Penktadienį startuojantis hakatonas #EUvsVirus – proga siūlyti idėjas ir sulaukti finansavimo

Balandžio 24-26 d. Europa renkasi į didžiausią kada nors pasaulyje organizuotą hakatoną ir spręs įvairias koronaviruso sukeltas problemas. Inovatoriai, startuoliai, pilietinių iniciatyvų vykdytojai ir kūrybiški piliečiai kviečiami burtis į komandas ir kurti novatoriškas idėjas, siūlyti sprendimus, kurie gali padėti suvaldyti krizę ar sumažinti jos neigiamą įtaką.

Dalyvauti hakatone yra užsiregistravę daugiau nei 100 dalyvių iš Lietuvos. Kviečiame prisijungti visus, norinčius pasidalinti sprendimais, kuriuos įgyvendinti verta.

Hakatono tikslas – konkrečių, novatoriškų ir efektyvių sprendimų pateikimas, o ne apsiribojimas idėjų iškėlimu. Geriausi siūlymai bus atvirai skelbiami hakatono svetainėje, kad visa Europa galėtų jais pasinaudoti. Europos visuomenė ir investuotojai kviečiami susipažinti su geriausiais hakatono siūlymais ir imtis juos įgyvendinti.

Hakatonas #EUvsVirus vyks nuotoliniu būdu. Dalyvauti gali ir komandos, ir pavieniai asmenys. Visi užsiregistravę dalyviai galės bendradarbiauti ir 48 valandas kurti praktinius sprendimus 5 pagrindinėse srityse – sveikata ir gyvenimas, verslo tęstinumas, socialinė ir politinė sanglauda, nuotolinis darbas ir švietimas, skaitmeniniai finansai – suskirstytose į 37 iššūkius, arba pasiūlyti sprendimą savo pastebėtam iššūkiui. Siūlyti galima ir jau pradėtas įgyvendinti idėjas ar projektus.

Tarp įdomiausių iššūkių, kuriems bus ieškoma sprendimų yra medicininiai tyrimai, medicininių priemonių gamyba, ligų prevencija ir bendravimas realiuoju laiku, nuotolinis darbas, elektroninio mokymosi metodai ir priemonės, geresnių galimybių mokiniams ir studentams užtikrinimas, naujų verslo modelių kūrimas, skubus gamybos perorientavimas, efektyvesnis komandinis darbas, melagingų naujienų prevencija, priemonės finansinės paramos teikimui, menas ir pramogos nuotoliniu būdu ir kt.

Dalyvauti hakatone galima vienu iš trijų būdų: kaip norintiems pasiūlyti kūrybišką sprendimą, kaip mentoriams turintiems patirties vienoje iš penkių sričių ir galintiems teikti ekspertinę pagalbą, arba kaip partneriams – t.y. įmonės, universitetai, nevyriausybinės organizacijos, asociacijos ir kt.

Šiuo metu dalyvauti hakatone norą jau išreiškė per keliasdešimt tūkstančių dalyvių ir daugiau nei tūkstantis partnerių iš universitetų, pilietinės visuomenės organizacijų, fondų ir įmonių, taip pat beveik 100 didelių verslo korporacijų. Planuojama, kad hakatonas iš viso gali pritraukti per 70 tūkst. dalyvių.

Daugiau informacijos ir registracijos forma – hakatono interneto tinklalapyje euvsvirus.org.

Hakatoną #EUvsVirus inicijuoja Europos Komisija. 

Pranešimą paskelbė: – -, LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija