„Microsoft“ Lietuvoje ieško išskirtinių mokytojų

Įvairūs tyrimai rodo, kad didesnė dalis dabartinių moksleivių vėliau karjeros laiptais kils darbo pozicijose, kurios šiuo metu neegzistuoja. Todėl jiems dar mokykloje svarbu išmokti įgūdžių, kurie darbo rinkoje taps itin svarbūs: kritiškas požiūris, informacijos paieška ar analitinis darbas. Šiame procese didžiausias vaidmuo tenka mokytojams. Todėl šiuo metu „Microsoft“ ieško entuziastingai nusiteikusių pedagogų, kurie kasdienėje savo veikloje taiko inovatyvius mokymo metodus. Jie galės pretenduoti tapti „Microsoft“ moderniąsias technologijas taikančiu mokytoju ekspertu ir šiuos ekspertus ruošiančios „Microsoft Innovative Education (MIE) Expert“ programos ambasadoriais Lietuvoje.

Programa novatoriškiems mokytojams

Ši „Microsoft“ programa skirta padrąsinti išskirtinius mokytojus visame pasaulyje ir paskatinti juos kasdienėje veikloje naudoti moderniąsias technologijas. Dėl pasikeitusios darbo rinkos ir išaugusių technologijų galimybių, informaciniame amžiuje šalia tradicinių mokymo metodų būtina taikyti ir naujus, modernius principus.

„Ieškome profesionalų, kurie jaučia aistrą mokymui ir mokymuisi, kurie įkvėpia mokinius skatindami juos kūrybiškai mąstyti ir dalintis patirtimi su visu pasauliu. Technologiniai sprendimai padeda lengviau atlikti įvairias užduotis ir ugdo kitas mokiniams reikalingas savybes. Labai svarbu suprasti, kad tokius mokymu būdus galima taikyti ne tik technologijų pamokose, bet lygiai taip pat mokytis gimtosios kalbos, matematikos ar geografijos. Moksleiviai taip labiau įsitraukia į mokymosi procesą, o mokytojams lieka daugiau laiko pritaikyti pamokas kiekvienam mokiniui asmeniškai“, – sako Albena Spasova, „Microsoft“ edukacijos sprendimų vadovė Centrinės ir Rytų Europos šalims.

Lietuvoje šiuo metu yra 35 MIE ekspertai. Šiuo požiūriu mūsų šalis – Baltijos regiono lyderė, mat Estijoje šią programą baigė tik vienas mokytojas, o Latvijoje nėra nei vieno MIE eksperto.

Dalyviams – ne tik sertifikatas, bet ir profesinio augimo galimybės

Programą baigę ir „Microsoft Innovative Education“ eksperto sertifikatą gavę mokytojai taps projekto ambasadoriais savo regione. Ekspertai galės dalyvauti įvairiuose profesiniuose mokymuose, tarptautiniuose „Microsoft“ seminaruose ir specialiuose renginiuose bei pristatymuose. Jie turės galimybę bendrauti ir bendradarbiauti su pasaulyje žinomais mokytojais ir švietimo sistemos novatoriais

Sertifikuoti mokytojai bus kviečiami išbandyti naujų „Microsoft“ produktų pirmines versijas jų kūrimo stadijose, dalyvauti fokus grupėse su „Microsoft“ produktų kūrėjais. Tuo pat metu mokytojams bus sudarytos galimybės  patiems rengti profesinio tobulėjimo mokymus savo mokykloje, rajone ar mieste, organizuoti technologijų taikymo renginius savo regione.

Norintys dalyvauti turės atlikti „Microsoft“ atstovų skirtas užduotis

Visi programoje dalyvausiantys mokytojai turės atlikti dvi užduotis. Pirmiausia, prisijungę prie „Microsoft Educator Community“ puslapio, kandidatai turės rinkti aktyvumo taškus. Jie skiriami už puslapyje esančių „Microsoft“ išmaniųjų technologijų panaudojimo pamokų peržiūras. Kitą užduotį atlikti galės tik tie, kurie šiame etape surinks virš 1000 balų.

Antroji užduotis – „Microsoft“ atstovų parengtas klausimynas, į kurį atsakymus kandidatas turės pateikti prezentacijos ar vaizdo įrašo formatu. Mokytojai turės prisistatyti ir atsakyti, kodėl jau dabar laiko save „Microsoft“ technologijų ekspertu, kaip tas technologijas taiko savo kasdienėje veikloje, kodėl dalyvauja programoje, kaip mano, kokią naudą ši programą jiems suteiks ir kt.

Kuris mokytojas taps „Microsoft Innovative Education“ ekspertu nuspręs „Microsoft“ kompanijos atstovai pagal kandidatų aktyvumą ir pateiktų atsakymų kokybę, mokytojų inovatyvumo ir išmaniųjų technologijų naudojimo lygį.

Ekspertų atranka vykdoma iki liepos 15 dienos. Atrinkti ekspertai bus oficialiai paskelbti rugpjūčio 21 dieną. Paraišką mokytojai gali užpildyti čia: http://aka.ms/mienomination

Pranešimą paskelbė: Martynas Pasiliauskas, Integrity PR