Kita karantino pusė: užsienio investuotojai Lietuvoje auga ir ieško darbuotojų

Balandis, 2020, Vilnius, Lietuva. Mambu, inovatyvi debesijos platforma, skirta bankams ir FinTech institucijoms – nepaisydama krizės – ketina plėstis Lietuvoje, įdarbindama daugiau nei 100 darbuotojų per ateinančius porą metų.

Mūsų patirtis teikiant skaitmenines paslaugas gali padėti ir kitiems įveikti Korona viruso padarinius verslui.“ sako Andrius Bagdonavičius, „Mambu“ Vilniaus padalinio vadovas.

„Dėl savo veiklos specifikos, FinTech industrija yra gerai pasiruošusi susidoroti su tokiu galingu pokyčiu, kurį sukėlė pasaulinė Korona viruso pandemija. Tai yra gana nauja industrija, kurioje kompanijos kuria savo paslaugas ir produktus debesijos technologijomis. Debesijos sprendimų esminis privalumas čia yra tas, kad operacijos gali būti sklandžiai vykdomos nepaisant fizinių trukdžių, neapsiribojant veiklos fizine vieta. Didėjantis vartotojų poreikis vykdyti operacijas per nuotolį, skatina tradicines finansines institucijas paspartinti skaitmeninių inovacijų diegimą. Kitų sektorių įmonės savo transformacijos kelyje taip pat išnaudos FinTech kompanijų kuriamas paslaugas“ – sako Andrius Bagdonavičius, „Mambu“ Vilniaus padalinio vadovas.

Andrius įsitikinęs, jog Mambu yra gerai pasirengę ir pokyčiams, kurie bus aktualūs pasaulyje po Koronos.

„Gyvename skaitmeninės revoliucijos amžiuje, o skaitmenizavimas tik dar sparčiau įgauna pagreitį šios pandemijos akivaizdoje. Didžiausi iššūkiai su kuriais bankai susiduria šiandieną savo transformacijos kelyje yra greitis ir lankstumas. Šiuolaikinis banko klientas siekia gauti paslaugą ten ir tada, kuomet ji jam yra reikalinga. Jis tikisi aukščiausio lygio paslaugos ir lanksčių, poreikius atitinkančių, produktų.“ sako Kees-Jan Koppeaal, Mambu EMEA komercijos direktorius.

Pasikeitusi aplinka reikalauja ir naujo požiūrio, Mambu vadinamu „Composable banking“ principu, kuris orientuotas pirmiausiai į klientą ir suteikia jam pasirinkimo laisvę, lankstumą ir greitį. Mambu bankinė platforma, paremta debesijos technologija, leidžia bankams ir FinTech įmonėms rinktis šiuo principu paremtas sistemas. Jiems tai padeda kurti modernią paslaugą savo klientams, išlaikant konkurencinį pranašumą ir nuolatinį tobulinimą.

Šiuo metu Mambu Lietuvoje ieško Programinės įrangos inžinierių, Produktų vadovų, Paslaugų patikimumo inžinierių (angl. Service Reliability), Integracijos inžinierių ir Inžinerijos vadybininkų (angl. Engineering Manager). „Mes galime puikiai dirbti karantino sąlygomis, nes Mambu ir yra sukurta skatinti virtualios komandos bendradarbiavimą. Mambu suteikia darbuotojams įrankius darbui iš namų, tad darbas vyksta taip pat sklandžiai kaip ir ankčiau, o viruso galima išvengti. Svarbiausia, kad tokios technologinės galimybės mums leidžia išlaikyti darbuotojus ir net kurti naujas darbo vietas, kai tuo tarpu didžiulė dalis verslų yra priversti atsisveikinti su savo darbuotojais.

Apie Mambu

Vokietijoje įkurta „Mambu“ savo veiklą pradėjo kaip bankinių technologijų teikėja mikrofinansų įstaigoms. Ji išaugo į programinės įrangos kaip paslaugos (SaaS) bankininkystės platformą, į kurios paslaugas įeina skolinimas, indėliai, smulkaus ir vidutinio verslo bankininkystė, komercinių paskolų teikimas, prekybos finansai.

„Mambu“ klientai turi virs 250 klientų tarp kurių ir finansinių technologijų bendrovės N26 ir „OakNorth“, telekomunikacijų milžinė „Globe Telecom“, taip pat bendrovė prižiūri banko „Santander“ projektą „Asto“ ir banko ABN AMRO paslaugą „New10“. Bendrovė, be naujai steigiamo padalinio Vilniuje, šiuo metu jau veikia Berlyne, Amsterdame, Dresdene, Jasuose, Londone, Majamyje, Sidnėjuje ir Singapūre.

Pranešimą paskelbė: Aiste Kudzyte, EASTSIDE COSULTING