Į didžiausio Lietuvoje duomenų centro statybas „Baltneta“ investuoja 3 mln. eurų

Į didžiausio Lietuvoje duomenų centro statybas „Baltneta“ investuoja 3 mln. eurų

Bendrovė „Baltnetos komunikacijos“ pradėjo Vilniuje esančio Liepkalnio duomenų centro plėtrą, į kurią numatyta investuoti apie 3 mln. eurų. Užbaigus naujo pastato statybas, kuriame bus galima sutalpinti daugiau kaip 4 tūkst. fizinių serverių, „Baltnetos“ duomenų centro pajėgumai išaugs du kartus ir jis taps didžiausiu duomenų centru Lietuvoje.

„Liepkalnio duomenų centro projektą sėkmingai vystome pastaruosius 6 metus, per šį laikotarpį duomenų centras nepatyrė nė minutės prastovos. Naujasis duomenų centras taip pat bus sertifikuotas „Uptime Institute“ „Tier 3“ kategorijai, patvirtinančiai 99,982 proc. siekiantį veiklos patikimumą. Išplėtę savo duomenų centro pajėgumus, toliau galėsime vystyti debesų kompiuterijos paslaugas, kurių poreikis auga tiek tarp šalies, tiek tarp užsienio įmonių“, – sako Mindaugas Pranskevičius, bendrovės „Baltnetos komunikacijos“ generalinis direktorius.

„Baltneta“ debesų kompiuterijos paslaugas teikia daugiau kaip 10 metų, per šį laikotarpį įmonė tapo šios srities lydere, teikiančia paslaugas ne tik vietos, bet ir užsienio – Rytų Europos bei Skandinavijos, – bendrovėms.

Nauji duomenų centro pajėgumai padės patenkinti toliau augantį debesų kompiuterijos paslaugų poreikį, taip pat nemaža ploto dalis bus skirta kolokacijos paslaugai – klientų įrangos talpinimui.

Kaip pastebi M. Pranskevičius, nors „Baltneta“ tiek savo esamas paslaugas, tiek plėtrą orientuoja į verslo segmento poreikius, bendrovė yra numačiusi galimybę aptarnauti ir valstybės įmones. Pastaruosius penketą metų valstybiniame sektoriuje vystoma valstybinių duomenų centrų ir sistemų konsolidacijos idėja iki šiol nėra įgyvendinta, o „Baltneta“ per šį laikotarpį spėjo sukaupti daug vertingos patirties.

„Net ir šiandien, dar neįgyvendinus plėtros projekto, mūsų turimi duomenų centro ir debesų kompiuterijos pajėgumai atitinka visų valstybinių sistemų reikalavimus, galime jas kokybiškai aptarnauti. Esant poreikiui, esame pasirengę pagelbėti valstybės įmonėms pereiti prie paslaugų pirkimo iš išorės (outsourcing) ir debesų kompiuterijos paslaugų modelių laukiant konsolidacijos sprendimo“, – teigia M. Pranskevičius.

Be debesų kompiuterijos (virtualių dedikuotų serverių) „Baltneta“ teikia ir dedikuotų serverių nuomos paslaugas, duomenų apsaugos sprendimus, serverių ir kompiuterių priežiūros, taip pat interneto, IP telefonijos paslaugas.

Pranešimą paskelbė: Andrius Matuliauskas, Integrity PR