Nacionalinės Šuns dienos paminėjimui: nuo asmeninio keturkojo grojaraščio iki šunų-influencerių

Šiandien Lietuvoje minima Šuns diena, Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva pradėta švęsti nuo 2016 metų. Nors karantinu labiausiai džiaugėsi šuneliai, šią dieną galima dar labiau praskaidrinti tiek jiems, tiek jų šeimininkams. Tai padaryti šiems keturkojams ir jų augintojams skirti podkastai bei vaizdo įrašai, išmaniosios programėlės, padedančios dresuoti augintinius ir net šunys-influenceriai. Plačiau apie visa tai pasakoja „Bitės Profai“. 

„Karantino laikotarpis mūsų keturkojams draugams yra svajonių išsipildymo metas – šunims už viską svarbesnis kontaktas su žmogumi, o jo saviizoliacijos metu tikrai nestinga. Todėl šią dieną savo keturkojams padovanokite ne tik gardų skanėstą, bet dar daugiau dėmesio. Tai padaryti lengviau padės specialiai šunims skirtas turinys internete bei šeimininkams vertingi ir įdomūs patarimai“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

1. Grojaraščiai, vaizdo klipai ir meditacija augintiniams

Plečiantis turinio pasiūlai interneto platformose, vis daugiau dėmesio skiriam ir mūsų augintiniams. Pavyzdžiui, „Spotify“ platforma leidžia susikurti grojaraštį savo gyvūnui, o „YouTube“ rodo vaizdo įrašus, skirtus keturkojų poilsiui, atsipalaidavimui ir net meditacijai.

„Užsukę į „Spotify“ puslapį gyvūnams https://pets.byspotify.com, būsite paprašyti nurodyti, kokiam augintiniui skirtas šis grojaraštis. Pasirinkę šuniuką turėsite galimybę išsamiau papasakoti apie jį. Pavyzdžiui, ar jis energingas ar ramus, drovus ar draugiškas, apatiškas ar smalsus. Taip pat, galėsite pridėti savo augintinio vardą ir nuotrauką, kuri puoš „Spotify“ automatiškai sukurtą jūsų augintinio grojaraštį“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Jei kartu muzikos klausytis nenorite, išbandykite „YouTube“ kanalą šunims „dogTV“, kuriame gausu šiems gyvūnams skirtų vaizdo įrašų. Tarp jų ir atsipalaidavimui ar aktyvumui paskatinti skirtas turinys. Kanale rasite ir keturkojų šeimininkams įdomaus turinio – patarimus, kaip dresuoti šunis, atsakymus į dažniausius šeimininkų klausimus ar tiesiog smagias gyvūnų gyvenimo akimirkas.

2. Karantino pabaigai ruoškitės jau dabar

Karantinas – svajonių išsipildymo laikas jūsų augintiniui, nes šunys itin džiaugiasi ilgu šeimininkų buvimu namie. Vis tik čia slypi ir grėsmės – po ilgo buvimo kartu, grįžus į įprastą ritmą, kai didžiąją dienos dalį su šunimi nesimatote, šį gali apimti nerimas, teigia specialistai

Kad to pavyktų išvengti, metas išsiskyrimui ruoštis jau dabar, sako M. Vrubliauskas: „Kasdien po kelis kartus šunį palikite namuose vieną, kad šis ir vėl priprastų prie buvimo pats su savimi. Tai daryti būtina, antraip karantinui pasibaigus, šunį gali apimti nerimas, pasireiškiantis nevaldomu elgesiu – baldų niokojimu, garsiu lojimu ar inkštimu, net gi savęs žalojimu.“

Jei dabar galimybės tokiems pratimams neturite arba manote, kad jie jūsų augintiniui geriau jaustis nepadės, į pagalbą pasitelkite išmaniąsias kameras.

„Tokios kameros leidžia realiu laiku stebėti namuose paliktą augintinį ir, esant reikalui, reaguoti į neįprastą jo elgesį. Kamera fiksuoja ir garsą, tačiau tuo pat metu leidžia per ją kalbėti. Taip galėsite savo balsu nuraminti vienatvės išgąsdintą savo augintinį ir po truputį pratinti prie buvimo su savimi“, – sako M. Vrubliauskas.

3. Puikus metas mokytis ir šeimininkams 

Šuns diena pradėta švęsti, siekiant priminti, kad meilė augintiniui, visų pirma, reiškia atsakomybę. Todėl verta šią dieną skirti laiko savišvietai ir šeimininkams susipažinti su šunų pasaulio naujienomis. Tai padaryti padės šiam tikslui skirti podkastai ir vaizdo įrašai. 

„Vaizdo įrašų platformoje „YouTube“ ypatingai vertinamas beveik 2,5 mln. sekėjų turintis kanalas „Zak George’s Dog Training Revolution“ (liet. Zak‘o George‘o šunų dresūros revoliucija). Jo kūrėjas Zak George vaizdo įrašuose pasakoja apie viską, ko gali prireikti šunų augintojams. Čia rasite tiek naudingų patarimų, tiek vertingų dresūros pamokų, tiek smagių epizodų iš keturkojų gyvenimo“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Jei norite ne pamokų, o tiesiog smagių pokalbių apie šuniukus, dėmesį verta atkreipti į podkastą „Can I Pet Your Dog?“ (liet. ar galiu paglostyti tavo šunį?).

„Tai smagus, neįpareigojantis ir vis dar aktyviai kuriamas podkastas, kuris puikiai tiks šunų mylėtojams. Jame laidos vedėjos – šunį turinti Allegra Ringo ir šuns norinti Renee Colvert – diskutuoja apie šunų pasaulio naujienas, tendencijas ir tai, ką apie šunis sužinojo per praėjusią savaitę. Taip pat neįpareigojančiai ir įtraukiančiai aptaria skirtingas šunų veisles, todėl toks turinys puikiai tiks laisvalaikio praleidimui“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

4. Smagios smulkmenos: treniruotės ir šunų „šypsenėlės“ 

Lietuvių sukurtoje programėlėje „Dogo“ rasite visus šuns dresūrai reikalingus įrankius bei daugiau nei 100 pamokų, todėl Šuns dieną galėsite praleisti smagiai mankštindamiesi su savo augintiniu. 

„Pradėti verta nuo bendro paklusnumo komandų, išmokančių gulėti, sėdėti, neloti, ateiti pakviestam. Vėliau galima pereiti prie sudėtingesnių užduočių, pavyzdžiui, „ėjimo į tualetą“, miegojimo paskirtoje vietoje, pavadėlio nešiojimo. Galiausiai, augintinį galėsite išmokyti ir kelių nuotaikingų triukų. O visų svarbiausia – kartu aktyviai pajudėsite ir praleisite daugiau laiko kartu“, – sako M. Vrubliauskas.

Taip pat šią dieną galite išbandyti visas su šunimis susijusias klaviatūros šypsenėles (angl. emoji), siūlo M. Vrubliauskas: „Šypsenėlių pasaulyje šunims skirtas ypatingas dėmesys. Šie keturkojai turi net tris pagrindines – šuniuko, pudelio, ir šuns snukučio. Bet ar žinojote, kad nuo 2019 m. klaviatūroje galite rasti ir šunį-vedlį bei šunį-pareigūną? Šiose šypsenėlėse vaizduojamas Labradoro veislės keturkojis su vedlio įranga ar pareigūno liemene“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

5. Šunys–influenceriai: milijonai sekėjų ir pasaulinė šlovė

O dienos pabaigoje pasižiūrėkite, ką veikia populiariausi pasaulio šunys. Pasirodo, nuomonės formuotojais (angl. influencers) gali būti ne tik žmonės, bet ir jūsų augintiniai. Štai, pavyzdžiui, šunų pasaulio žvaigždė yra šuniukas Jiff Pom.

„Šunytis yra Pomeranijos špico veislės, kurios trumpinys Pom ir yra influencerio „pavardė“. Dar 2017 m. jis pasiekė Gineso pasaulio rekordą kaip daugiausiai sekėjų socialiniame tinkle „Instagram“ turintis gyvūnas – tuo metu jį sekė beveik 8,5 milijono žmonių. Dabar šis skaičius išaugo iki 10 milijonų ir Jiff Pom pavertė „Instagram“ platformos karaliumi“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Tiesa, šunytis jau seniai peržengė interneto populiarumo ribas – pasirodė dainininkės Katy Perry vaizdo klipe, Mark‘o Zuckerberg‘o konferencijoje, o Los Andželo mieste švenčiama jo vardo diena. 

Nors Jiff Pom karaliauja ir dabar itin populiariame socialiniame tinkle „TikTok“ bei laikomas pasaulyje labiausiai sekamu augintiniu, „Facebook“ platformoje populiarumu jis nusileidžia prancūzų buldogui Manny The Frenchie. Pastarąjį čia seka daugiau nei 1,7 mln. vartotojų. Šis keturkojis laikomas populiariausiu šios veislės atstovu pasaulyje.

Apie „Bitė Lietuva“

„Bitė“ kuria patikimą, greitą ir išmanų tinklą. Ir tuo pačiu rūpinasi, kad kvapą gniaužiančios technologijų galimybės neliktų vien inovacijų konferencijose, o būtų nuolat naudojamos kasdienybėje. Todėl „Bitė“, išmaniuosius sprendimus darydama tokiais paprastais ir patogiais, kasdien lengvina savo klientų gyvenimą.

Pranešimą paskelbė: Paulius Udra, Integrity PR
Nacionalinės Šuns dienos paminėjimui: nuo asmeninio keturkojo grojaraščio iki šunų-influencerių