Rekuperatoriaus filtrų keitimas: atlikti patiems ar kviesti profesionalus?

Geros patalpų oro kokybės palaikymas yra pagrindinis būstų savininkų rūpestis, o rekuperatoriai yra vienos iš veiksmingiausių priemonių, padedančių tai pasiekti. Šie prietaisai padeda užtikrinti šviežią orą jūsų namuose, kartu išlaikydami energijos vartojimo efektyvumą. Todėl labai svarbiu rekuperatorių priežiūros aspektu išlieka rekuperatoriaus filtru keitimas. Ir būtent tuomet nemenkai daliai vartotojų kyla klausimas: ar šią užduotį jie turėtų atlikti patys, ar reikėtų kreiptis į specialistus?

Savarankiškas filtrų keitimas

Pranašumai:

 • Sutaupomos lėšos: Vienas svarbiausių privalumų, kai filtrus keičiate patys, yra išlaidų mažinimas. Savarankiškas filtrų keitimas pašalina būtinybę mokėti už profesionalų teikiamas paslaugas, o tai gali būti finansiškai efektyvesnis sprendimas norintiems daugiau sutaupyti.
 • Patogumas: Savarankiškas filtrų keitimas yra gana paprastas ir gali būti atliekamas bet kuriuo jums patogiu metu. Jums nereikės planuoti susitikimo ar laukti ŠVOK sistemų specialisto, todėl tai yra patogus pasirinkimas turintiems įtemptą darbo grafiką.
 • Sistemos supratimas: Jei jau kurį laiką naudojate rekuperatorių, galite būti susipažinę su rekuperatoriumi ir filtro keitimo procesu. Dėl to prireikus gali būti nesudėtinga pakeisti rekuperatoriaus filtrą.
 • Laiku atliekama techninė priežiūra: Galite pakeisti filtrus, kai tik pasirodo jų nusidėvėjimo ar užsikimšimo požymių, taip užtikrindami geriausią patalpų oro kokybę. Tokiu būdu patys galite kontroliuoti rekuperatoriaus techninės priežiūros grafiką.

Trūkumai:

 • Techninės žinios: Nors rekuperatoriaus filtrų keitimas paprastai yra nesudėtinga užduotis, vis dėlto tam reikia tam tikrų techninių žinių. Reikia mokėti išjungti sistemą, atidaryti prieigos skydelį, išimti seną filtrą bei teisingai sumontuoti naują.
 • Klaidų tikimybė: Neteisingas filtrų montavimas gali lemti prastesnę patalpų oro kokybę ir neefektyvų sistemos veikimą. Netinkamai atlikę darbus, galite sugadinti rekuperatorių.
 • Saugumo priemonės: Dirbant su nešvariais filtrais, būtina imtis būtiniausių saugumo priemonių, pavyzdžiui, mūvėti pirštines ir dėvėti kaukę. Nesiimant tinkamų saugumo priemonių, į jūsų organizmą gali pateikti alergenai ir teršalai.

Kreipimasis į profesionalus

Privalumai:

 • Patirtis: Profesionalūs ŠVOK technikai turi reikiamą kvalifikaciją ir didelę patirtį, kad tinkamai pakeistų rekuperatoriaus filtrus. Todėl egzistuoja mažesnė tikimybė, kad proceso metu jie padarys klaidų.
 • Išsamus patikrinimas: Kai filtrus keičia profesionalai, jie dažnai atlieka išsamų rekuperacinės sistemos patikrinimą. Tai gali padėti nustatyti galimas problemas arba kitus rekuperatoriaus techninės priežiūros poreikius, kurie kitu atveju galėtų likti nepastebėti.
 • Taupomas laikas ir išvengiama didelių pastangų: Kreipdamiesi į profesionalus galite sutaupyti daugiau laiko ir išvengti didelių pastangų skyrimo. Jums nereikės gaišti laiko nei ieškant tinkamo filtro, nei aiškinantis, kaip turėtų būti keičiamas filtras – viskuo pasirūpins šios srities specialistai.

Trūkumai:

 • Kaina: Profesionalios paslaugos kainuoja. Todėl turėtumėte pagalvoti apie šių paslaugų teikėjų taikomą mokestį, kuris gali skirtis priklausomai nuo numatomos darbo apimties ir sudėtingumo.
 • Planavimas: Norint pasinaudoti šios srities specialistų teikiamomis paslaugomis reikės suplanuoti konkretų susitikimo laiką. Jei jūsų dienotvarkė įtempta, tai gali sukelti papildomų nepatogumų.
 • Vėluojanti techninė priežiūra: Filtrų keitimas gali būti atliekamas ne taip greitai, kaip atliekant savarankiškai, priklausomai nuo techninės priežiūros specialistų ir jūsų užimtumo.

Išvada

Sprendimas, ar rekuperatoriaus filtrus keisti patiems, ar kviesti specialistus, priklauso nuo jūsų pageidavimų, naudojamos sistemos išmanymo ir turimo biudžeto. Filtrų keitimas savarankiškai gali būti ekonomiškai efektyvus ir naudingas tiems, kuriems šis procesas neatrodo sudėtingas. Tačiau norint užtikrinti, kad užduotis būtų atlikta tinkamai, reikia vadovautis gamintojų nurodymais ir imtis visų saugumo priemonių.

Tuo tarpu pasirinkę šios srities profesionalus, galite būti tikri, kad bus atlikti išsamūs sistemos patikrinimai, sutaupysite daug laiko ir pastangų. Tai idealus pasirinkimas tiems, kurie neturi reikiamos patirties, laiko ir nori būti ramūs, kad rekuperatorių filtrai bus pakeisti nepriekaištingai.

Galiausiai, nesvarbu, ar nuspręsite rekuperatorių filtrus keisti patys, ar kreipsitės į profesionalus, svarbiausia – užtikrinti reguliarią techninę priežiūrą, kadangi švarūs filtrai yra labai svarbūs patalpų oro kokybei ir rekuperatoriaus sistemos efektyvumui palaikyti.