Kokiu būdu VIN kodas gali pagelbėti perkant naudotą automobilį

VIN kodas
VIN kodas

Transporto priemonės identifikacinis numeris – tai 17 skaitmenų ir raidžių kodas, kuris yra suteikiamas kiekvienai transporto priemonei. Kiekviena transporto priemonė turi jai priskirtą unikalų VIN numerį. Šis VIN kodas yra lyg žmogaus asmens kodas, tačiau jame yra užkoduota labai daug svarbios informacijos apie konkrečią transporto priemonę.

VIN kodas tampa ypatingai svarbiu ir naudingu tuomet, kai norima įvertinti naudotos transporto priemonės būklę, todėl VIN patikrą atlikti rekomenduojama kiekvienam naudotos transporto priemonės ieškančiam vartotojui.

Kas pasitelkia VIN patikrą

VIN kodo patikra dažniausiai yra atliekama keliais atvejais:

  • Tai labai svarbu įvairioms valstybinėms institucijoms. Automobiliai labai dažnai yra vagiami. Todėl gaminant kiekvieną automobilį jam suteikiamas konkretus identifikavimo numeris. Šis numeris, įvestas į sistemą, suteikia informaciją apie tai, ar transporto priemonė nėra vogta, kas buvo jos savininkai ir kt. VIN kodo patikrą visuomet atlieka ir draudimo bendrovės, kurios siekia nustatyti, kokį automobilį norima apdrausti.
  • VIN kodas yra labai naudingas automobilių pirkėjams. Labai dažnai žmonės, pirkdami automobilį, patenka į nesąžiningų pardavėjų spąstus. Automobilis gali būti vogtas arba techniškai netvarkingas. Taigi, kartais pirkėjai prašauna pro šalį, įsigydami techniškai netvarkingą automobilį, kuris jiems sukelia daugybę problemų. Laimei, VIN kodas padeda tokių nepatogumų išvengti.

Kaip VIN kodas padeda automobilių pirkėjams derėtis dėl kainos

Naudotų automobilių pirkėjams dažnai būna sudėtinga suprasti, kokia kaina už juos dominantį automobilį galėtų būti tinkamiausia. Tuo tarpu automobilių pardavėjai kartais elgiasi nesąžiningai ir nuslėpdami tam tikrus svarbius duomenis apie parduodamą automobilį už jį bando gauti gerokai didesnę kainą. Todėl jei norite nepermokėti, visuomet galite pasinaudoti VIN patikra, tokiu būdu apie jus dominantį automobilį sužinodami daugiau informacijos:

  • Eismo įvykiai, kuriuose dalyvavo transporto priemonė. Eismo įvykių keliuose pasitaiko nuolat. Dažnai autoįvykiuose automobiliai būna stipriai apgadinami, todėl kuo daugiau avarijų patyrė konkretus automobilis, tuo mažesnė turėtų būti jo kaina. Jei pirkėjas turi išsamią eismo įvykių ataskaitą, jis gali derėtis dėl jam palankesnės automobilio kainos.
  • Vagysčių istorija. Kiekvienas pirkėjas turi žinoti apie norimo pirkti automobilio vagysčių istoriją. Netikslinga pirkti automobilį, kuris buvo pavogtas vieną ar daugiau kartų. Todėl iš anksto įsitikinkite, kad perkate naudotą automobilį su švaria praeitimi.
  • Stichinių nelaimių, gaisro ar vandens padaryta žala. Būtina žinoti apie šių rūšių žalas. Siekdami nuslėpti stichinių nelaimių, vandens ar gaisro padarytą žalą, pardavėjai dažnai perdažo parduodamą automobilį, taip užmaskuojami transporto priemonės trūkumus. Vienintelis būdas atskleisti tikrąją informaciją – pažvelgti į VIN ataskaitą.
  • Nuosavybės teisės suvaržymai. Teisiniai ir finansiniai klausimai yra labai svarbūs perkant naudotą automobilį. Kai perkate transporto priemonę, jūs turi įsitikinti, kad jai nėra taikomi jokie nuosavybės suvaržymai, pvz., areštas, įkeitimas ir kt. Atlikus VIN patikrą jūs galėsite apie visą tai sužinoti.
  • Gamyklinė komplektacija. Kiekvienas automobilis turi skirtingą komplektaciją. Norėdami būti tikri, kad perkate automobilį, kuris prieš tai nebuvo modifikuotas, pasinaudoję VIN kodo patikra galėsite išsiaiškinti, kokia turėtų būti tikroji automobilio gamyklinė komplektacija.
  • Tikroji automobilio rida. Odometro atsukimas yra gana plačiai paplitusi problema. Kai kurie pardavėjai atsuka odometro rodmenis, kad nuslėptų tikrąją automobilio ridą. Paprastai, jei automobilis yra penkerių metų senumo, jis turėtų rodyti bent 100 000 km. Jei matote mažesnį skaičių, verta patikrinti VIN kodą. Sukčių galite lengviau išvengti palyginę odometro ataskaitos rezultatus su automobilio pardavėjo jums pateikta informacija.

Ir tai nėra vienintelė informacija, kurią jūs galėsite sužinoti atlikę automobilio VIN patikrą. Todėl dėl tokios svarbios informacijos automobilių pirkėjai visuomet yra raginami gauti VIN ataskaitą. Išsamioje ataskaitoje bus pateikta visa informacija apie jus dominančią transporto priemonę. Visa tai padės jums ne tik sutaupyti daugiau pinigų, tačiau taip pat užtikrins, kad įsigysite techniškai tvarkingą, patikimą ir saugų automobilį.