Išmanioji ateitis jau čia: telefonu šiandien galime valdyti ir elektros lemputes, ir orkaites
|Šiandien telefonais valdome visą įrenginių ekosistemą – išmaniuosius laikrodžius ir apyrankes, belaides ausines, muzikos kolonėles ar kompiuterius. Bet mūsų telefonai gali gerokai daugiau – šiandien juos galime prijungti prie elektros lempučių, spausdintuvų, vaikų telefonų ir net skalbimo mašinų.
„Multiplatformiškumas – ypač svarbus aspektas šiandieniniam vartotojui, nes labiausiai vertiname ne atskirų įrenginių funkcionalumus, bet jų vietą ekosistemoje ir tai, kaip jie tarpusavyje dera, kaip įgalina mus veikti produktyviau ir palengvina gyvenimą. Tik kartais nesusimąstome, kiek daug naujų įrenginių į šią ekosistemą galime pridėti“, – sako Audrius Granickas, „Huawei Mobile Services“ verslo vystymo ir operacijų vadovas. Jis išskiria, kokius 5 prietaisus jau galime valdyti savo išmaniaisiais, pasitelkdami „AppGallery“ programėles, nors apie tai įprastai nesusimąstome.
1. Elektros lemputės
Šiandien telefonu galite valdyti ir elektros lemputes – jas per atstumą įjungti, išjungti ar net keisti jų spalvą. Tam, pirmiausiai, reikės išmaniųjų lempučių, o jas reguliuoti leis programėlė „Hue Essentials“.
„Kartu su išmaniosiomis elektros lemputėmis gausite ir belaidžio ryšio „Bluetooth“ stotelę. Susieję ją su savo išmaniuoju, „Hue Essentials“ programėlėje galėsite reguliuoti lempučių šviesos intensyvumą, spalvą, automatizuoti jų įjungimą ir išjungimą. Visa tai leis namuose patogiai susikurti jaukią atmosferą, pavyzdžiui, prieš miegą šviesas kiek pritemdyti ar kambariui suteikti šilumos pojūtį“, – pasakoja A. Granickas.
Be to, programėlėje vienu metu galima reguliuoti atskirų kambarių apšvietimą, o jį pasirinkti pagal iš anksto sukurtas funkcines programas, pavyzdžiui, skirtas atsipalaidavimui, susikaupimui, energingumui ir kitoms.
2. Spausdintuvai
Spausdintuvų „mirtį“ jau ne kartą pranašavo daugelis technologijų entuziastų, mat atsiradus debesų kompiuterijai ir patogioms duomenų valdymo ekosistemoms, spausdintuvai ėmė atrodyti vis mažiau reikalingi. Bet jais pasinaudoti vartotojams vis prireikia. O tą padaryti šiandien galima tiesiai iš telefono su programėle „Printer Share“.
„Ji spausdintuvus leidžia valdyti ir išmaniuoju – tas patogu, nes didžiąją dalį svarbių failų šiandien gauname būtent į savo telefonus, tad spausdinimui jų nereikės perkelti į kompiuterį. Programėlė taip pat suteikia galimybę pasiekti debesų saugyklas ir atspausdinti jose esančius failus“, – pasakoja A. Granickas.
Su „Printer Share“ taip pat galima dokumentus nufotografuoti ir jų formatą paversti į skenavimui tinkamą. Tad telefonu bus galima aktyvuoti visas kasdieniam naudojimui reikalingas funkcijas. Beje, mokama programos versija suteikia galimybę naudotis ne tik tais spausdintuvais, kurie yra šalia. Tokiu būdu būdami biure dokumentus galėsite atspausdinti šeimos nariams, o namuose – kolegoms.
3. Vaikų telefonai
Siekiant apsaugoti savo atžalas nuo pernelyg intensyvaus išmaniųjų naudojimo ar netinkamo turinio, tėvams į rankas vaikų telefonų imti nebereikės – su programėle „Parental Control Kroha“ įrenginius valdyti nuo šiol galima per atstumą.
„Programėlė suteikia galimybę užblokuoti pasirinktas programėles ar puslapius, matyti prie įrenginio praleisto laiko analizę ir vaikų buvimo vietą. Visa tai ypač svarbu ne tik ugdant sąmoningą technologijų vartojimą, bet ir užtikrinant mažųjų saugumą“, – sako A. Granickas.
4. Buitinė technika
Telefonu šiandien galime valdyti net ir namuose esančią buitinę techniką – pradedant orkaitėmis, baigiant skalbyklėmis. Tą padaryti padės programėlė „Candy simply-Fi“.
„Daugiau nei metus trunkantis karantinas mūsų namus pavertė įvykių centru, kur buitį nepastebimai keičia darbai, o laisvalaikis susipina su profesiniu gyvenimu. Kad viską atlikti pavyktų sklandžiai, net buitinės technikos gamintojai suteikia galimybę savo produktus valdyti pasitelkiant išmaniąsias programėles. Štai, prekės ženklo „Candy“ buitinę techniką programėlė leidžia kontroliuoti per atstumą. Pavyzdžiui, nuotoliniu būdu pradėti rūbų skalbimą, įkaitinti orkaitę ar padidinti šaltį šaldytuve. Be to, programėlė leidžia stebėti įrenginių būklę bei informuoja, kada metas atlikti priežiūros darbus, pakeisti filtrus ar nuosekliai išvalyti buities prietaisus“, – sako A. Granickas.
Atsisiuntę išmaniąją programėlę, vartotojai gali patyrinėti bazinę jos versiją ir atrasti funkcionalumus, kuriuos ji suteikia, dar prieš įsigydami kompanijos buitinę techniką.
5. Televizoriai
Bene kiekvienas gyventojas yra susidūręs su situacija, kai prasidėjus mėgstamai laidai magiškai pradingsta nuotolinis televizoriaus pultelis. Šią problemą išspręsti padės programėlė „Smart TV Remote“.
„Ją „Bluetooth“ ryšiu galėsite susieti su namuose esančiu televizoriumi ir patogiai keisti kanalus, garso lygį ir atlikti visas įprasto pultelio funkcijas. Be to, prie programėlės galima prijungti iki keturių įrenginių, tad jei žiūrėdami televizorių kaskart papildomai turite įjungti garso sistemą ar priedėlį, tą padaryti taip pat galėsite“, – sako A. Granickas.
Norėdami gauti reguliarias „Huawei Consumer BG“ naujienas, sekite mus:
Facebook: https://www.facebook.com/huaweimobile/
Twitter: https://twitter.com/HuaweiMobile
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobile/
YouTube: https://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/10617746/
Pranešimą paskelbė: Paulius Udra, Integrity PR