Kuo unikalūs išmanieji namai?

Gyvename XXI amžiuje, apsupti naujųjų technologijų kiekviename gyvenimo žingsnyje. Naudojamės išmaniaisiais telefonais, naudojame visą galybę buities prietaisų, pradedant plaukų džiovintuvu, baigiant indaplove, tad kodėl savo namų nepaversti išmaniaisiais?

verslas-kompiuteris

Gyvenimo kokybę šiandien keičia išmanieji būstai, kurių galima rasti ir skelbimų tinklalapiuose, pavyzdžiui, nekilnojamasturtas.lt/namai. Išmanusis būstas – tai toks būstas, kuris „geba“ prisitaikyti prie šeimininko įpročių ar net norų. Kartais nustebtumėte sužinoję, kokių galimybių namams siūlo specialistai, dirbantys prie išmaniųjų namų projektų.

Kuo išmanusis namas kitoks?

Nežinote, kas yra išmanusis namas? Pateiksime paprastą pavyzdį. Mėgstate namo grįžę įsijungti televizijos laidą ar paklausyti muzikos? Išmaniųjų technologijų dėka muzika skambėti, o televizorius įsijungti gali jums vos tiki pravėrus savo namų duris. Prausiantis po dušu pabosta reguliuoti vandenį? Išmaniajame name maišytuvai sureguliuoti taip, kad jų nebereikia sukinėti rankiniu būdu. Mėgstate įsitaisyti fotelyje ir skaityti? Įmanoma suderinti apšveitimą taip, kad būtent ten, kur jūs sėdite, kristų intensyviausia šviesa. Atrodo, smulkmenos, bet jos palengvina gyvenimą ir praskaidrina kasdienybę, dar labiau mus priartindamos prie modernaus žmogaus koncepcijos.

Pastatuose įdiegtos sistemos turi dirbtinį intelektą – geba matyti šeimininkų įpročius ir veiksmus, kurie nuolatos pasikartoja. Po kurio laiko sistema, apibendrinusi pasikartojančius algoritmus šeimininko elgsenoje, automatizuoja įvairius procesus ir komunikacijas – šviesas, šildymą, vėdinimą, apsaugos ir visą galybę kitų sistemų namuose.

Išmaniųjų namų užduotis – šeimininkams palengvinti, supaprastinti gyvenimą, leisti sutaupyti laiko ir mėgautis kasdienybe. Prietaisai netgi gali susiorientuoti savaitės dienose, t. y. ar tuo metu savaitgalis, ar darbo diena. Taigi savaitgalį neįsijungs žadintuvai, neužgros muzika, padedanti lengviau atsikelti, nevyks kiti rytiniai darbo dienai būdingi procesai.

Jau nereikia nė minėti, kad išmanieji namai yra saugūs, kaip teigia nekilnojamasturtas.lt/namai skilties administratorius. Išmaniuosiuose namuose sumontuota signalizacija, turinti judesių daviklius, reaguojanti į klimato pokyčius ir kt. Pavyzdžiui, jei lauke pučia laba stiprus vėjas,  sistema nuleidžia žaliuzes arba roletus, kad šiluma iš namų nebūtų išpustyta, o jei šviečia kaitri saulė, žaliuzės automatiškai nuleidžiamos, kad būtų vėsiau. Žiemą – atvirkščiai. Apie išmaniųjų namų galimybes plačiau papasakosime kituose straipsniuose.