Kaip steigti savo verslą?

UAB steigimasDažnai klausiama, ar sunku įsteigti verslą? Atsakyti į šį klausimą gana lengva. Ne, tai nėra sunku. Tiek „techniškai“, tiek finansiškai verslo steigimas nėra brangus ar sudėtingas veiksmas.

Daugelį viešo sektoriaus paslaugų skaitmenizavus, steigimo procedūros tapo paprastesnės ir aiškesnės. Dabar nebūtina lakstyti su šūsnimi dokumentų tarp įvairiausių institucijų ir įstaigų (Registrų centro, banko, Notaro biuro…). Įmonę galima steigti elektroniniu būdu, naudojantis elektroninio parašo paslauga. Apsisprendus steigti įmonę tokiu būdu, pakanka turėti prieigą prie VĮ Registrų Centro savitarnos sistemos ir bent jau minimalią įstatinio kapitalo sumą, t.y. 2500 Eur.

Šis įmonės steigimo būdas yra tinkamas tiems, kurie ne itin skuba ir gali leisti sau sugaišti laiko besigilindami į įmonės, pavyzdžiui, uždarosios akcinės bendrovės subtilybes. Na tarkime UAB steigimas elektroniniu būdu gali tapti nemenku iššūkiu. Nors elektroninė sistema yra gana patogi, tam tikros subtilybės visgi egzistuoja, ir žmogui, kuris su jomis susiduria pirmą kartą, steigimo procesas gali užtrukti ilgiau, nei buvo tikėtasi iš pradžių. Čia svarbu pažymėti, kad steigiant įmonę būtina turėti bent minimalią reikiamą sumą įstatinio kapitalo formavimui. Nors pinigų suma nėra įspūdingai ženkli (minimalus įstatinis kapitalas reikalingas uždarosios akcinės bendrovės (UAB) steigimui šiuo metu yra 2500 Eur), tačiau praktikoje dažnai pasitaiko situacijų, kuriose verslą pradedantis asmuo šios sumos dar nėra sukaupęs.

Puiki alternatyva, kuri steigiant įmonę taupo verslo naujoko laiką ir pinigus, yra įmonės steigimas arba jau įsteigtos įmonės pirkimas iš šias paslaugas teikiančių buhalterinių paslaugų arba verslo teisėje besispecializuojančių organizacijų. Steigdami įmonę arba ją įsigydami iš tokias paslaugas teikiančių bendrovių, galite būti garantuoti, kad neteks sukti galvos dėl įstatinio kapitalo formavimo, o ir dydžio (dažnai tokios įmonės jums gali pasiūlyti įsteigti uždarąją akcinę bendrovę (UAB) ir su didesniu įstatiniu kapitalu), neteks gaišti laiko aiškinantis, kaip reikia rezervuoti juridinio asmens pavadinimą, atidaryti depozitinę banko sąskaitą, kurti įstatus, steigimo aktą – visus šiuos darbus greitai ir operatyviai atlieka minėtas paslaugas teikiančios bendrovės.

Tiesa, galima klausti, ar iš tiesų yra saugu ir patikima pirkti arba steigti įmonę tokias paslaugas teikiančių organizacijų pagalba? Dažną klientą domina ir šių paslaugų kainos pagrįstumas… ar perkant (steigiant) uždarąją akcinę bendrovę (UAB), nėra paprasčiausiai permokama? Visų pirma būtina pabrėžti, kad informacija, kuria klientas dalinasi steigdamas arba įsigydamas įmonę, yra absoliučiai konfidenciali ir saugi. Be to, steigdami ar pirkdami įmonę pas tai darančias organizacijas, galite būti tikri, kad įsigysite įmonę su visomis garantijomis, jog įmonė nėra vykdžiusi veiklos, neturi jokių neįvykdytų įsipareigojimų akcininkams, vadovui, trečioms šalims (valstybės biudžetui, kreditoriams), įmonė nebus priėmusi į darbą jokių darbuotojų. (Gausite visa tai atspindintį garantinį raštą su atsakingo asmens parašu.) Pats naujos uždarosios akcinės bendovės steigimo procesas užtrunka iki dviejų dienų, o techninis įmonės perleidimas naujajam jos savininkui (akcininkui) trunka ne ilgiau kaip 15 minučių. Kiek ilgiau užtrunka šių veiksmų patvirtinimas notaro biure. Tačiau pasirinkę tokį įmonės steigimo ar įsigijimo būdą, taupote laiką ir sutrumpinate savo kelią iki formalios Jūsų verslo idėjų realizavimo pradžios. Taigi, kiek kainuoja įmonės steigimas arba pirkimas? Tiek steigiant, tiek ir įsigyjant įmonę, standartinė šios paslaugos kaina neviršija 250 eurų + PVM. Jei  norite palyginti šią kainą su išlaidomis, kurias patirtumėte įmonę steigdami patys – prašom – minėtos išlaidos šiais dviem atvejais iš esmės nesiskirtų!

Save