Meteorologas kišenėje: 4 išmanūs būdai sekti orų prognozę

Šią savaitę orai stebino audringumu: žiemiškas pusnis keitė balos, šaltuką – teigiama temperatūra, gūsingą vėją – ramus snyguriavimas. Jei tokios staigios permainos trukdo planuoti savaitgalio išvyką ir pramogas, technologijų kūrėjai siūlo pagalbą – išmanius įrankius, padėsančius pasiruošti bet kokiems netikėtumams.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalijasi 4 programėlių, skirtų orams sekti, rekomendacijomis.

1. Būkite žingsniu priekyje

Temperatūra, krituliai, vėjo greitis, drėgmės lygis, audros tikimybė ir net galimi alergenai ore – visą šią informaciją dabar galima patikrinti vienoje vietoje – programėlėje „Accu Weather“. Ji itin patogi ne tik dėl pateikiamos informacijos gausos, bet ir perspėjimo žinučių, kurios iš anksto praneša apie būsimus oro pokyčius.

Šia programėle verta naudotis ir planuojant kelionę – joje pateikiama ir tokia pat išsami 15 dienų prognozė. Be to, aplikaciją susiejus su kalendoriumi, jame galėsite matyti ne tik kitos dienos planus, bet ir būsimą oro temperatūrą.

„iOS“: https://itunes.apple.com/us/app/accuweather-weather-forecast/id300048137?mt=8

„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.accuweather.android

2. Prognozė sklandžiai kelionei

Į kelionę išvykote saulei šviečiant, tačiau dar nepasiekus tikslo – sustabdė pūga? Siekiant išvengti tokių nemalonumų, tolimesnes ir ilgiau trunkančias išvykas patartina planuoti su tam skirtomis programėlėmis, pavyzdžiui, „Weather Route“ („Android“) arba „TripWeather“ („iOS“).

Aplikacijose pažymėjus planuojamą kelionės laiką ir tikslą, interaktyviame žemėlapyje jums bus pasiūlomas geriausias maršrutas pagal būsimas oro sąlygas. Programėlės taip pat nurodys, kurią valandą geriausia pradėti kelionę, o kada ir kur sustoti poilsiui. Beje, programėlės veikia ir išjungus internetą.

„iOS“: https://itunes.apple.com/us/app/tripweather/id560744248?mt=8

„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.voyagegames.weatherroute&hl=en_US

3. Kuo kvėpuojame?

Jei dažnai pramogaujate ar sportuojate lauke arba planuojate aplankyti užsienio didmiestį – verta patikrinti ne tik būsimą oro temperatūrą, bet ir jo kokybę. Tai padaryti galima su programėle „Plume Air Report“, kuri realiu laiku įvertina oro taršos lygį skirtingose miestų teritorijose.

Ši aplikacija ne tik pateikia taršos matavimų statistiką, bet ir nurodo kaip kas valandą ji pasikeis per artimiausią parą. „Plume Air Report“ pateikia ir rekomendacijas – pavyzdžiui, kuriuo metu būtų geriausia važinėtis dviračiu ar bėgioti, o kuriuo – keliauti automobiliu arba išvis pasilikti namuose. Be to, šioje programėlėje galima palyginti ne tik skirtingų miestų, bet ir laikotarpių duomenis.

„iOS“: https://itunes.apple.com/us/app/plume-air-report-pollution/id950289243?mt=8

„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plumelabs.air

4. Tik svarbiausia informacija

Jei vertinate paprastumą ir iš orų prognozės aplikacijos tikitės tik tikslumo, o ne daugybės funkcijų ar duomenų – rinkitės „Hello Weather“. Paprasto dizaino, nedidelės kompanijos sukurtoje programėlėje viskas, ko reikia, telpa viename ekrano lange.

Aplikacija naudojasi skirtingų pasaulinių meteorologijos stočių ir radarų duomenis, todėl gali pateikti itin tikslias temperatūros, kritulių ir vėjo greičio prognozes skirtingoms teritorijoms. Be to, programėlėje yra nuolat atnaujinama ir realiu laiku pateikiama informacija apie jutiminę oro temperatūrą.

„iOS“: https://itunes.apple.com/us/app/hello-weather/id978393692?mt=8

„Android“: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.helloweatherapp&hl=en_US

Pranešimą paskelbė: Diana Kijauskaitė, UAB „Publicum”