„Huawei“ stiprina vartotojų duomenų apsaugos pajėgas: atidarė naują kibernetinio saugumo centrą

Donguano mieste, Kinijoje, duris atvėrė didžiausias pasaulinės technologijų kompanijos „Huawei“ Tarptautinis kibernetinio saugumo ir privatumo apsaugos skaidrumo centras. Jo atidarymo ceremonijoje dalyvavo Mobiliųjų tinklų asociacijos (GSMA), Vokietijos atvirojo kodo programinės įrangos kompanijos „SUSE“, Jungtinės Karalystės sertifikavimo bendrovės (BSI) atstovai bei Jungtinių Arabų Emyratų ir Indonezijos ryšių reguliavimo tarnybų darbuotojai.

Anot „Huawei“ valdybos pirmininko pavaduotojo Ken Hu, naujasis centras sustiprins kompanijos pajėgas vartotojo duomenų apsaugos srityje ir užtikrins šio proceso skaidrumą.

Naujasis kibernetinio saugumo centras skatins pasitikėjimą

Per pastaruosius kelerius metus pramonės skaitmenizacija ir tokios naujos technologijos, kaip 5G ir dirbtinis intelektas, pavertė kibernetinę erdvę dar sudėtingesne, nei bet kada anksčiau. Šios tendencijos bei faktas, kad besitęsiant pandemijai didelė visuomenės dalis dar daugiau laiko praleidžia virtualioje erdvėje, lėmė naujų kibernetinio saugumo pavojų atsiradimą

Ką tik duris Donguane atvėręs „Huawei“ tarptautinis kibernetinio saugumo ir privatumo apsaugos centras sieks suvaldyti šią riziką, suinteresuotoms pramonės šalims suteikdamas platformą keistis kibernetinio valdymo patirtimi ir kartu ieškoti techninių sprendimų. Centras bus atviras technologijų teisinio reguliavimo institucijoms, standartus kuriančioms ir nepriklausomoms trečiųjų šalių testavimo organizacijoms bei „Huawei“ klientams, partneriams ir tiekėjams.

„Kibernetinis saugumas šiuo metu yra svarbesnis, nei bet kada anksčiau. Kaip pramonės atstovai turime dirbti kartu, dalintis geriausiomis praktikomis, kolektyviai kurti gebėjimus valdyme, standartus, technologijas ir jų patikrinimą. Tik taip galime paskatinti visuomenę ir reguliuojančias institucijas pasitikėti mūsų produktais ir paslaugomis, kuriuos jie naudoja kasdien“, – mano Ken Hu.

Dalinsis patirtimi su kitais pramonės atstovais

Kartu su naujojo padalinio atidarymu, „Huawei“ taip pat viešai pristatė savo Produktų saugumo politikos pagrindą. Tai yra pirmas kartas, kai kompanija savo produktų saugumo užtikrinimo sistemą ir jo valdymo praktikas pavertė prieinamomis visai industrijai. Visa tai kartu su kitais „Huawei“ grėsmių valdymo mechanizmais padeda užtikrinti kompanijos produktų kokybę, saugumą ir patikimumą.

Per savo veiklos metus „Huawei“ jau yra įrengusi daugiau nei 1500 ryšio tinklų, kurie sujungia daugiau nei tris milijardus žmonių 170 šalių ir regionų visame pasaulyje. Kompanijos taikomos saugumo praktikos lėmė tai, kad per visą šį laikotarpį nė vienas iš tinklų nepatyrė jokio didelio incidento, susijusio su kibernetiniu saugumu. Tai paskatino „Huawei“ sukaupta patirtimi su kitais pramonės atstovais.

„Tai yra pirmas kartas, kai savo bazine saugumo sistema pasidalinome su visa industrija, o ne tik pagrindiniais tiekėjais. Norime pakviesti visus suinteresuotus asmenis, įskaitant klientus, reguliuojančias institucijas, testavimo ir standartus kuriančias organizacijas bei technologijų gamintojus prisijungti svarstant ir kuriant kibernetinio saugumo kriterijus. Tik kartu galime nuolat tobulinti produktų saugumą visoje rinkoje.“ – pakvietė Ken Hu.

Bendradarbiavimo prasmė

„Huawei“ viceprezidentas pastebi, jog šiuo metu technologijų rinkoje trūksta objektyviais standartais paremto koordinuoto požiūrio, svarstant valdymo, techninių galimybių, sertifikacijos ir bendradarbiavimo klausimus. Anot jo, labai dažnai klaidingai manoma, kad kibernetinis saugumas yra individualus kiekvienos valstybės, organizacijos, bendrovės ir asmens reikalas, o ne bendra visų suinteresuotų šalių atsakomybė.

„Šalių vyriausybės, standartus kuriančios organizacijos ir technologijų tiekėjai turi dirbti kartu kurdami vieningą kibernetinio saugumo iššūkių supratimą. Tai turėtų būti tarptautinis interesas. Turime nustatyti bendrus tikslus, pasidalinti atsakomybėmis ir dirbti kartu, kurdami pasitikėjimo vertą skaitmeninę aplinką, kuri atitinka šiandienos ir rytojaus iššūkius“, – apibendrino Ken Hu.

Pranešimą paskelbė: Matas Ramonas, UAB „INK agency“
„Huawei“ stiprina vartotojų duomenų apsaugos pajėgas: atidarė naują kibernetinio saugumo centrą