„Samsung“ naujienos: visus metus šviežios daržovės, išmanioji kolonėlė ir dirbtiniu intelektu pagrįsta platforma

„Samsung“ naujienos: visus metus šviežios daržovės, išmanioji kolonėlė ir dirbtiniu intelektu pagrįsta platforma

Kiekvienais metais technologijų kūrėjai stebina naujausiomis inovacijomis. Jų tikslas – atkreipti dėmesį į visas svarbiausias verslo ir gyvenimo sritis, kad tobulėjančios technologijos palengvintų žmonių kasdienybę. Tuo užsiima ir „Samsung“ inovacijų dirbtuvėse „C-Lab“ dirbantys kūrėjai, kurie pristatė ryškiausius šių metų išmaniųjų technologijų projektus. Kaip visa tai jau netolimoje ateityje pakeis mūsų, kaip vartotojų, kasdienybę? 

„PLANTBOX“ – išmanusis šiltnamis

Šiandien vis daugiau vartotojų vertina pačių užsiaugintas daržoves ir salotas, tad nieko nuostabaus, kad šiltuoju sezonu valgydami naminius produktus, atšalus orams sunkiai priprantame prie atvežtinių. Tačiau, ar kada pagalvojote, kad daržo gėrybes bus galima auginti namuose ištisus metus ir visai nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos?

„Samsung“ sako, kad jų inovacijų dirbtuvėse „C-lab“ sukurtas išmanusis šiltnamis „PLANTBOX“ išspręs šią problemą. Savo išvaizda nuo mažo ir įprasto šaldytuvo nesiskiriantis inovatyvus įrenginys gali lengvai užauginti įvairias daržoves, salotas ir prieskonines žoleles jūsų namuose. Startuolių sukurtas išmanusis šaldytuvas yra sudarytas iš trijų pagrindinių dalių – mažo šiltnamio, sėklų kapsulių paketo ir programėlės, kuri atlieka didžiąją dalį darbo.

Išmaniojo šiltnamio naudojimas yra labai paprastas. Vartotojui į šaldytuve esančias vietas tereikia įdėti jau iš anksto paruoštą kapsule, kuri yra užpildyta tam tikromis daržovių ar prieskoninių žolelių sėklomis. Tai atlikus, „PLANBOX“ automatiškai aptinka sėklą ir sukuria būtina aplinką šiltnamyje, nustato šviesą, temperatūrą, drėgmę, oro sąlygas ir maistingąsias medžiagas, kurios reikiamos tai sėklų rūšiai.

„S-Ray“ – kryptingai garsą skleidžianti kolonėlė

Dar viena inovacijų dirbtuvėse „C-lab“ sukurta naujovė – kryptingai garsą skleidžianti kolonėlė. Tikriausiai, išmaniųjų technologijų mėgėjams apie kažką panašaus jau teko girdėti, tačiau iki šiol sukurtos tokio tipo kolonėlės turėjo nemažai trūkumų tiek dėl savo dydžio, tiek dėl sunaudojamo energijos kiekio.

Išmanios kolonėlės kūrėjai pabandė susidoroti su ankstesnėmis problemomis ir, galima sakyti, jiems pavyko. Naujausia „S-Ray“ pagrįsta dar labiau ištobulinta technologija, kuri garsą skleidžia kryptingai ir jis yra girdimas tik tiems žmonėms, į kuriuos yra nukreiptas pats kolonėlės garsiakalbis.

Inovacinė kolonėlė sukurta tam, kad atliktų ausinių funkciją – muziką girdėti gali tik tas, kuris jos ir klausosi. Kaip sako kolonėlės kūrėjai, jos tikslas yra leisti žmonėms klausytis muzikos ar žiūrėti vaizdo filmukus, vis tiek girdint aplinkinį pasaulį ir be ausinukų.

„AppBee“ – dirbtiniu intelektu pagrįsta platforma

Duomenys, kokiomis programėlėmis dažniausiai naudojasi vartotojas ir kiti jo įpročiai susiję su mobiliuoju įrenginiu, verslo atstovams suteikia ypač naudingos informacijos. Tokiu pagrindu remiantis, buvo sukurta dirbtiniu intelektu pagrįsta tyrimų platforma „AppBee“. 

Specialių algoritmų pagalba veikianti programėlė jungia platformos naudotojus, startuolius ar įvairias verslo kompanijas, ir vartotojus. Kuomet vartotojai prisijungia prie šios platformos, „AppBee“ analizuoja jų įpročius naudojantis mobiliaisiais įrenginiais ir dėka dirbtiniu intelektu pagrįstų algoritmų tam tikrą startuolį ar įmonę suveda su jam labiausiai tinkamu klientu.

Pagrindinis šios platformos tikslas – tikslesni tyrimų rezultatai mažesniais kaštais. Todėl tiek pradedantys startuoliai, tiek didelės kompanijos galės tobulinti ir toliau vystyti savo produktus, atsižvelgiant į vartotojų atsiliepimus ir norus.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”