Lietuvoje pristatytas „Facebook Dating“: ar „Tinderiui“ galas?

Lietuvoje jau veikia nauja socialinio tinklo „Facebook“ funkcija „Dating“. Populiariausios pažinčių programėlės „Tinder“ konkurentas į Europą, kartu ir į Lietuvą žengia vėluodamas net 9 mėnesius. Vėlavimas siejamas, daugiausiai, su aukštais duomenų saugumo reikalavimais senajame žemyne. Pagrindines naujo žaidėjo funkcijas ir ypatybes aiškinasi „Bitės Profai“.

„Facebook“ yra didžiulė informacijos apie beveik 3 mlrd. žmonių bendruomenė. Čia sukaupta galybė duomenų apie šių žmonių pomėgius, socialinį ratą, šeimos narius, darbo patirtį ir net nutrūkusius santykius. Pasinaudodamas tuo, „Facebook“ nusprendė padėti panašių pomėgių turintiems žmonėms surasti vienas kitą ar išdrįsti išreikšti jausmus senai simpatijai“, – sako „Bitės Profė“ Lina Štrafėlaitė.  

Kaip veiks naujoji funkcija?

Norint naudotis „Facebook Dating“, vartotojui reikės susikurti savo profilį (facebook.com/dating), kuriam informaciją bus galima naudoti tiek iš „Facebook“, tiek iš „Instagram“ paskyrų. Tai padariusieji, čia galės dalintis savo istorijomis, matyti panašių interesų turinčius vartotojus ar nueiti į virtualų pasimatymą.

Profilyje bus galima išbandyti ir „Secret Crush“, kuris leis slaptai pažymėti devynis „Facebook“ draugus ar „Instagram“ sekėjus, su kuriais vartotojas norėtų susitikinėti. Jei kitas asmuo atsakys tuo pačiu, apie tai programėlė praneš ir leis pradėti pokalbį.

„Prisijungus prie programėlės, jums prieš akis išnirs daugybė žmonių nuotraukų, atrinktų remiantis jūsų pageidavimais, interesais ir užsiėmimais, kuriuos atliekate „Facebook“. Ši funkcija nėra skirta nuotraukų „svaipinimui“ ar laukimui, kol kas nors jus pamėgs ir taip suteiks progą pabendrauti. Jei jūs kažkuo susidomėsite, jūs galėsite pakomentuoti jų profilį ar paspausti mygtuką „patinka“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertė.

„Facebook“ teigia, kad nuo šios funkcijos starto JAV, Azijoje ir Lotynų Amerikoje, tokiu būdu jau „sujungta“ net 1,5 mlrd. potencialių porų.

Startą nukėlė saugumo klausimai

Praėjusių metų rugsėjo mėnesį JAV startavusi funkcija, ES šalyse turėjo būti aktyvuota dar per šių metų vasarį, Valentino dieną, tačiau kilus susirūpinimui dėl vartotojų duomenų tvarkymo, „Facebook“ suplanuotą startą teko atidėti.

„Norėdami naudotis naująją funkcija, jūs turėsite pateikti dar daugiau savo asmeninių duomenų. Kadangi „Facebook Dating“ yra glaudžiai susijęs su kitais kompanijos produktais, galimi vartotojų duomenų tvarkymo pažeidimai sukėlė įtarimų Airijos duomenų apsaugos komisijai“, – sako L. Štrafėlaitė.  

Po komisijos agentų apsilankymo Dubline įsikūrusiame „Facebook“ padalinyje ir pareiškimo, kad „Facebook“ nesuteikė pakankamai informacijos ir reikalingų dokumentų apie tai, kaip veiks „Dating“ funkcija, kompanija sutiko suplanuotą startą nukelti.

Kas geriau – „Facebook Dating“ ar „Tinder“?

Kalbėdama apie šių dviejų pasimatymo rinkos dalyvių pliusus ir minusus, L. Štrafėlaitė išskiria tai, kad norintys naudotis „Facebook Dating“ neturės atsisiųsti dar vienos programėlės, nes funkcija integruota į socialinį tinklą. Taip pat, įvedus duomenis apie jus dominančias „Facebook“ grupes ar renginius, bus galima dar labiau sukonkretinti potencialios antrosios pusės paieškas.

„Dar vienas svarbus „Facebook Dating“ pliusas yra skirtas žmonių, einančių į aklus pasimatymus, saugumui užtikrinti. Apie būsimus pasimatymo planus jie gali pranešti specialiose grupėse ir pasidalinti savo buvimo vieta“, – įvardijo „Bitės Profė“.

Visgi naujai užsiregistravę ir savo buvimo vietos duomenis pasidaliję „Facebook Dating“ vartotojai, pažinčių galės ieškoti tik šioje vietovėje. Jei buvimo vieta keistųsi, ją nustatyti iš naujo reiktų rankiniu būdu, nes, priešingai nei „Tinder“, „Facebook Dating“ jos neatnaujina automatiškai.

Nepaisant visų naujovių ir išskirtinumų, į pasimatymų rinką kiek pavėluotai įžengęs „Facebook Dating“ turės įdėti nemažai pastangų, kad pritrauktų į socialinių tinklų dinozaurą vis skeptiškiau žiūrinčius „milenialsus“.

Daugiau apie socialinius tinklus galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje https://www.bite.lt/profai.

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „Gravitas Partners”
Lietuvoje pristatytas „Facebook Dating“: ar „Tinderiui“ galas?