Mitai ir tiesa apie SEO paslaugas

SEO mitai ir tiesa

Profesionalios SEO paslaugos (optimizacija paieškos sistemoms) – sėkmingo šiuolaikinio verslo dalis. Šiais laikais turėti verslą ir nesinaudoti jokiomis reklamos priemonėmis – didelis žingsnis atgal. Jeigu norite būti inovatyvus ir sėkmingas verslininkas, kuris didina savo pardavimus, tokiu atveju reklama jums yra neabejotinai reikalinga. Tarp visų internetinės reklamos galimybių SEO paslaugos įprastai sulaukia didžiausio dėmesio.

SEO mitai ir tiesa
SEO mitų išsklaidymas ir tiesos atskleidimas.

Kas yra SEO? Tai procesas, kurio metu gerinamos konkretaus tinklalapio pozicijos internetinėje paieškos sistemoje. Tokiu atveju daugiau potencialių klientų aplanko jūsų tinklalapį, o tai reiškia, kad didėja tikimybė, jog organinės paieškos dėka atkeliavęs vartotojas taps nauju jūsų klientu. Tai galimybė, kuria turėtų naudotis kiekvienas verslo savininkas, siekiantis didesnio populiarumo, žinomumo ir didesnių pardavimų.

Kaip ir daugelis kitų populiarių paslaugų, taip ir SEO paslaugos yra apipintos mitais, kurie kartais trukdo žmonėms tinkamai įvertinti efektyviausius pasiūlymus. Todėl labai svarbu skirti pakankamai laiko ir pastangų, kad rastumėte tikslią ir naudingą informaciją, padedančią lengviau suprasti, kas yra kas. O tam, kad bent šiek tiek palengvintumėme informacijos paiešką, žemiau pateikiame pačius populiariausius MITUS, kurie dažniausiai vartotojams trukdo suprasti, kokią naudą jiems gali suteikti šiuolaikinės profesionalios SEO paslaugos.

1 MITAS: SEO paslaugos garantuos pirmą poziciją Google paieškos sistemoje

Tikrai ne. Tai gan dažnai pasitaikantis mitas. Žinoma, jis naudingas, kadangi žmonės susižavi SEO, tačiau minusas tas, kad negavę ko tikisi – piktinasi visais SEO paslaugų teikėjais. Net ir labai geras SEO specialistas negali garantuoti, kad optimizuotas tinklalapis bus pirmoje pozicijoje. Galima užtikrinti, kad tinklalapis taps kur kas populiaresnis ir jo pozicijos pagerės, tačiau iš anksto žinoti, kad bus pasiekta pirmoji pozicija – nėra jokios apčiuopiamos ir realios galimybės. Todėl jei SEO paslaugas teikiančios bendrovė ar pavieniai fiziniai asmenys jus patikina, kad bus pasiekta TOP 1 pozicija – nuo jų bėkite net neatsigręždami.

2 MITAS: SEO paslaugos jau nebepopuliarios

SEO paslaugos jau ilgus metus išlieka kaip viena populiariausių internetinės reklamos galimybių, kuri gali užtikrinti, kad jūsų internetinis tinklalapis taps geriau matomas tikslinių vartotojų. Tai gali patvirtinti bet kuris internetinio marketingo specialistas.

3 MITAS: optimizuotas puslapis visuomet padidina pardavimus

SEO negali visiškai tiesiogiai veikti jūsų pardavimų. Tinkamai optimizuotas tinklalapis didina jūsų tinklalapio žinomumą ir pasiekiamumą, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jūsų pardavimai akimirksniu padidės. Didelės įtakos pardavimų didinimui turi ir jūsų pasirinkta marketingo strategija bei pats produktas. Todėl jūsų verslo vystymas turėtų būti paremtas kompleksiniais sprendimais, kurie diferencijuoja marketingo veiksmus ir tokiu būdu padidina ne tik žinomumą, bet ir pardavimų skaičių.

4 MITAS: optimizavimas paieškos sistemoms yra greitai kintantis procesas, todėl neverta į tai investuoti

Be jokios abejonės, kad internetinės paieškos sistemos algoritmai nuolatos keičiasi ir tobulėja, koreguodami ir taisykles, kurias turėtų taikyti internetinių tinklalapių savininkai, tačiau geras SEO specialistas visuomet puikiai žino, ką ir kaip reikėtų daryti, kad tinklalapis visuomet būtų kuo puikiausiai atitinkantis šiuolaikinius paieškos sistemos standartus ir Google algoritmai jį vertintų teigiamai. Todėl nereikėtų manyti, kad pasikeitus algoritmui ar pasirodžius naujam atnaujinimui, jūsų tinklalapio pozicijos akimirksniu pradings. Jei SEO paslaugos teikiamos profesionaliai ir optimizavimo metu naudojami teisėti (angl. „White Hat“) SEO metodai – tinklalapio pozicijos išlieka, o tai reiškia, kad vartotojams nereikia nuolatos investuoti į tinklalapio optimizavimo darbus.

5 MITAS: norint, kad SEO veiktų – investuoti reikia nuolatos

Nors šiame teiginyje yra dalis tiesos, nereikėtų manyti, kad į tinklalapio optimizavimą jums reikės investuoti nenutrūkstamai. Suprantama, kad jei laikui bėgant jūsų konkurentai ima daugiau dėmesio ir pastangų skirti savo internetinio tinklalapio optimizavimui, savo turimas geras pozicijas turėtumėte pastiprinti ir išsaugoti. Tačiau jei tinklalapio optimizavimo darbai yra atlikti kokybiškai, pasiektos aukštos pozicijos daugiau ar mažiau išlieka labai ilgą laiką, todėl į SEO investavę vos kartą – puikiais rezultatais galite mėgautis ne vienerius metus (o prireikus, skirti šiek tiek laiko, kad natūraliai besikoreguojančias pozicijas pakreiptumėte tinkama linkme).

6 MITAS: vidinis SEO – svarbiausias, todėl nebūtina atlikti išorinės optimizacijos

Jeigu norite efektyvaus rezultato – būtinos kompleksinės SEO paslaugos, kurios apima tiek vidinę, tiek ir išorinę tinklalapio optimizaciją. Apsiriboti vien tik vidine optimizacija tikrai nerekomenduojama.

7 MITAS: SEO konsultacijas gali suteikti ir savamoksliai – nebūtina samdyti specialistą

Jeigu norite gerų rezultatų – patyręs SEO specialistas yra būtinas. Visuomet galima atrasti ir labai pigiai paslaugas siūlančius asmenis, tačiau dažniausiai tokios paslaugos būna labai prastos kokybės, todėl galiausiai tinklalapių savininkams tenka mokėti du kartus. Todėl nereikėtų manyti, kad savo tinklalapį profesionaliai galite optimizuoti neinvestuodami pakankamai didelės pinigų sumos – nemenka profesionalių SEO paslaugų kaina yra nustatyta nebe svarios priežasties. Patirtis, žinios, kokybiški internetiniai ištekliai, laikas, pastangos ir efektyvūs sprendimai – visa tai yra verta kiekvieno jūsų išleidžiamo cento. Juk galiausiai pasiektos aukštos pozicijos jums atsiperka su kaupu!

8 MITAS: „Google AdWords“ – geresnis pasirinkimas

Be jokios abejonės negalima teigti, kad „Google AdWords“ yra netinkamas sprendimas, tačiau greičiausiai ne kartą esate girdėję, jog SEO paslaugos yra lyginamos su „Google AdWords“, bandant pateikti pakankamai argumentų tiek vieno, tiek ir kito pasirinkimo atžvilgiu. Kaip bebūtų, reikėtų atminti, kad organinės paieškos rezultatais vartotojai pasitiki labiau, todėl žvelgiant iš vartotojų perspektyvos – tinkamai optimizuotas internetinis tinklalapis gali atnešti didesnę naudą (kur kas mažesnėmis sąnaudomis). Kita vertus, jei SEO paslaugos suderinamos su „Google AdWords“ reklama, teigiami rezultatai matomi dar geriau.

9 MITAS: SEO yra labai brangi paslauga

Kalbant apie SEO paslaugos kainą, pasirinkimų yra labai daug ir įvairių, tačiau verta dar kartą priminti, kad kur kas geriau skirti šiek tiek daugiau lėšų, tačiau būti tikriems, jog pasiekti rezultatai patenkins visus jūsų lūkesčius ir išliks labai ilgą laiką. Naudokitės tų SEO specialistų paslaugomis, kurie turi gerą reputaciją.

10 MITAS: SEO naudojasi visi, todėl negalėsiu išsiskirti ir mano tinklalapis nepasieks daugiau nei kiti

Nors SEO paslaugos yra nuostabi reklamos priemonė, vis dėlto iki šiol mūsų šalyje yra daugybė žmonių, kurie nesupranta, kad tokiu būdu gali tapti kur kas populiaresni. Ką jau kalbėti apie tai, kad tikrai ne kiekviena įmonė turi savo internetinį tinklalapį, kuris reprezentuotų verslą internetinėje erdvėje. Todėl norint būti matomais, populiariais ir generuojančiais sistemingai augančias pajamas, reikėtų nepraleisti progos pasinaudoti šiomis dienomis virtualioje erdvėje siūlomomis efektyviomis galimybėmis, kurių viena ir yra SEO paslaugos. Kreipdamiesi į patyrusius SEO specialistus, galėsite būti tikri, kad jūsų tinklalapis pralenks konkurentus, o tokiu atveju didės tikimybė, jog galų gale tapsite tikrais savo rinkos lyderiais.