Greitai išsikraunantis telefonas – kaip to išvengti?

Išmanieji telefonai šiandien tampa vis galingesni ir naudotojams suteikia daugiau galimybių. Tačiau šie technologiniai pasiekimai ir inovacijos netenka prasmės, jei telefonas nespėja vytis šiandienio gyvenimo ritmo ir nuolat išsikrauna – dažniausiai pačiu netinkamiausiu metu. Tad kokiais būdais galima prailginti telefono baterijos gyvavimo laiką ir užtikrinti maksimalų įrenginio našumą.

1. Rinktis telefoną su talpia baterija

„Samsung“ iniciatyva tyrimų bendrovės „Norstat“ atlikta Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad būtent baterijos talpa yra pirmas dalykas po kainos, į kurį dažniausiai atsižvelgiama renkantis išmanųjį telefoną. Maždaug trečdalis šalies gyventojų rinkdamiesi telefoną pirmiausiai įvertina šį aspektą.

„Vartotojų dėmesys telefono baterijos talpai yra visiškai suprantamas. Šiandien išmaniuoju telefonu žmonės naudojasi tiek pramogoms, tiek darbui ir kasdienybei palengvinti, todėl nenori būti suvaržyti greitai išsikraunančios baterijos. Dėl to pirmenybė teikiama tokiems telefonų modeliams, kurie turi talpias baterijas, leidžiančias įrenginiu be įkrovimo naudotis ilgiau nei parą. Šiuo požiūriu vartotojams patrauklūs tokie modeliai kaip „Samsung Galaxy A52“. Talpi baterija ir efektyvų energijos naudojimą užtikrinantys dirbtinio intelekto sprendimai leidžia telefonu be įkrovimo naudotis iki dviejų dienų, o itin spartaus įkrovimo funkcija prireikus vėl greitai papildyti įrenginio energijos atsargas“, – sako „Samsung“ produktų ekspertas Vytautas Jurgaitis.

2. Sumažinti ekrano ryškumą

Telefono baterijos gyvavimo laikas priklauso ir nuo įrenginio naudojimo įpročių bei pasirinktų nustatymų. Juos pakoregavus galima reikšmingai prailginti baterijos gyvavimo laiką. Visų pirma, nemažai energijos padeda sutaupyti telefono ekrano ryškumo sumažinimas. Daugeliu atvejų naudojantis telefonu patalpose pilnai užtenka 70-80 proc. maksimalaus ekrano ryškumo. Labiau jį padidinti gali reikėti nebent lauke – tiesioginėje saulės šviesoje. Naujesni telefonai šiandien taip pat dažniausiai turi ir automatinio ekrano ryškumo prisitaikymo prie aplinkos nustatymą, kurį verta pasirinkti norint prailginti baterijos gyvavimo trukmę.

3. Įjungti tamsųjį režimą

Telefono ekrane baltos ir kitų šviesių spalvų atvaizdavimas sueikvoja daugiausiai energijos. Tuo metu juoda spalva ekrane energijos taupymo požiūriu yra efektyviausia. Dėl to ekrano užsklandai ir fonui verta pasirinkti tamsesnius paveikslėlius ir vizualizacijas. Daugelis telefonų baterijos ir akių tausojimui taip pat leidžia rinktis tamsųjį režimą (angl. dark mode). Tokiu atveju visa vartotojo sąsaja atvaizduojama tamsiomis spalvomis. Tamsųjį režimą leidžia pasirinkti ir atskiros programėlės – pavyzdžiui, energijai imlios „Facebook“ ar „Instagram“. Jei jomis naudojamasi dažnai, tamsusis režimas tikrai gali padėti prailginti baterijos gyvavimo laiką.

4. Pakoreguoti energiją eikvojančių programėlių nustatymus

Dažnai dėl greitai išsikraunančios telefono baterijos būna kalta viena ar kelios energiją eikvojančios programėlės. Jas identifikavus galima pakoreguoti tam tikrus jų nustatymus ir taip sutaupyti nemažai energijos. Išmaniuosiuose telefonuose paprastai galima nesunkiai pasižiūrėti, kurios programėlės sunaudoja daugiausiai energijos. Išsiaiškinus kaltininkus, verta pakoreguoti ar išjungti tokius programėlių nustatymus kaip veikimas fone (angl. background activity), pranešimų siuntimas (angl. push up notifications), vietos nustatymas (angl. location services) ir pan. Jei programėlė apskritai yra retai naudojama, tačiau veikdama fone sunaudoja daug energijos, verta ją paprasčiausiai ištrinti.

5. Išjungti daug energijos išeikvojančias funkcijas

Kai kurios telefono funkcijos, pavyzdžiui, vietos nustatymas, bluetooth ryšys ar mobiliųjų duomenų naudojimas, yra nepakeičiamos ir leidžia išnaudoti visas telefono galimybes. Visgi jos eikvoja daug baterijos energijos. Dėl to, atsidūrus situacijoje, kai telefono baterija baigia išsikrauti, tačiau minėtos funkcijos tuo metu yra nereikalingos – galima jas laikinai išjungti ir taip prailginti baterijos gyvavimo laiką. Tokiais atvejais taip pat gali pagelbėti energijos taupymo (angl. power saving mode) ar lėktuvo (angl. airplane mode) režimai. Tiesa, reiktų nepamiršti, kad aktyvavus lėktuvo režimą – telefone išjungiamas visas ryšys: GSM, mobilusis internetas ir Wi-Fi.

6. Išnaudoti išmaniuosius energijos taupymo sprendimus

Energijos taupymą pažangesniuose telefonuose galima patikėti ir dirbtiniam intelektui. Kai kurie telefonai yra aprūpinti galinga dirbtinio intelekto sistema, kuri analizuoja vartotojo telefono naudojimo įpročius ir pagal juos parenka optimalų energijos naudojimą užtikrinančius nustatymus – pavyzdžiui, automatiškai sumažina ekrano ryškumą ar išjungia Wi-Fi ryšį. Tokį išmanų energijos naudojimo optimizavimą galima aktyvuoti nustatymų „Battery and Device Care“ skiltyje.

Individualius baterijos tausojimui skirtus nustatymų rinkinius gali pasirinkti ir pats vartotojas. Tai leidžia džiaugtis ilgai tarnaujančia telefono baterija.

„Samsung“ užsakymu reprezentatyvią apklausą 2020 m. kovą, pristatant „Galaxy A“ seriją, atliko tyrimų bendrovė „Norstat“. Joje dalyvavo 1 tūkst. dalyvių, kurių amžius yra 18-74 metai.

Pranešimą paskelbė: Kristina Solomnikova, UAB „Publicum”