Technologijos, kurios ateinančiais metais lems mūsų ateitį

Šiame straipsnyje išvardiju kelias pagrindines technologijų tendencijas, kurios skatina ketvirtąją pramonės revoliuciją – tendencijas, kurios, mano manymu, visiems laikams pakeis mūsų verslo ir gyvenimo būdą.

1. Virtualioji realybė

Mažėjant techninės įrangos kainai, didėjant apdorojimo galiai ir į žaidimą įsitraukus tokiems garsiems žaidėjams kaip „Google” ir „Facebook”, virtualiosios realybės diena pagaliau atėjo. O dėl to, kad išmaniuosiuose telefonuose paplitusios papildytosios realybės programėlės, tokias technologijas gali būti lengviau parduoti. Neseniai paskelbta „Microsoft Mesh” ir jos konkurentai tikisi pasinaudoti mūsų naująja nuotolinio darbo era. Ši koncepcija sujungia šias „mišrios realybės” technologijas, kad sukurtų virtualias bendras erdves, kurias verslo komandos galėtų naudoti susitikimams ar darbui su projektais.

2. Blockchain

Blokų grandinę ligoninės galėtų naudoti sveikatos įrašams saugoti ir jais dalintis. Ji galėtų būti saugios internetinio balsavimo platformos pagrindas. Ja būtų galima sekti logistiką tarptautinėse tiekimo grandinėse. Ir, žinoma, yra daugybė kibernetinio saugumo taikymo galimybių.

3. Taikomasis dirbtinis intelektas (DI)

Dirbtinis intelektas yra viena didžiausių technologijų tendencijų. Dar tik pradedame kurti dirbtinį intelektą. Kai technologija taps sudėtingesnė, ji bus taikoma toliau kuriant technologijomis pagrįstas priemones, pavyzdžiui, mokant mašinas atpažinti modelius, o tada veikti pagal tai, ką jos aptiko. Iki 2024 m. dirbtinio intelekto generuojama kalba bus daugiau nei 50 proc. žmonių bendravimo su kompiuteriais pagrindas.

4. Naujosios kartos medžiagos

Medžiagų mokslo pasiekimai gali pakeisti daugelį rinkos sektorių, įskaitant farmacijos, energetikos, transporto, sveikatos apsaugos, puslaidininkių ir gamybos sektorius. Tokios medžiagos yra grafenas – vienas anglies atomų sluoksnis, išdėstytas korių tinklelio konfigūracijoje, kuris yra maždaug 200 kartų tvirtesnis už plieną, nors yra neįtikėtinai plonas. Jis taip pat yra labai efektyvus laidininkas ir žada iš esmės pakeisti puslaidininkių veikimą. Dar vienas – molibdeno disulfidas, kurio nanodalelės jau naudojamos lanksčiojoje elektronikoje.

5. Švariųjų technologijų ateities tendencijos

Atsinaujinančioji energija, švaresnis ir ekologiškesnis transportas, efektyviai energiją vartojantys pastatai ir tvarus vandens vartojimas yra švariųjų technologijų tendencijų pagrindas. Mažėjant su švariomis technologijomis susijusioms sąnaudoms, jų naudojimas tampa vis platesnis, o jų trikdžiai jaučiami vis daugiau pramonės šakų. Taip pat jau nuo dabar yra tendencija žmonėms žaisti pramoginius žaidimus internete. Tokios svetainės siūlo daugybė įvairių pramoginių žaidimų internetu ir su nuostabiais garso efektais ir vizualiais elementais.

6. Dirbtinės akys

Dirbtinės akys jau kelis dešimtmečius yra mokslinės fantastikos pagrindas, tačiau dabar realaus pasaulio tyrimai pradeda pasivyti toliaregiškus pasakotojus. Rinkoje pasirodo daugybė technologijų, kurios grąžina regėjimą žmonėms, turintiems įvairių regos sutrikimų.

7. Išskirstyta infrastruktūra

Iki 2023 m. 75 proc. įmonių kaip paskirstytos IT infrastruktūros dalį naudos hibridinių debesų arba kelių debesų platformas. Tai reikš, kad duomenys ir jų apdorojimas gali būti tvarkomi debesyje, bet greičiau pasiekiami įrenginiams.

8. Nauji energetikos sprendimai

Branduolių sintezė dažnai reklamuojama kaip švarus ir potencialiai neišsenkantis ateities energijos sprendimas, tačiau yra problema – branduolių sintezės reakcijai palaikyti reikia daugiau energijos, nei jos gaminama! Tačiau dabar, patobulinus magnetų technologiją, iki 2035 m. branduolinės sintezės reaktorius gali gaminti grynąją energiją.

Bus įdomu pamatyti kaip šios technologijos lems mūsų ateitį.  https://fanuarena.lt/sport/