Seimas atnaujina posėdžių salės kompiuterius

Beveik tris Seimo kadencijas atlaikiusius posėdžių salės „IBM ThinkPad X60“ kompiuterius „Telia“ kitų metų pradžioje pakeis naujais ir saugiais „HP Engage One 14“ kompiuteriais-konsolėmis.

Seimo kanceliarijos atstovų teigimu, dabartinė Seimo posėdžių salės įranga buvo įdiegta prieš 12 metų ir šiuo metu jau nebepalaikoma gamintojų, todėl nebegalima užtikrinti kibernetinio saugumo reikalavimų.

„Seimo posėdžių salėje parlamentarų darbo vietos yra gana siauros, jose yra daug įrangos – be kompiuterio dar ir mikrofonas, balsavimo sistema, garsiakalbis. Todėl pasiūlėme kompiuterius, kurie ant stalo neužima daug vietos ir leidžia sukurti neperkrautą, ergonomišką darbo vietą. Šie įrenginiai skirti didelėms organizacijoms, taigi jie pasižymi saugumu ir ilgaamžiškumu. Be to, parlamentarams dirbti bus patogiau, nes šie kompiuteriai turi didesnį, aukštesnės raiškos lietimui jautrų ekraną“, – sako „Telia“ Verslo klientų vadovas Daniel Karpovič.

Iš viso parlamento pagrindinėje salėje bus atnaujinta 180 kompiuterių, bendra sutarties apimtis – 191,7 tūkst. eurų (be PVM).

Seimo kanceliarijos paskelbtas viešasis pirkimas buvo vykdomas ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo principu: techniniai reikalavimai lėmė 60 balų, kaina – 40 balų, papildomi balai buvo skiriami už kitus konstrukcinius ir technologinius pranašumus, kuriuos iškėlė perkančioji organizacija. „Telia“ pasiūlymas ne tik atitiko visus reikalavimus, bet ir buvo pigiausias.

Naujieji Seimo kompiuteriai Lietuvą pasieks gruodžio 7 dieną. Juos „Telia“ numato pakeisti dar šiais metais, darbų atlikimo datos bus derinamos atsižvelgiant į Seimo darbotvarkę.

Naujai įrangai bus taikoma 36 mėnesių gamintojo garantija darbo vietoje, kompiuterių priežiūrą užtikrins Seimo kanceliarijos IT specialistų komanda. Planuojama, kad „HP Engage One 14“ tarnaus panašų ar ilgesnį laikotarpį nei dirbo „IBM ThinkPad X60“.

Seimo nariams iš naujo mokytis dirbti su šia įranga nereikės – kompiuteriuose veiks ta pati programinė įranga, kuri veikė iki šiol. Tiesa, ateityje Seimo kanceliarija planuoja ją patobulinti, kad išnaudotų naujos įrangos techninį potencialą.

Spalį skelbta, kad „Telia“ laimėjo bene didžiausią įrangos nuomos konkursą Lietuvoje. Kompanija pasirašė 1,4 mln. eurų vertės trejų metų trukmės sutartį su „Lietuvos geležinkeliais“, pagal kurią „Telia“ atnaujins iki 1 000 nešiojamųjų kompiuterių su priedais ir iki 500 monitorių. Sutarties galiojimo metu „Lietuvos geležinkeliai“ už įrangos nuomą mokės mėnesinį mokestį, kuris priklausys nuo išsinuomotos biuro įrangos kiekio. Į kainą taip pat įskaičiuotas įrangos ir jos draudimas (sugedus įrenginiui, suteikiamas pakaitinis), priežiūra, utilizavimas bei kitos papildomos paslaugos.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”