Į ką atkreipti dėmesį perkant šaldytuvą?

Šaldytuvai yra ko gero vieni iš nepamainomiausių buitinių prietaisų namuose. Todėl įsikuriant naujuose namuose ar sugedus senajam šaldytuvui, jo įsigijimas tampa prioritetu. Nors ir kasdien varstome šaldytuvo duris, tačiau tikrai nedaug apie jį žinome, o kai reikia rinktis naują – informacijos kiekis tampa sumaišties galvoje priežastimi. Šaldytuvai kasmet tobulėja, tampa išmanūs ir siūlo įvairias papildomas funkcijas. Tad į ką reikia atsižvelgti renkantis šaldytuvą? Tuo labiau, jog tai prietaisas, kurio kas metus nekeičiame, jį įsigyjame ilgam.

Norint išsirinkti tinkamą šaldytuvą, rekomenduojame atkreipti dėmesį į šias svarbias detales. Pradėkime nuo pirminių, svarbiausių sprendimų, o papildomas funkcijas palikime „desertui“.

Dydis

Pasirinkite šaldytuvą, kurio dydis atitinka jūsų namų ūkio poreikius. Kokio dydžio šaldytuvą reikėtų pirkti, priklauso nuo žmonių skaičiaus, kurie gyvena jūsų namuose.

  • Jei gyvenate vienas, rekomenduojama pasirinkti mažesnį šaldytuvą (apie 120-150 litrų).
  • Jei namų ūkyje yra 2-3 žmonės, rekomenduojama pasirinkti vidutinio dydžio šaldytuvą (apie 150-250 litrų).
  • Jei namų ūkyje gyvena 4 ar daugiau žmonių, rekomenduojama pasirinkti didesnį šaldytuvą (apie 250 litrų ar daugiau).

Taip pat rekomenduojama atsižvelgti į savo vartojimo įpročius: ar dažnai kaupiate maisto produktus ilgesniam laikui, ar dažnai vykstate išvykoms ar tiesiog per daug maisto produktų neperkate, galbūt mažai gaminate namie ir laikote daugiau negendančių produktų užkandžiams, nei maisto ruošai. Šios detalės taip pat gali turėti įtakos jums reikiamo šaldytuvo dydžio pasirinkimui.

Energijos sąnaudos

Pasirinkite šaldytuvą su mažomis energijos sąnaudomis, kad sumažintumėte sąskaitą už elektrą. Kiek elektros energijos suvartoja šaldytuvas priklauso nuo modelio, dydžio, funkcijų ir kt. Pavyzdžiui, senesnių modelių šaldytuvai gali suvartoti daugiau energijos nei naujesni, efektyvesni modeliai.

Vienas būdas matyti šaldytuvo energijos suvartojimą yra peržiūrėti informaciją apie energijos efektyvumą, kuris yra nurodomas etiketėje arba gamintojo svetainėje. Energijos efektyvumo klasifikacija yra skirstoma nuo A+++ iki G, kur A+++ yra labiausiai efektyvus, o G yra mažiausiai efektyvus.

Taip pat, kai kuriuose šalyse yra naudojami energetinio efektyvumo standartai, pavyzdžiui, Europos Sąjungoje yra naudojamas etiketės, kurioje yra nurodoma, kiek energijos suvartoja šaldytuvas per metus, taigi galima tiksliau matyti, kiek jums reikės skirti elektros sąskaitai.

Naudingos funkcijos

Greičiausiai iki perkant šaldytuvą teko naudotis senesniu modeliu. Tuomet turite patirties ir jaučiate kas jums patinka šaldytuve, kokių funkcijų pasigendate, ko pageidautumėte ir kas tampa svarbiu prioritetu perkant naują šaldytuvą. Šiuolaikiniai šaldytuvai įprastai turi šias patogias funkcijas:

  • No Frost sistema – tai funkcija, kuri užtikrina, kad ledas nesikaupia šaldytuvo kompresoriuje, todėl padidėja šaldytuvo efektyvumas ir jo nereikia dažnai valyti bei kaip močiutės darydavo – „atlaidinti“.
  • Automatinis ledukų gaminimas – tai funkcija, kuri leidžia automatiškai gaminti ledukus gėrimams, todėl jums nereikia to daryti rankiniu būdu.
  • Multi Air Flow – tai funkcija, kuri užtikrina, kad oras cirkuliuotų visame šaldytuve, kad būtų užtikrinta vienoda temperatūra visoje šaldytuvo erdvėje.

Ir galiausiai, nepaskutinėje vietoje yra šaldytuvo kaina. Pasirinkite prietaisą, kurio kaina atitinka jūsų biudžetą. Ir žinoma, rekomenduojama atkreipti dėmesį į prekės ženklo reputaciją – pasirinkite patikimą prekės ženklą, kuris garantuoja kokybę ir ilgaamžiškumą, o prekei suteikiama kuo ilgesnė garantija.