KTU studentai neužleidžia geriausiųjų gretų – dar viena pergalė pasauliniame skaitmeninės rinkodaros konkurse

Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) studentai ir vėl nuskynė laurus pasauliniame skaitmeninės rinkodaros akademiniame iššūkyje (Global Online Marketing Academic Challenge) GOMAC 2020. Geriausių gretose lietuviai jau daugiau nei 10 metų.

KTU dėstytojų Elenos Vitkauskaitės ir Eglės Vaičiukynaitės kuruojama marketingo ir finansų studijų programų ketvirtakursių komanda Eivydas Blackus, Žygimantas Naujokaitis, Mantas Petraitis, Daila Sabaliauskaitė ir Rafal Deivid Viljučkevič už suplanuotą ir įgyvendintą skaitmeninės rinkodaros kampaniją, apimančią „Google Ads reklamą“ ir marketingo veiksmus socialinėje žiniasklaidoje skutimo priemonių e. parduotuvei Barzdukai.lt buvo pripažinta Europos regiono laimėtoja.

Pasak Augusto Dapkevičiaus, barzdukai.lt vadovo, jis labai džiaugiasi dėl studentų pasiekimų.

„Komandai galiu pasakyti gerus žodžius – ambicingi, siekiantys tikslo, motyvuoti jauni profesionalai. Turintys atsakymus į klausimus, turintys patys klausimų, greitai priimantys sprendimus ir greitai ieškantys išeičių. Darbas buvo produktyvus, ženklo žinomumas padidėjo, ūgtelėjo pardavimai. Man buvo smagu ir naudinga, nes šio bei to išmokau ir pats“, – teigia jis.

Konkurse šiais metais dalyvavo 83 studentų komandos, tarp kurių net 324 studentai iš įvairių pasaulio šalių – Angolos, Baltarusijos, Australijos, Kanados, Suomijos, Prancūzijos, Vokietijos, Indijos, Airijos, Lietuvos, Nigerijos, Lenkijos, Portugalijos, Saudo Arabijos, Pietų Korėjos ir Amerikos.

Apdovanojimas gali garantuoti sėkmingą įsidarbinimą

Pasak E. Vitkauskaitės, dalyvavimas konkurse suteikia studentams galimybę ne tik atsiskaityti studijų darbus, tačiau ir praktiškai bei visapusiškai išmėginti įgytas skaitmeninio marketingo žinias dirbant su kolegomis, su verslo įmone, t.y. jų komandos klientu, leidžiant realius įmonės pinigus ir vertinant kokią naudą reklama atneša įmonei.

„Marketingo virtualioje aplinkoje dalyko užsiėmimus skyrėme reklamai su „Google Ads“. Laimėjusios komandos atveju išskirčiau jų žingeidumą, dėmesį detalėms, greitą reakciją optimizuojant kampanijos rezultatus jos įgyvendinimo metu, bei analitinius gebėjimus, kurie itin išryškėjo pateikiant kampanijos rezultatų analizę konkursui, žvelgiant giliau į kampanijos rezultatus nei „Google Ads“ vartotojo sąsajos rodo naudotojams pagal nutylėjimą“, – teigia lektorė.

Lektorė E. Vaičiukynaitė pažymi, kad dalyvavimas pasauliniame GOMAC konkurse apjungia studentų patirtį ne tik dirbant su „Google Ads“ reklama, bet ir su reklaminėmis žinutėmis socialinėje žiniasklaidoje. Be to, šis konkursas įgalina studentus pateikti savo pasirinktus kūrybiškus ir pagrįstus skaitmeninio marketingo sprendimus klientams bei pristatyti pagrindinius įgyvendintų kampanijų rezultatus. O laimėjimas – tai patvirtinimas, kad pasirinkta skaitmeninio marketingo kampanijos prieiga bei jos rezultatai yra kokybiškai pristatyti, pasiekti pagrindiniai rodikliai klientui.

„Šiais metais studentai drąsiai rinkosi integruotas socialinės žiniasklaidos kampanijas, apimančias net kelis socialinės žiniasklaidos platformas, kūrė įvairaus pobūdžio turinį ir analizavo rezultatus, pasitelkdami įvairius skaitmeninius analitikos įrankius“, – sako ji.

Konkursas skirtas pasitikrinti įgytų teorinių ir praktinių žinių lygį pasauliniu mastu, o gautas apdovanojimas gali garantuoti sėkmingą įsidarbinimą skaitmeninio marketingo srityje.

Nauda studentams – reali praktika

KTU Marketingo virtualioje aplinkoje ir Socialinės žiniasklaidos marketinge modulių studentai, dalyvaujantys skaitmeninės rinkodaros konkurse, turi galimybę ne tik sekti garsiausių pasaulio tyrimų kompanijų prognozuojamas tendencijas, bet ir prisitaikyti prie jų bei prie jų dirbant su realiais klientais, įgyvendinant jų paieškos reklamos bei socialinės žiniasklaidos marketingo kampanijas būdu.

„Šio konkurso esmė yra tai, kad dirbome su realiu klientu, turėjome gyvą kontaktą ir patyrėme iššūkių. Daugelis iš mūsų komandos narių gali drąsiai teigti, kad po konkurso ne tik nebijotų bendrauti su klientu, bet ir galėtų pasiūlyti savo paslaugas „Google Ads“ ar „Facebook“ platformose. Po konkurso veiklos nesustabdėme, o tęsėme darbus dar visą vasarą, dirbome su naujais klientais. Tai padėjo mums ne tik užsidirbti, bet ir gauti motyvacijos ateityje kurti savo verslą“, –  įspūdžiais dalijasi komandos kapitonas Eivydas Blackus.

Į klausimą, ar siūlytų dalyvauti kitiems, studentas atsako drąsiai „Nekyla jokios abejonės! Tokius ar panašaus tipo projektus su realiomis įmonėmis bei pinigais, universitete turėtų išbandyti kiekvienas, nebūtinai studijuojantis marketingą ar verslą. Jausmas, kurį patyrėme kai bendravome su klientu ir rizikavome realiais pinigais yra nepakartojamas. Tai patirtis, kuri suteikia pasitikėjimo savimi, kaip mūsų atveju pradėti savo karjerą ir nebijoti pradėti daryti darbus patiems“.

Geriausiųjų gretose – jau daugiau nei 10 metų

KTU EVF studentai skaitmeninio marketingo konkursuose dalyvauja jau nuo 2009 metų (anksčiau dalyvaudavo konkurse „Google Online Marketing Challenge“ – GOMC, vykusiame iki 2017).

Per tą laiką jau 9 komandos pelnė aukštus įvertinimus. Trijų komandų socialinės žiniasklaidos marketingo kampanijos pripažintos geriausiomis pasaulyje, kitų dviejų – geriausiomis Europos regione, dar 4 komandų rezultatai buvo patekę tarp finalistų, o viena komanda pelnė ypatingą paminėjimą už išskirtinai puikią duomenų analizę.

„Tai, kad mūsų studentai ir vėl yra nugalėtojai, nebestebina, lūkesčių kartelė eilę metų esant nugalėtojų tarpe, užkelta labai aukštai”, – sako KTU Marketingo studijų programos vadovė Žaneta Piligrimienė.

Jos teigimu, tai nėra atsitiktinumas, o ilgalaikio tikslingo darbo pasekmė.

„Skaitmeninio marketingo kompetencijai Marketingo studijų programoje yra skiriamas didelis dėmesys. Tokių inovatyvių studijų metodų, kaip dalyvavimas pasauliniuose konkursuose, kur studentai turi pademonstruoti savo žinias ir įgūdžius realiu laiku su realiais klientais, naudojimas lemia didesnį studentų įsitraukimą, geriau įsisavinamas žinias bei užtikrina darbo rinkoje aktualių kompetencijų įgijimą“ – dėstytojams ir studentams dėkojo Ž. Piligrimienė.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas
KTU studentai neužleidžia geriausiųjų gretų – dar viena pergalė pasauliniame skaitmeninės rinkodaros konkurse