Panevėžys kuria robotikos varžybų centrą

Panevėžio miesto savivaldybė skatina robotikos kompetencijų ugdymą ir „Minties“ gimnazijoje steigia robotikos varžybų centrą.

„Naujojo centro įkūrimas atvers daugiau galimybių regiono moksleiviams mokytis robotikos pagrindų, dalyvauti varžybose, ugdyti kūrybiškumo, loginio mąstymo, komandinio darbo įgūdžius, inžinerines kompetencijas, organizuoti ir dalyvauti regioninėse, respublikinėse ir tarptautinėse varžybose pagal pasaulinius standartus“, – sako mero pavaduotojas Aleksas Varna.

Šiuo metu rengiamas robotikos varžybų centro projektas. Kuriant koncepciją buvo įtraukti ir Panevėžio mokiniai. „Minties“ gimnazijoje vyko dirbtuvės, kurių tikslas buvo ne tik supažindinti jaunimą su būsimu centru, bet ir leisti patiems prisidėti prie erdvės kūrimo. Moksleiviai disutavo, analizavo pavyzdžius, kūrė eskizus, rinko labiausiai patikusius. Aptarti ir išanalizuoti interaktyvūs sprendiniai, tokie kaip 3D mapingas, hologramos, interaktyvus apšvietimas.

„Kokybiškas inžinerinių kompetencijų ugdymas ypač svarbus ruošiant specialistus ateities darbo rinkai, tad steigdami robotikos varžybų centrą remiamės gerąja užsienio praktika, kad centrą ne tik aprūpintume reikiama įranga, bet ir sutelktume gabiausius specialistus, kurie gebėtų sudominti jaunimą, suburti bendraminčius ir leisti vaikams kurti neribojant jų vaizduotės“, – sako centro įkūrimo koordinatorius Vytautas Kalinauskas.

Pranešimą paskelbė: Asta Sarapienė, Panevėžio miesto savivaldybės administracija