliko „Mezon“ verslo, įskaitant ir jo turimus dažnius, pardavimo poveikio konkurencijai vertinimą. Tik po šio vertinimo Konkurencijos taryba leido „Bitei“ įsigyti „Mezon“ verslą, tačiau šio sprendimo „Telia“ kažkodėl neskundė“, – stebisi P. Kuisys.

Kadangi „Telia“ nėra pateikusi jokių įtikinamų teisinių argumentų, dėl kurių administracinis teismas turėtų suabejoti RRT įsakymo teisėtumu, bendrovė „Mezon“ tikisi, kad teismas „Telia“ skundą atmes.

Galutinį sprendimą ginče dar duos administracinis teismas, išnagrinėjęs dominuojančią padėtį fiksuoto interneto rinkoje užimančios „Telia“ skundus.

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „Gravitas Partners”
Teismas iš esmės nagrinės skundą dėl „Mezon“ dažnių pardavimo