Susisiekimo ministerija kviečia teikti pasiūlymus dėl keičiamo Elektroninių ryšių įstatymo ir naujo Ryšių reguliavimo tarnybos valdymo modelio

Susisiekimo ministerija kviečia elektroninių ryšių rinkos dalyvius, suinteresuotus asmenis ir institucijas susipažinti su naujo Elektroninių ryšių įstatymo projektu ir jame numatytu patobulintu Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) valdymo modeliu. Pastabų ir pasiūlymų, teikiamų per teisės aktų informacinę sistemą, laukiama iki kovo 26 d.

„Šioje srityje svarbu užtikrinti veiksmingą rinkos dalyvių konkurenciją, investicijas ir inovacijas, atliepiančias ne tik šių dienų problematiką, bet ir ateities poreikius. Tokią misiją vykdanti Ryšių reguliavimo tarnyba turi veikti maksimaliai skaidriai ir pažangiai – būtent todėl siūlome tobulinti jos valdymo modelį“, – sako susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Susisiekimo ministerijos, formuojančios elektroninių ryšių politiką, vertinimu, esamas RRT valdymas neatitinka gerosios valdysenos praktikos, leidžiančios užtikrinti aukščiausią skaidrumo lygį, institucijos depolitizavimą ir konkurencingą vadovo atlygį. Dėl to nepakankamai išnaudojamas RRT reguliuojamų rinkų – elektroninių ryšių, pašto ir geležinkelių transporto – potencialas kurti pridėtinę vertę, rinkos dalyviai neskatinami pasiūlyti vartotojams daugiau inovatyvių paslaugų.

Siūloma, kad RRT būtų kolegialiai valdoma penkių Tarybos narių, atrinktų pagal konkurencingą ir viešą procedūrą. Atrankos komisiją sudarytų institucijų deleguoti atstovai. Tarybos narius, kaip ir dabar, Ministro Pirmininko teikimo skirtų Respublikos Prezidentas 5 metų laikotarpiui.

2001 m. įsteigta RRT yra nacionalinė elektroninių ryšių, pašto ir geležinkelių transporto rinkų reguliavimo institucija. Ši įstaiga prižiūri daugiau kaip 200 ūkio subjektų.

Susipažinti su nauja Elektroninių ryšių įstatymo ir su juo susijusių teisės aktų redakcija bei pateikti savo pastabas ar pasiūlymus galima čia.

Pranešimą paskelbė: Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija