T. Kotka: dirbtinis intelektas perims valdininkų darbą

T. Kotka: dirbtinis intelektas perims valdininkų darbą

Lapkričio 15 d. Vilniuje vyksiančioje tarptautinėje mobiliosios ekonomikos konferencijoje „Baltic Mobile Congress“susitiks daugiau kaip 500 mobiliųjų technologijų ekspertų. Tarpjų –buvęs Estijos vyriausybės vyriausiasis informacijos vadovas Taavi Kotka, kuris teigia, kad mobiliosios technologijos ir dirbtinis intelektas visiškai pakeis valstybės institucijų darbą.

Kotka pasidalins įžvalgomis, kaip dirbtinį intelektą ir naujausias technologijas galima išnaudoti politikoje siekiant efektyvesnio valstybinių institucijų darbo. Pasak jo, dirbtinis intelektas visiškai pakeis institucijų darbą, dėl ko dabartiniai valstybės pareigūnai galėtų sunerimti.

„Dažniausiai politikai reaguoja greitai ir imasi ryžtingų sprendimų tik tada, kai kažkas atsitinka. Todėl šiandien dirbtinis intelektas tampa sprendimų priėmimo būtinybe, o tai visiškai naujas elementas politikoje. Esu įsitikinęs, kad ateityje žmonės į valdžią rinks tuos, kurie yra pakankamai protingi, kad gebėtų dirbti su dirbtinio intelekto pateikta informacija ir galėtų greitai priimti bet kokius sprendimus“, – sako T. Kotka.

Kaip teigia buvęs Estijos valstybės pareigūnas, išnaudodami dirbtinio intelekto galimybes valdžios atstovai gaus daugiau tikslesnės informacijos apie savo šalyje vykstančius procesus bei piliečius. Taip jie neabejotinai padidins savo darbo efektyvumą. Pasak T. Kotka, per ateinančius penkerius metus šioje srityje įvyks svarbūs pokyčiai.

„Manau, daugelio valstybių valdžia atideda dirbtinio intelekto įtraukimą į procesus vien dėl to, kad bijo, kokius pokyčius tai gali atnešti. Tačiau atėjo metas, kai sprendimai turėtų būti priimami nauju būdu“, – įsitikinęs buvęs Estijos vyriausybės vyriausiasis informacijos vadovas.

Lapkričio 15 d. Vilniuje vyksiančioje konferencijoje taip pat dalyvaus ir pranešimus skaitys pasaulinio lygio mobiliųjų technologijų ekspertai – „Samsung Network Europe“ vadovas Thomas Riedel, naujienų agentūros „Reuters“ komunikacijos vadovas David Crundwell, „Samsung Electronics“ korporatyvinio verslo strategijų ir vystymo direktorius Nick Dawson, futuristas ir dirbtinio intelekto ekspertas Michael Ludden, „Mobiliųjų mokėjimų“ (MoQ) generalinė direktorė Monika Rimkūnaitė-Bložė, „Wolt“ vadovė Baltijos šalyse Liis Ristal ir kiti sėkmingiausiose pasaulio įmonėse dirbantys profesionalai.

Renginys Vilniuje subursverslo lyderius iš Baltijos regiono, Lenkijos, Čekijos, Skandinavijos bei kitų pasaulio šalių.

Apie tarptautinę konferenciją „Baltic Mobile Congress“

„Baltic Mobile Congress“ – pirmoji tarptautinė naujausių mobiliųjų technologijų ir skaitmeninių inovacijų konferencija Baltijos šalyse. Pirmą kartą Lietuvoje vyksiančiame renginyje pasauliniai mobiliųjų technologijų ekspertai aptars mobiliųjų technologijų tendencijas ir ateitį. Daugiau kaip 500 verslo srities lyderių iš Baltijos regiono, Skandinavijos šalių ne tik išgirs įkvepiančių pranešėjų įžvalgas, patirtis, sėkmės istorijas, bet ir galės patys išbandyti naujausias mobiliąsias technologijas interaktyviose ekspozicijų erdvėse. Konferenciją „Baltic Mobile Congress inicijuoja „Samsung Electronics“ dukterinė kompanija „Samsung Electronics Baltics“.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”