Lietuvių įmonė „AGACAD“ prisijungė prie Europos Pramonė 4.0 lyderių grupės

UAB „AGA CAD“, lietuviško kapitalo įmonė, kurianti skaitmeninės statybos technologijas Lietuvoje ir jas diegianti visame pasaulyje, džiaugiasi galėdama pranešti apie prisijungimą prie Europos statybos ir gamybos skaitmeninės transformacijos lyderės – Prancūzijos įmonių grupės „GROUPE MONNOYEUR“ dukterinės įmonės „ARKANCE“. Antrąjį veiklos šimtmetį skaičiuojančiai įmonių grupei, veikiančiai energijos, statybinių ir žemės ūkio mašinų gamybos bei statybos ir pramonės skaitmeninimo srityse, „AGACAD“ padės kurti ir diegti inovacijas Europos statybos pramonėje. Siekiant šio tikslo, Vilniuje įsikūręs „AGACAD“ specializuotas programinės įrangos kūrimo centras turėtų gerokai išaugti.

Didžiulę įtaką Europos statybų pramonės skaitmeninimui daranti įmonė „ARKANCE“ įsigijo 100 procentų UAB „AGA CAD“ akcijų.

Šiais metais 30-ąsias veiklos metines mininti įmonė „AGACAD“ visada buvo statybos pramonei skirtų informacinių technologijų pionierė. Kai projektai dar buvo braižomi pieštuku ant popieriaus lapo, „AGACAD“ įkūrėjai pirmieji Baltijos regione pradėjo diegti kompiuterinį projektavimą 2D technologijomis ir sukėlė tikrą perversmą rinkoje. Nuo 1995 m. „AGACAD“ jau populiarino 3D projektavimo sprendimus, o 2003 m. žengė dar vieną Lietuvos statybų pramonei reikšmingą žingsnį – pradėjo diegti pastatų skaitmeninio modeliavimo, t. y. BIM technologijas. 2008 m. įmonė viena pirmųjų pasaulyje ėmė kurti aplikacijas BIM programinei įrangai „Autodesk Revit“.

Šiandien „AGACAD“ produktų sąraše – daugiau kaip 30 įvairias BIM užduotis sprendžiančių programų. Tai didžiausias pasaulyje specializuotų „Revit“ įrankių rinkinys: nuo skirtų modeliuoti karkasinių pastatų ar surenkamojo gelžbetonio elementus ir duomenis perduoti gamybai, iki BIM informacijos valdymo įrankių.

Per 30 įmonės veiklos metų sukaupusi solidžios patirties bendradarbiaujant su projektuotojais iš įvairių pasaulio šalių, „AGACAD“ aktyviai prisidėjo prie viešosios įstaigos „Skaitmeninė statyba“, besirūpinančios Lietuvos statybos sektoriaus skaitmeninimo procesu, įkūrimo. Taip pat bendradarbiavo kuriant tarptautinius skaitmeninės statybos standartus.

„Prisijungimas prie „ARKANCE“ atveria daug platesnes galimybes realizuoti mūsų kompanijos viziją – glaudžiai bendradarbiaujant su klientais, kurti ateities statybų industriją. Mes siekiame, kad mūsų klientai galėtų pirmieji pasinaudoti visomis galimybėmis, kurias teikia BIM, duomenų klasifikavimas, virtuali ir mišri realybė, skaitmeninės informacijos blokų grandinė (blockchain), daiktų internetas (IoT), didieji duomenys (Big Data) ir dirbtinis intelektas (AI),“ – teigia „AGACAD“ vadovas Donatas Aksomitas, įmonei vadovaujantis nuo 2007 m. Po prisijungimo prie „ARKANCE“ jis eis „AGACAD“ vykdomojo direktoriaus pareigas.

„Buvimas didelės įmonių grupės dalimi suteikia mums šimtus kartų didesnius žmogiškuosius ir finansinius išteklius, o tai padės dar geriau aptarnauti „AGACAD“ klientus, kurių yra visuose penkiuose žemynuose. Be to, būdami tarptautinės korporacijos „GROUPE MONNOYEUR“ dalimi, kuriai priklauso daugiau nei 6400 darbuotojų iš 17 šalių, galėsime diegti savo BIM sprendimus pačioms didžiausioms tarptautinėms projektavimo ir statybų kompanijoms, kurioms iki šiol dažnai buvome tiesiog per maži būti partneriais,“ – paaiškina D. Aksomitas.

„Išimtinai lietuviško kapitalo įmonė, subūrusi inovatyviausių Lietuvos inžinierių ir programuotojų komandą, pasiekė puikių rezultatų pasauliniu lygiu,“ – džiaugiasi „AGACAD“ vykdomasis direktorius D. Aksomitas. Nuo 2008 m., kai jo vadovaujama įmonė pradėjo kurti efektyvaus darbo įrankius populiariausiai BIM platformai „Autodesk Revit“, bendrovės produktų naudotojų skaičius išaugo į daugiau nei 13 000 klientų iš 130 šalių. 2018 metais korporacija „Autodesk“ paskelbė įmonę „AGACAD“ statybos pramonei skirtų technologijų vystymo partnere, suteikdama „AEC Industry Partner“ statusą ir taip pripažindama, kad „AGACAD“ BIM sprendimai „Autodesk“ technologijoms prideda naujos reikiamos vertės.

„ARKANCE“, prancūzų įmonių grupės technologijų padalinys, pastarąjį dešimtmetį sparčiai plėtėsi, įsigydamas pažangiausias Europoje IT įmones – CAD ir BIM technologijų bendroves. Įžvelgę didelį lietuvių įmonės potencialą, prancūzai sudarė sandorį su „AGACAD“, kuri yra 10-a įmonė, prisijungusi prie „ARKANCE“ per pastaruosius dvejus metus.

„Bendrovė „AGACAD“ įrodė savo sugebėjimą kurti pasaulinio lygio novatoriškas skaitmenines technologijas, kurios suteikia naujų galimybių ir ypatingai didelį našumą statybos pramonei. Mes tikimės pasinaudoti ta patirtimi, pasitelkdami ir tuo pačiu išplėsdami dabartinį jų BIM sprendimų portfelį, kuris padės palaikyti mūsų įmonių grupės klientus jų skaitmeninimo kelyje pagal „GROUPE MONNOYEUR“ strategiją. Prisijungimas prie „ARKANCE“ leis įmonei „AGACAD“ sustiprinti produktų vystymo komandą, išplėsti jos kompetencijas, ir tuo pačiu suteiks platesnį produktų platinimo tinklą Europoje,“ – sako „ARKANCE“ generalinis direktorius Gregoire’as Arranzas.

„AGACAD“ vykdomasis direktorius D. Aksomitas akcentuoja, kad, prisijungusi prie „ARKANCE“, įmonė planuoja plėsti „AGACAD“ mokslinių tyrimų ir plėtros veiklą bei esamą programinės įrangos kūrėjų komandą Vilniuje. Stipri komanda galės sukurti daug naujų novatoriškų technologijų, kurios prisidės prie ketvirtosios pramonės revoliucijos Statyba 4.0 / Gamyba 4.0 siekio – statybų sektoriaus skaitmeninimo.

„Įmonė „AGACAD“ taps dar dinamiškesne darbo vieta, pripažįstama pasauliniu mastu. Vilnius, kuris šiuo metu yra žinomas kaip tarptautinis finansinių technologijų (FinTech) centras, gali tapti žinomas ir kaip skaitmeninės statybos centras, “ – prognozuoja „AGACAD“ vykdomasis direktorius.

Tuo pačiu jis pabrėžia, kad „AGACAD“ ir toliau tieks statybos ir gamybos sektoriams skirtos programinės įrangos licencijas ir konsultuos savo klientus Baltijos regione, kuriame po prisijungimo prie „ARKANCE“ taps vieninteliu, aukščiausio lygio, „Autodesk Platinum“ partneriu Baltijos šalyse.

Apie „AGACAD“

1991 m. įkurta UAB „AGACAD“ yra BIM procesų diegėja, BIM technologijų kūrėja, CAD ir BIM programinės įrangos platintoja, konsultavimo ir mokymo paslaugų teikėja BIM profesionalams. Išskirtinės kompetencijos sritys: BIM turinio valdymas ir klasifikavimas, BIM surenkamųjų pastatų gamybai ir NT skaitmeninei inventorizacijai bei BIM pastatų ūkio valdymui. Įmonės kuriamų BIM sprendimų sąraše: įrankiai medinio (įskaitant CLT, SIPS ir sunkiosios medienos karkasą) ir metalinio karkaso (įskaitant ventiliuojamus fasadus ir pakabinamo fasado sistemas) pastatų projektavimui, surenkamojo gelžbetonio pastatams projektuoti, inžinerinėms sistemoms modeliuoti ir BIM duomenims valdyti.

Apie „ARKANCE“

„ARKANCE“ misija – palaikyti savo klientus pereinant prie skaitmeninės statybos, pasitelkiant savo ekspertų tinklą visoje Europoje. Su 650 darbuotojų, dirbančių 4 padaliniuose – „ARKANCE SYSTEMS“, „ARKANCE OPTIMUM“, „ALLTERRA“ ir „SITECH“ – grupės partneriai su pasauliniais technologijų lyderiais, visų pirma „Autodesk“ ir „Trimble“, diegia sprendimus, skirtus optimizuoti visus statybos pramonės etapus, nuo projektavimo iki gamybos ir statybos.

Apie „GROUPE MONNOYEUR“

1906 metais įkurta šeimos įmonė „GROUPE MONNOYEUR“ savo klientams iš statybos ir gamybos sektorių teikia efektyvias ir produktyvias mašinas bei aptarnavimo sprendimus, kuriuos platina per specializuotus tinklus „BERGERAT MONNOYEUR“, „APROLIS“ ir „IPSO“. Be to, „GROUPE MONNOYEUR“ padeda savo klientams spręsti energijos tiekimo ir skaitmeninimo problemas, pasitelkiant tam skirtas dukterines įmones „ENERIA“ ir „ARKANCE“. Turėdama daugiau nei 6460 darbuotojų ir veikdama 17 šalių, 2020 metais grupė viršijo 2 mlrd. eurų apyvartą.

Pranešimą paskelbė: Inga Ibėnienė, UAB „AGA-CAD”
Lietuvių įmonė „AGACAD“ prisijungė prie Europos Pramonė 4.0 lyderių grupės