„Huawei“ atsakas į „Wall Street Journal“ publikaciją: smerkiame piktybiškas JAV pastangas diskredituoti kompaniją

Rugpjūčio 30 d. „Wall Street Journal“ buvo paskelbta publikacija, kurioje, remiantis JAV Teisingumo departamentu, teigiama, kad „Huawei“ įtariama dėl išmaniųjų telefonų kamerų patentų vagysčių. Reaguodama į tai „Huawei“ kompanija pabrėžia, kad šie įtarimai yra klaidingi bei neatitinka tikrovės.

Siekdami apginti savo poziciją informuojame, kad 2014 m. gegužės 28 d. „Huawei“ dukterinės įmonės atstovai susitiko su portugalų išradėju Rui Pedro Oliveira pastarojo prašymu. Šio susitikimo metu R. P. Oliveira kompanijos atstovams pristatė savo kameros dizainą, kuris, tikėtina, turi JAV patentą.

2017 m. „Huawei“ pradėjo pardavinėti „EnVizion 360“ panoraminę kamerą, kurią savarankiškai suprojektavo bei sukūrė kompanijos darbuotojai, neturintys nieko bendra su R. P. Oliveiros sukurta technologija. Mes dar kartą pabrėžiame, kad nenaudojome jo dizaino.

Skirtingai nei R. P. Oliveiros vieno lęšio bei praplečiamo dizaino sprendimas, „Huawei“ kamera nebuvo praplečiama, o kameros lęšiai buvo integruoti iš abiejų pusių bei skirti panoraminėms nuotraukoms išgauti.

Nuo 2018-ųjų balandžio iki 2019 m. kovo mėn. R. P. Oliveira pradėjo siųsti „Huawei“ kompanijai laiškus, kuriuose tvirtino, kad kuriant „EnVizion 360“ kameros dizainą buvo pažeisti jo pateikti patentai. Savo el. laiškuose jis ne kartą grasino, kad jei jam nesumokėsime pinigų, šis ketina kreiptis į žiniasklaidą bei tęs spaudimą per politinius kanalus.

„Huawei“ kategoriškai atmeta bet kokius R. P. Oliveiros teiginius dėl patento pažeidimo. Nors buvo pateikti detalūs paaiškinimai, susiję su mūsų naudotu technologiniu sprendimu, nepaisant to, R. P. Oliveira pateikė melagingą informaciją žiniasklaidai, taip kenkdamas „Huawei“ reputacijai.

Negana to, jis toliau stengėsi daryti spaudimą kompanijai per įvairius JAV Vyriausybės atstovus, taip siekdamas priversti „Huawei“ paklusti jo reikalavimams ir sumokėti didžiulę pinigų sumą.

Šių metų kovo 26 d., siekdama apginti savo reputaciją bei interesus, „Huawei“ JAV teismui pateikė paaiškinimą dėl R. P. Oliveiros pareiškimų, kuriame pabrėžė, kad kompanija nepažeidė patentų. Nors tai yra normalus civilinis procesas, R. P. Oliveira atsisakė priimti šį paaiškinimą, todėl teismo procesas užsitęsė.

Kyla įtarimų, kad R. P. Oliveira naudojasi dabartine geopolitine situacija. Baigiantis ginčui jis pateikia melagingą pasakojimą žiniasklaidai ir toks elgesys nėra toleruotinas bei neturėtų būti laikomas racionaliu JAV Teisingumo departamento vykdomo baudžiamojo tyrimo pagrindu.

Faktas lieka faktu, kad nė vienai iš pagrindinių „Huawei“ technologijų iki šiol nebuvo iškelta baudžiamoji byla ir nė vienas iš JAV Vyriausybės pareikštų kaltinimų nebuvo pagrįstas akivaizdžiais įrodymais. Todėl griežtai smerkiame piktybiškas bei suderintas JAV Vyriausybės pastangas diskredituoti „Huawei“ kompaniją, taip siekiant pažaboti mūsų lyderio pozicijas pramonėje.

„Huawei“ per daugiau nei 30 veiklos metų daug investavo į mokslinius tyrimus bei jų plėtrą. Kompanijoje dirba daugiau nei 180 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje, taip pat yra pelniusi klientų, tiekėjų ir partnerių pasitikėjimą bei palaikymą. Tai yra mūsų įmonės sėkmės garantas. Nei viena kompanija netampa pasauline savo srities lydere vykdydama vagystes.

Pranešimą paskelbė: Inga Petrauskaitė, UAB „INK agency“