KTU informatikai internetinių mokymų portalu „Pluralsight“ naudosis nemokamai
|Kauno technologijos universitetas (KTU) jau 40 metų siūlo informatikos krypties studijas visiems, norintiems tapti profesionaliais informacinių technologijų (IT) specialistais. IT bendrovės, sveikindamos KTU Informatikos fakultetą (IF) šia proga, įteikė unikalias dovanas, iš kurių viena – dvejų metų internetinių mokymų portalo „Pluralsight“ prenumerata visai IF akademinei bednruomenei, kurią sudaro apie 2 tūkst. studentų ir 150 dėstytojų.
KTU (tuo metu – Kauno politechnikos institutas) buvo viena pirmųjų institucijų Lietuvoje pradėjusių dėstyti informatikos mokslo krypties modulius. Pirmoji šios krypties diplomantų laida išleista dar 1957-aisiais
Šiuo metu fakultete mokosi rekordinis skaičius informatikų – 2 186 studentai, iš kurių beveik 1,9 tūkst. bakalauro ir daugiau nei 200 magistro studentų. Universitetas iki šių metų sėkmingai paruošė apie 9 tūkst. IT specialistų.
Platformą jau išbandė „Disney“
KTU parengti informatikai dirba kone visose šalies IT įmonėse, tęsia karjeras užsienyje, tarptautinėse bendrovėse. Glaudus jau dirbančių IT srityje ir besimokančiųjų ryšys atveria pačias įvairiausias bendradarbiavimo perspektyvas.
Štai, Kaune įsikūrusi kūrybinė erdvė „Blaster“, kuri vienija tris IT įmones – „Telesoftas“, „SneakyBox“ ir „ADEO WEB“ – vertindama ryšį tarp universiteto ir verslo, KTU Informatikos fakultetui jubiliejaus proga įteikė dovaną – nemokamą dviejų metų mokymosi platformos „Pluralsight“ prenumeratą, kuria galės naudotis visa IF akademinė bendruomenė.
„Tai – nepaprastai naudingas įrankis profesionalams, skirtas ne tik žinioms ir įgūdžiams plėsti, bet ir leidžiantis įžvalgiai pritaikyti reikiamas technologijas ir įgūdžius reikiamoms problemoms spręsti. Manome, jog nuolatos eksperimentuojančiam bei inovacijas diegiančiam IF personalui ši platforma bus įdomi ir smagi”, – sakė „Telesofto“ vadovas, KTU absolventas Algirdas Stonys.
„Pluralsight“ platforma yra adaptyvi ir pritaikyta įvairioms organizacijoms. Šio mokymų portalo paslaugas jau sėkmingai išbandė tokios kompanijos kaip „Disney“, „At&T“ ir „Cisco“.
Kurs pridėtinę vertę
KTU informatikai ketina aktyviai naudotis mokymų platformos prenumerata ir skatins ne tik studentus, bet ir dėstytojus kelti savo kvalifikaciją.
„Mokymosi platforma siūlo kūrybingo mokymosi IT ir programavimo srities temose kursus, kuriais galėsime įvertinti savo studentų ir dėstytojų komandų techninius gebėjimus, derinti mokymąsi su svarbiausiais verslo tikslais ir išspręsti įgūdžių trūkumus tokiose svarbiose srityse, kaip debesų kompiuterija, mobilusis, kibernetinis saugumas, dizainas ir duomenų valdymas ir optimizavimas“, – sakė KTU Programų inžinerijos katedros dėstytojas Tomas Blažauskas.
Jo teigimu, tokia galimybė mokytis suteiks daugiau papildomų įgūdžių ir vertės studentams, vėliau dirbsiantiems didelėse IT bendrovėse.
„Papildomos žinios suteikia pridėtinės vertės studentams, norintiems prisijungti prie įmonių veiklos – juk didžioji dauguma Informatikos fakulteto absolventų jau dabar dirba minėtose bendrovėse. Mūsų žiniomis, daugiau nei pusė „ADEO WEB“ darbuotojų ir 74 proc. „Telesofto“ personalo yra KTU absolventai“, – sakė T. Blažauskas.
Kūrybinėje erdvėje konkurencijai vietos nėra
Kauno Savanorių prospekte veikianti kūrybinė erdvė „Blaster“ – tai klasteris, kuris leidžia jame veikiančioms bendrovėms bendradarbiauti, dalintis partnerių tinklu ir patirtimi, taip sukuriant pridėtinę vertę klientams, pasiūlyti didesnę paslaugų įvairovę ir tuo pačiu augti kartu.
„Blasteris yra daugiau nei darbo vieta, tai – mūsų ateities visuomenės vizija. Tai idėja kitokiam verslo valdymo modeliui, pagrįsta ne aršiu konkuravimu, o glaudžia bendruomene, kurioje kaip gentyje, kiekvienas narys turi savo funkciją, augina vienas kito kompetenciją ir gauna naudą dirbdami išvien“, – sakė A. Stonys.
Vienintelio Kauno mieste įsikūrusio tokio klasterio pagrindinė idėja – sujungti ne pavienius žmones, bet įmones į bendrą darbui skirtą erdvę, kurioje gimusios idėjos inicijuotų naujus didelius projektus ir ateities proveržį Lietuvos verslo sektoriuje.
Klasterio idėjos savininkai yra minėtų trijų įmonių vadovai, iš kurių net du yra Informatikos fakulteto absolventai – „Telesofto“ direktorius Algirdas Stonys ir „SneakyBox“ vienas iš įkūrėjų Liudas Ubarevičius. Vadovų teigimu, „Pluralsight“ mokymosi platforma naudosis ir jie patys, siekdami kelti profesinę kvalifikaciją, sužinoti apie pačius naujausius techninius įrankius, įvertinti individualius komandos narių techninius sugebėjimus.
Susipažinkite su „Pluralsight“: https://youtu.be/nbKc7uCB4VA
Pranešimą paskelbė : Paulina Kuzmickaitė, Kauno technologijos universitetas