Pasaulinė vandens diena: 4 išmanūs patarimai, padėsiantys jį gerti teisingai

Šiandien, kovo 22 d., minima Pasaulinė vandens diena. Apie jo vartojimą ir poreikį vis dar kyla nemažai klausimų: kiek jo reikia gerti, kada, kokį? Technologijų ekspertai pataria išnaudoti savo išmanųjį  – jis gali ne tik pateikti visus atsakymus, bet ir išmokyti vandenį gerti teisingai.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato 4 programėles, kurios padės ugdyti geriausius vandens vartojimo įpročius.

1. Kiek vandens reikia iš tikrųjų?

Nuo stiklinės kas valandą iki litro ar dviejų kasdien – rekomendacijų, kaip dažnai ir kokį vandens kiekį reikėtų išgerti, yra labai skirtingų. Jei norite sužinoti, kas tinkamiausia būtent jums, išbandykite aplikaciją „My Water Balance“.

Ši programėlė optimaliausią suvartojamų skysčių kiekį apskaičiuoja pagal individualius kūno svorio, fizinio aktyvumo ir sveikatos būklės rodiklius. Be to, ji ne tik nurodys, kiek vandens išgerti, bet pranešimu į telefoną ir primins tai padaryti laiku, taip pat kaups pokyčių statistiką. Gera žinia „Apple“ gerbėjams – aplikaciją galima susieti su šio gamintojo laikrodžiais.

„iOS“: https://itunes.apple.com/us/app/my-water-balance/id964748094?mt=8

„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.victorsharov.mywaterapp

2. Įpročius keisti gali būti smagu

Jei skysčių suvartojate pakankamai, tačiau dažniausiai renkatės kavą, vaisvandenius ar sultis, atraskite daugiau nei 3 mln. vartotojų turinčią aplikaciją „Plant Nanny“. Ši programėlė skatina reguliariai vartoti vandenį itin smagiu būdu – prižiūrint virtualų augalą.

Įsidiegus aplikaciją, tereikės išsirinkti labiausiai patinkančią gėlę ir pradėti ją auginti. Žydėjimui jai reikalingas būtent vanduo, tad kiekvieną kartą pažymėję, kad jo išgėrėte, padėsite gėlei skleistis. Jei vandens augalui, o kartu ir jūsų organizmui, ims trūkti – animacija ekrane pradės vysti.

„iOS“: https://itunes.apple.com/lt/app/plant-nanny/id590216134?mt=8

„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fourdesire.plantnanny 

3. Vandens įtaka odai, svoriui ir nuotaikai

Norintiems ne tik kasdien išgerti daugiau vandens, bet ir pajausti, kokią įtaką jis daro savijautai – verta išbandyti aplikaciją „Aqualert“. Be siunčiamų priminimų ir kaupiamos suvartojamo vandens statistikos, šioje programėlėje taip pat veikia ir sveikatinimo programos.

Rinktis galima iš skirtingų kategorijų, skirtų odos būklės gerinimui, raumenų stiprinimui, svorio metimui ir kt. Kiekvienai jų programėlė pateiks skirtingus su vandens vartojimu susijusius patarimus: kaip dažnai, kokios temperatūros, po ar prieš valgį jį gerti ir pateiks paaiškinimą, kaip tai veikia skirtingas sritis.

„iOS“: https://itunes.apple.com/us/app/aqualert-water-tracker-daily/id952835359?mt=8

„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.overseasolutions.waterapp.app 

4. Interaktyvus gyvūnėlis vaikams

Vaikams patiems prisiminti išgerti vandens dažnai būna dar sunkiau nei suaugusiems. Tačiau šį svarbų įgūdį ugdyti galima lengviau, tereikia pasitelkti mažiesiems įdomią formą – žaidimą.

Taip veikia programėlė „Gululu“, kurioje galima rūpintis ir auginti vandens kiekį skaičiuojantį virtualų gyvūnėlį. Jis dalina taškus, išgertas vandens stiklines pateikia procentine išraiška, o gautais rezultatais vaikai gali pasidalinti su tą pačią aplikaciją turinčiais draugais. Beje, programėlėje galima įjungti mokyklos režimą ir taip užmigdyti gyvūnėlį, kol vyksta pamokos.

„iOS“: https://itunes.apple.com/hr/app/gululu/id1067167648?mt=8

„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bowhead.gululu

Pranešimą paskelbė: Karolina Kalibataitė, UAB „Publicum”