Mobiliuoju parašu nuo liepos pasirašinėsime saugiau: ką reikia žinoti?

Nuo liepos 1-osios įsigalioja atnaujinti pasirašymo elektroninėje erdvėje reikalavimai pagal eIDAS reguliavimą – dėl to mobiliojo parašo naudotojams senosios SIM kortelės bus pakeistos į naujas ir saugesnes. Technologijų lyderė „Tele2“ jau pradėjo nemokamą kortelių pristatymą į savo klientų namus ir biurus.

Ne tik Lietuvoje, bet ir visose Europos Sąjungos šalyse yra didinamas mobilaus parašo saugumas, todėl senosios SIM kortelės keičiamos į turinčias atnaujintus elektroninius sertfikatus.

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ kviečia atkreipti dėmesį į 5 svarbiausius dalykus, kuriuos turite žinoti, prieš atnaujindami m. parašo paslaugą.

1. Kortelės klientams nemokamai siunčiamos paštu

Klientams naujosios kortelės paštu bus atsiųstos nemokamai, o jas aktyvavus – m. parašo paslauga veiks tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir anksčiau. Apie išsiųstą kortelę klientai informuojami SMS žinute.

2. Pasikeitus adresui – informuokite

Pasikeitus jūsų gyvenamosios ar darbo vietos adresui, jį reikėtų atnaujinti savitarnos svetainėje. Jei gavote žinutę, kad naujoji SIM kortelė jums jau išsiųsta, dar nespėję pakeisti adreso, atnaujinkite jį savo paskyroje ir apie tai praneškite trumpuoju numeriu.

Taip pat galite apsilankyti operatoriaus salone ir iš karto gauti kortelę arba ją iš naujo užsisakyti savitarnos svetainėje, prieš tai atnaujinę savo adresą.

3. Viskas daug paprasčiau

Iki šiol naudoti mobilaus parašo elektroniniai sertifikatai galios tik iki šių metų liepos 1-osios, tačiau pasikeisti SIM korteles bus galima ir vėliau. Vartotojai gali būti ramūs – laiku nepasikeitus kortelės, ryšio paslaugų tiekimas nesutriks. Todėl, jei galimybės pasikeisti kortelę iki liepos neturite, o m. parašu naudojatės retai – naują kortelę įsidėti galėsite bet kuriuo jums patogiu metu vėliau.

4. Asmens duomenys – saugūs

Verta žinoti, kad naujosios SIM kortelės yra neaktyvios ir jose nėra jokios asmeninės informacijos. Kortelė taps asmeninė tik po jos aktyvavimo, kai jos savininkas su šiuo metu turimu m. parašu prisijungs prie savo paskyros ir įves naujosios kortelės duomenis.

5. Kortelė siunčiama tik savininkui

Visos naujosios kortelės gali būti atsiunčiamos arba išduodamos tik numerio savininkui. Tokia griežta tvarka yra taikoma, atsižvelgiant į teisinius reikalavimus dėl m. parašo išdavimo sąlygų – parašas griežtai susiejamas su jo naudotoju. Tai svarbu žinoti tiems vartotojams, kurių sąskaitas apmoka kitas asmuo – pavyzdžiui, šeimos narys.

Primename, kad visais klausimais galite kreiptis numeriu 117. Tele2 klientams skambučiai yra nemokami.

Pranešimą paskelbė: Karolina Kalibataitė, UAB „Publicum”