Kaip įsirengti kaminą namams?

Kamino įrengimas jūsų namuose iš esmės priklauso nuo to, kokiu tikslu planuojate naudoti židinį. Jeigu židinys bus naudojamas kaip šildmo įrenginys, tuomet reikia geresnės kokybės židinio kapuslės ir sumontuoti patikimą kaminą. Jei židinys bus naudojamas kaip dekoratyvinė kambario puošmena, ir tik retkarčiais uždegsite vieną kitą malką, investuoti į kaminą ir visą vidinę įrangą tikrai nereikia, užtenka padaryti tik gražią židinio apdailą.

Kaminas vieno aukšto namui

Įrengimas taip pat priklauso nuo to kokiame name gyvenate. Mūrinio kamino nebūtina turėti norint pasisatyti židinį namuose. Moderniuose vieno aukšto nameliuose su aukštomis lubomis kamino įrengimas yra ypač paprastas. Parenkama vieta židiniui ir ant kapsulės arba krosnelės statmenai per stogą išvedama tiesus metalinis kaminas. Šioje vietoje svarbu gerai izoliuoti kaminą nuo stogo konstrukcijų. Tam naudojamas karščiui atspari vata ir cemento drožlių plokštės. Visas reikalingas medžiagas turi statybinių prekių parduotuvė, ieškoti reikia šildymo sistemų komponentų skyriuje.

Jeigu planuojate kaminą įrengti įvedant ne į sieną, o tiesiai į lubas, reikia pagalvoti apie dūmtraukio apsaugą. Šiam tikslui naudojamos įvairos dekoratyvinės grotelės arba papildoma karštį sulaukanti akmens vata su apskardinimu ir nerūdijančio plieno. Tai padaryti reikia dėl to, kad netyčia neprisiliestumėte prie karšto dūmtraukio ar neatremtumėte daiktų. Sujungiant kamino detales neužtenka įkišti vieną vamzdį į kitą, patikimiau sujungiama kai naudojamas specialus karščiui atsparus hermetikas. Vamzdžius jokiu būdu negalima sujungti atvirkščia tvarka. Vamzdžius dėti vieną ant kito taip, kad kondensatas arba lietaus vanduo nutekėtų žemyn ir neprasiveržtų pro sujungimo kraštus.

Įengiant kaminą reikia atsižvelgti į tai, kaip planuojate išvalyti. Jei židiniu naudositės dažnai, suodžių kamine bus daug ir dėl šios priežasties reikia labai protingai padaryti kamino išvalymo angą. Kartais tokia iš viso nebūtina, jei įmanoma kamino valymo šepetį įkišti per židinio kapsulė dūmtraukio angą, tačiau išvalyti gali trukdyti oro srauto reguliavimos sklendė. Jei naudosite sausas malkas arba pjuvenų briketus, kamino nereikės valdyti dažnai. Profilaktiškai galite naudoti žalios spalvos suodžių valymo miltelius, tuomet nereikės galvoti kaip išvalyti kaminą mechaniškai.

Gerai traukai užtikrinti, kaminas turi būti iškeltas virš stogo kraigo bent 50 centimetrų. Jei to nepadarysite, iš karto pastebėsite blogesnį dūmų įtraukimą ir nemalonų dūmų kvapą kambariuose. Visuomet klausykite ką jums rekomenduoja kaminų montavimo meistrai, ir nedarykite taip kaip jums atrodo gražiau.