Svarbiausias „Apple“ renginys – įvyko: pristatyti gyvybes gelbėjantys „iPhone 14“ ir „Apple Watch Ultra“

Vakar, kaip tapo įprasta kiekvieno rugsėjo pradžioje, „Apple“ surengė svarbiausių savo produktų pristatymą. Kompanijos gerbėjų Kalėdomis ar antru gimtadieniu tituluojamas renginys šiemet iš tiesų buvo dosnus dovanų – kartu su „mini“ modelį į užmarštį išlydėjusia „iPhone 14“ serija, ikoniškąją ekrano išpjovą panaikinusiais „iPhone 14 Pro“ bei po trejų metų pagaliau atnaujintomis „AirPods Pro“ ausinėmis, bendrovė pristatė ir visiškai naują „Apple Watch“ modelį.

„Jei praėjusiais metais JAV milžinė nusprendė neatlikti drastiškų įrenginių atnaujinimų ir apsiriboti tik kritiniais patobulinimais, šiemet išvydome kur kas daugiau staigmenų. Bendrovė „iPhone 14“ šeimą papildė nauju didesnį ekraną turinčiu „Plus“ modeliu, o „iPhone 14 Pro“ aprūpino kur kas pajėgesnėmis kameromis ir dar spartesniu „A16 Bionic“ lustu. Vis dėlto didžiausiomis renginio žvaigždėmis tapo pažangiausias „Apple Watch Ultra“ ir tokios žmogaus gyvybę išgelbėti galinčios funkcijos, kaip patekimo į autoįvykį aptikimas ir galimybė pagalbos tarnybas išsikviesti palydoviniu ryšiu“, – „Apple“ pristatymo įspūdžiais dalinasi „Telia“ telefonų kategorijos vadovė Rimantė Marcišauskienė.

„Netaisyk nesugedusio“ ir išnykęs „antakis“

Pasak R. Marcišauskienės, pirmąja „iPhone 14“ serijos naujiena tapo tai, jog bendrovė dėl nedidelės paklausos ir prastos baterijos ištvermės šiemet nusprendė atsisakyti dvejus metus gyvavusios „mini“ ženklu pažymėtos įrenginio versijos. Greta 6,1 colio ekraną išlaikiusio standartinio „iPhone 14“, ją pakeitė „Pro Max“ modeliui identišką 6,7 colio įstrižainę turintis „iPhone 14 Plus“. Deja, tai bene vienintelis plika akimi pastebimas pokytis, lyginant su pirmtakais.

„Stebėdama milžinišką „iPhone 13“ populiarumą ir jo tapimą geriausiai parduodamu telefonu pasaulyje, kompanija greičiausiai šįkart nusprendė pasivadovauti posakiu „Netaisyk nesugedusio“. Be naujų korpuso spalvų, „Apple“ išlaikė ne tik pernykščio modelio dizainą, bet ir tą patį „A15 Bionic“ lustą, motyvuodama, jog jos konkurentai sparta vis dar bando pasivyti gūdžiais 2019 m. debiutavusį „A13 Bionic“. Vietoje to, visas dėmesys buvo skirtas 12 megapikselių galinei kamerai, kuri aprūpinta didesniu jutikliu ir nauja „Photonic engine“ vaizdo apdorojimo programine įranga. Tai leido pasiekti 49 proc. didesnį nuotraukų šviesumą tamsoje. Abu serijos telefonai taip pat pasižymi geresne vaizdo stabilizacija filmuojant, kokybiškesne 12 megapikselių asmenukių kamera, ištvermingesne baterija ir ryškesniu ekranu“, – vardina pašnekovė.

„Telia“ atstovės nuomone, Kupertino gigantė tokiais patobulinimais greičiausiai siekė išlaikyti nepakitusias savo populiariausių išmaniųjų kainas ir daugiau dėmesio sukoncentruoti į brangesnius „iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“. Neskaitant naujo „Deep Purple“ atspalvio, šie telefonai taip pat išlaikė pirmtakams identišką korpuso dizainą, tačiau atsisakė penkerius metus skiriamuoju „iPhone“ bruožu tapusios „antakiu“ pramintos ekrano išpjovos. Dalį joje buvusių jutiklių perkėlus po ekranu, atsirado galimybė išpjovą sumažinti iki nedidelės „pupelės“, pakrikštytos „Dynamic Island“ pavadinimu. Naujoji „iOS 16“ operacinė sistema šią vietą pavers savotišku sąsajos centru, kurio aplinkinėje zonoje bus atvaizduojama tokia kintanti informacija, kaip muzikos grotuvas, navigacijos kryptis, laikmatis ar vykstančių sporto rungtynių rezultatas.

Vis dėlto „Pro“ modelių patobulinimai tuo nesibaigia. Kitaip nei „iPhone 14“ linijoje, čia sumontuotas 40 proc. spartesnis ir 20 proc. taupesnis „A16 Bionic“ lustas bei nauja galinių kamerų sistema. Pastarąją sudaro „iPhone“ istorijoje didžiausios 48 megapikselių rezoliucijos pagrindinis jutiklis, kuris fiksuoja dar detalesnes ir šviesesnes nuotraukas bei gali du kartus padidinti vaizdą, nauja geresnės kokybės 12 megapikselių itin plataus kampo kamera ir trijų kartų optiniam priartinimui skirtas trečiasis objektyvas. „iPhone 14 Pro“ ir „iPhone 14 Pro Max“ taip pat turi dar šviesesnį 120 Hz ekraną, kuris nuo šiol gali nuolat rodyti laiką ir pranešimus, kaip ir dauguma „Android“ išmaniųjų.

Gyvybių gelbėjimas ir ypatingas „Apple Watch“

„Vienu įdomiausių pristatymo momentų tapo „Apple“ rūpestis jos įrenginių savininkų gyvybėmis ir sveikata. Kompanija naujuosiuose „iPhone“ įdiegė palydoviniam ryšiui skirtą anteną, leidžiančią susirašinėti ir išsikviesti pagalbą tose vietovėse, kuriose neveikia įprastas mobilusis ryšys. Deja, ši funkcija kol kas bus prieinama tik JAV ir Kanadoje, o po nemokamai suteikiamų dvejų metų, ji turėtų būti apmokestinta. „iPhone 14“ ir naujausi išmanieji laikrodžiai, pasitelkdami įvairių jutiklių duomenis ir dirbtinį intelektą, taip pat galės aptikti patekimą į eismo įvykį, automatiškai apie tai informuoti pagalbos tarnyboms ir joms nusiųsti vartotojo lokaciją“, – pasakoja R. Marcišauskienė.

Renginio metu technologijų milžinė nutraukė uždangą ir nuo minimaliai atnaujintų „Apple Watch SE“ ir „Apple Watch Series 8“. Svarbiausia pastarojo naujove tapo nauji davikliai, leidžiantys kūno temperatūrą matuoti 0,1 °C tikslumu ir tai panaudoti ovuliacijos datos nustatymui bei menstruacinio ciklo nuokrypių sekimui. Kita vertus, praktiškai visą dėmesį nuo šių įrenginių nukreipė netikėtai pristatytas ekstremalaus sporto entuziastams subalansuotas „Apple Watch Ultra“.

„Tai pirmas kartas nuo pirmojo „Apple Watch“ pristatymo prieš aštuonerius metus, kai bendrovė kardinaliai atnaujino šio produkto dizainą. „Ultra“ pasižymi plokščiu ekranu, masyvesniu ir aplinkos poveikiui dvigubai atsparesniu 49mm titano korpusu, papildomu programuojamu mygtuku ir alpinizmui, nardymui ir maratonui pritaikytomis apyrankėmis. Šis modelis taip pat gali pasigirti iki 60 valandų siekiančia baterijos ištverme, 180 m spinduliu girdimos sirenos funkcija, itin dideliu ekrano šviesumu ir visose jo versijose esančiu eSIM kortelės palaikymu“, – atskleidžia pašnekovė.

Trejus metus užtrukęs „AirPods Pro“ atnaujinimas

Galiausiai, šiųmetį „Apple“ renginį vainikavo naujos kartos, nuo 2019 m. neatnaujintų, „AirPods Pro“ belaidžių ausinių anonsas. Tiesa, bendrovė ir vėl nusprendė nekeisti buvusio dizaino ir susikoncentruoti į pokyčius viduje. Ausinėse įmontuota nauja „H2“ mikroschema kartu su naujais itin mažu iškraipymu pasižyminčiais garsiakalbiais bei stiprintuvais geba pasiūlyti platesnio diapazono dažnių atkūrimą ir tikslesnį „Spatial Audio“ erdvinį garsą, reguliuojamą pagal vartotojo „iPhone“ kamera nufotografuotos ausies formą. Tuo metu geresnis mikrofonų pozicinionavimas leido pasiekti du kartus efektyvesnį triukšmo slopinimą.

Naujos kartos ausinukai gali pasigirti jautrumu ne tik paspaudimui, bet ir lietimui, tai leidžia reguliuoti garsą, neištraukus telefono iš kišenės, o nauji vidiniai komponentai užtikrins, kad muzikos vienu įkrovimu būtų galima klausytis trečdaliu ilgiau – 6 valandas. Tam tikrų patobulinimų sulaukė ir ausinių dėklas. Jis nuo šiol gali būti įkraunamas net keturiais skirtingais būdais – „Apple Watch“, „MagSafe“ ir „Qi“ belaidžiais įkrovikliais bei įprastu „Lightning“ laidu. Be to, antros kartos „AirPods Pro“ dėkle atsirado ir nedidelis garsiakalbis, informuojantis apie suporavimą su telefonu bei padedantis surasti ausines pametimo atveju.

„Telia“ klientai naujuosius „iPhone 14“ ir „iPhone 14 Pro“ galės iš anksto užsisakyti nuo rugsėjo 16 d. Numatoma, jog prekyba šiais telefonais Lietuvoje prasidės rugsėjo 23 d. O išmaniųjų laikrodžių išankstinė prekyba prasideda jau šiandien, rugsėjo 8 d.

 

Daugiau informacijos:

Audrius Stasiulaitis

I WILL TELL YOU TELIA 

Tel. (8 5) 236 7019, Mob. 8 686 77988

El. p. audrius.stasiulaitis@telia.lt  

Telia Lietuva, AB, Saltoniškių g. 7A, 03501 Vilnius

Pranešimą paskelbė: Ieva Kazokaitė, UAB „INK agency“
Svarbiausias „Apple“ renginys – įvyko: pristatyti gyvybes gelbėjantys „iPhone 14“ ir „Apple Watch Ultra“