Kaip teisingai įkrauti mobilųjį telefoną
|Apklausos rodo, jog kiekvienas žmogus turi bent 2 pakrovėjus vienam mobiliajam telefonui. Vienas yra namie, kitas darbo vietoje, atsargesni visuomet nešiojasi vieną rankinėje ar automobilio daiktadėžėje. Telefono baterija laiko trumpiau nei norėtume (iš dalies ne juo naudojamės nuolat tikrindami FB) . O telefonas su išsikrovusias baterija nėra telefonas – tą žino visi. Tačiau vien telefonų įkrovikliai patys savaime negelbėja situacijos – reikia mokėti ir jais naudotis ir žinoti elementarias teisingo telefono įkrovimo taisykles.
Jokių stebuklų, tik faktai:
- Nenaudokite „stebuklingų“ pakrovėjų. Daug kas norėtų, jog telefonas pasikrautų per minutę. Yra paklausa? Bus ir pasiūla! Tokių „stebuklingų“ telefonų įkroviklių pilnas internetas, tačiau kiek realiai jie veikia? Deja, tiesa kita. Pirmiausia tokie stebuklingi pakrovėjai neprailgina telefono baterijos veikimo laiko, antra jie sukelia „stresą“ telefono akumuliatoriui, kuris gali greičiau užbaigti savo gyvavimo dienas.
- Nėra būtina pilnai įkrauti ir iškrauto baterijos. Dabar plačiai naudojamos ličio baterijos neprivalo būti pilnai įkraunamos. Jei telefonas pasikrovė, daugiau jis nepasikraus ir jo laikymas prijungus prie pakrovėjo, niekuo nepadės. Iš tiesų, pilnas įkrovimas, kaip ir pilnas iškrovimas, yra tam tikras stresas, kuris sutrumpina naudojimosi akumuliatoriumi laiką.
- Neperkaitink ir nesušaldyk. Dideli temperatūrų pokyčiai kenkia telefono akumuliatoriui. Todėl telefoną pasirink įkrauti ten kur nėra radiatoriaus ar tiesioginės saulės šviesos, išimk iš telefono dėklo. Taip išvengsi perkaitimo. Peršaldyti telefoną sunkiau, tačiau jei daug laiko leidi lauke žiemos metu, tikėtina, jog pastebėsi, kad telefonas išsikrauna gerokai greičiau nei vasarą.
Kaip prailginti telefono baterijos laiką?
- Baterijos telefonams yra greičiausiai susidėvinti detalė, tačiau labai svarbi, norint sėkmingai naudotis mobiliuoju. Natūralu, jog domimasi kaip prailginti įkraunamos baterijos laiką. Keletas praktiškų patarimų:
- Telefono baterija naudojama ir kuomet telefonu nėra aktyviai naudojamasi. Įvairios programėlės dirba ir foniniame rėžime, tad visuomet pasitikrinkite ką palikote dirbti fone ir nereikalingas programas išjunkite.
- Nuolat atnaujinkite telefono programinę įrangą. Atnaujinta programinė įranga garantuoja optimizuotą veikimą, tad ir mažesnį baterijos išnaudojimą.
- Telefono ekrano apšvietimas yra vienas iš naudojančių telefono bateriją daugiausiai. Pasirinkus auto šviesumo rėžimą, ekranas ne tik prisitaikys prie aplinkos, mažiau vargins akis, bet ir naudos mažiau baterijos energijos.
- Visuomet nešiokitės telefono pakrovėją – vos tik telefonas supypsi, padėkite jį krautis. Valanda įkrovimo padės ilgaiu išlaikyti bateriją efektyvią, nei telefono naudojimas iki pilno baterijos išsikrovimo.