„Paysera“ plėtra užsienyje rūpinsis Marius Pareščius

Už „Paysera“ grupės plėtrą užsienyje nuo birželio 1 d. atsakingas Marius Pareščius, IT ekspertas, verslininkas, inovatorius. Jis paskirtas „Paysera“ LTD viceprezidentu plėtrai.

„Lietuvos elektroninių pinigų surinkimo, pervedimų ir valiutos konvertavimo rinka itin konkurencinga, o „Paysera“ viena didžiausių sektoriaus įmonių. Tai daug pasako apie įmonės sprendimų potencialą užsienyje. Yra valstybių, kuriose mokėjimų verslas nėra taip gerai išvystytas kaip Lietuvoje, pvz. kai kuriose Balkanų šalyse, Sakartvele, Moldovoje. Sieksime paspartinti „Paysera“ sprendimų eksportą į šias šalis, juolab, kad lietuviai ten žinomi ir gerai vertinami“, − sako M. Pareščius, „Paysera“ LTD viceprezidentas.

Pasak M. Pareščiaus, pasaulio verslas pastaraisiais mėnesiais pajuto, kad internetas pandemijos metu gali virsti vieninteliu prekybos kanalu, todėl prekyba internetu Europoje ir likusiame pasaulyje išgyvena bumą. „Internetinė prekyba ant bangos, todėl mes ketiname išnaudoti tai, pasiūlydami lengvai integruojamus mokėjimų surinkimo ir kitus sprendimus užsienio verslui“, − teigia M. Pareščius.

Šiuo metu „Paysera“ tinklas vienija įmones Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rumunijoje ir Bulgarijoje. Veikla užsienyje koordinuojama per Jungtinėje Karalysteje registruotą bendrovę „Paysera“ LTD.

M. Pareščius yra IT ekspertas, verslininkas, vienos pirmųjų pažinčių svetainių Europoje „Draugas.lt“ bendraįkūrėjas, startuolių konsultantas, mentorius.

Šiuo metu Marius vadovauja Lietuvos klasterių asociacijai, yra kitų klasterių steigėjas ir vadovas, kadenciją baigiantis asociacijos „Infobalt“ viceprezidentas. Marius yra ilgametis IT sektoriaus, saugumo, startuolių darbo grupių Lietuvoje ir Europoje narys, dažnas pranešėjas Lietuvos ir tarptautinėse IT konferencijose, savo patirtimi besidalijantis TV bei radijo laidose. Jis 2019 m. kandidatavo Europos Parlamento rinkimuose.

Lietuvos banko duomenimis, lietuviškoji „Paysera LT“ 2019 m. ketvirtojo ketvirčio pabaigoje užėmė didžiausią dalį Lietuvos elektroninių pinigų leidimo ir mokėjimo paslaugų rinkos. „Paysera LT“ pirmavo el. pinigų rinkoje ir pagal bendrovės sąskaitose klientų laikomas lėšas (per 212 mln. EUR), artimiausią šios rinkos konkurentą lenkdama maždaug keturis kartus. Klientų laikoma pinigų suma per metus išaugo daugiau nei 75 proc.

Apie „Paysera“

„Paysera“ teikia pinigų surinkimo, pervedimų, valiutos konvertavimo, bilietų platinimo ir kitus mokėjimo sprendimus. „Paysera LT“ įmokų surinkimo sprendimais naudojasi apie 90 proc. elektroninių parduotuvių Lietuvoje. Kasdien per „Paysera“ mokėjimų sistemą ir mobiliąją programėlę atliekama per 16 mln. EUR operacijų. Tarptautinės pinigų perlaidos vyksta 23-imis valiutomis ir pasiekia 180 pasaulio šalių. „Paysera“ tinklo įmonėse Lietuvoje ir užsienyje dirba per 250 žmonių. „Paysera LT“ yra pirmoji elektroninių pinigų licenciją gavusi Lietuvos „fintech“ bendrovė.

Pranešimą paskelbė: Rūta Baliukevičiūtė, Paysera LT, UAB