Lietaus surinkimo sistemos nauda visuomenei

Kas kartą įsigijus lietaus surinkimo sistemos komplektą skaičiuojame tik sau gaunamas naudas, kiek sutaupoma pinigų, vandentiekio vandens ir panašiai, bet nepagalvojame kad tai taip padedame ir gamtai. Juk sumažinant vandentiekio vandens naudojimą ir naudojant natūralius gamtos išteklius mes taip pat ir sutaupome gamtos sąskaitą ir paverčiame savo sunaudojimą ekologišku ir tvariu. Taigi lietaus surinkimo sistemos yra ne tik praktiškas ir ekonomiškas sprendimas, bet tai ir padeda saugoti gamtos šaltinius ir leidžia panaudoti tai, kas gali tikrąja to žodžio prasme nubėgti į žemę. Saugokime gamtos išteklius savo ateities kartoms lietaus surinkimo sistemos pagalba.

Lietaus surinkimo sistemos: požeminės ar antžeminės?

Pats paprasčiausias lietaus surinkimo sistemos variantas yra antžeminis. Ką tai reiškia? Jog galime nuo lietvamzdžio nutiesti lataką vedantį tiesiai į didesnės talpos talpyklą ar dar kitaip vadinamą vazoną. Jis yra be jokių filtrų ar panašių modernių mechanizmų, o tiesiog talpykla skirta lietaus vandeniui laikyti. Tai leidžia sukauptą vandenį panaudoti laistymams, lauko darbams ar panašiai, tačiau šis vanduo yra galimas naudoti tik lauko procesams, ir greitam sunaudojimui, nes kaip žinote, ant saulės ir šviesoje stovintis vanduo gali pradėti gesti, dumblėti. Na o požeminės lietaus surinkimo sistemos yra išmanus ir patogus įrenginys skirtas tiek lauko, tiek vidaus reikmėms. Šio įrenginio pagalba galite kaupti gan didelį kiekį vandens ir talpykloje laikyti ganėtinai ilgai nes jis nėra veikiamas nei šviesos, nei šilumos įtakos, nes yra kasamas po žeme. Taip pat požeminės lietaus surinkimo sistemos didesnės ir gali talpinti daug daugiau vandens. Na o geriausias ir moderniausias sprendimas yra tas, kad lietaus surinkimo sistemos gali būti integruotos į vandentiekio sistemą ir vanduo būti panaudojamas namų buities reikmėms. Gamintojai taip pat siūlo lietaus surinkimo sistemos patobulinimą, kuris gyventojams leistų automatiškai pripildyti talpyklas vandentiekio vandeniu, kai būtų lietaus vandens trūkumas.

Lietaus surinkimo sistemos ir nuotekų valymas

Daugelis įmonių siūlo įsigyti ne tik lietaus surinkimo sistemos įrenginį, bet ir valymo įrenginį, kuris padės visapusiškai apsirūpinti tuomet, kai miesto komunikacijos nėra nutiestos iki jūsų gyvenamosios vietos. Nuotekų valymas kadangi yra privalomas, todėl tai yra neišvengiama dalis gyvenant be miesto nuotakyno. Patobulėjus technologijoms, nuotekų valymas šiais laikais yra paprastas ir daug pastangų nereikalaujantis dalykas. Užtenka vos keletą kartų per metus atlikti įrenginio valymą bei nepilti tam tikrų cheminių medžiagų į kanalizaciją. Paprastai įsirinkus kokybišką įrenginį, nuotekų valymas vyksta sklandžiai. Nes pabandykite įsivaizduoti, kokios gali būti pasekmės, jei sumontavus nekokybišką nuotekų valymo įrenginį po žeme, jis pradėtų gesti ir galimai sugestų nepataisomai. Tuomet ir nevalytos nuotekos patektų į aplinką, o kartu ir įrenginį reikėtų iškasti ir pakeisti nauju.