Garsas, keliaujantis paskui jus: renkamės belaidę garso kolonėlę
|„Tele2“ pardavimų statistika rodo, kad praėjusiais metais belaidžių garso kolonėlių pardavimai išaugo 30 proc., lyginant su 2019-aisiais. Vartotojai vis labiau vertina mobilumą ir judėjimo laisvę, todėl belaidžių kolonėlių populiarumas nuosekliai auga. Pastebėta, kad pirkėjai taip pat linkę investuoti į šių kolonėlių kokybę – joms nepagaili ir kelių šimtų eurų. Taigi į ką verta atkreipti dėmesį renkantis šiuos belaidžius garsiakalbius?
Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi patarimais, kaip išsirinkti tinkamiausią belaidę garso kolonėlę ir mėgautis nepriekaištingo garso kokybe.
Suporavimas. Viena pagrindinių jūsų belaidžio garsiakalbio funkcijų, kurią turėtumėte įvertinti prieš priimdami sprendimą pirkti – lengvas suporavimas su jūsų išmaniaisiais įrenginiais ir kitomis garso kolonėlėmis. Tam reikalingas stiprus „Bluetooth“ ar WiFi ryšio palaikymas ir specialios funkcijos garsiakalbių sujungimui į vieną garso sistemą. Tiesa, kur kas paprasčiau tarpusavyje sujungti to paties gamintojo kolonėles – svarbu, kad jos palaikytų tą pačią suporavimo sistemą.
Patariama atkreipti dėmesį ir į tai, ar garsiakalbis jungiasi prie srautinio perdavimo paslaugų – „Spotify“, „Apple Music“ ir kt. Taip pat, ar palaiko balso asistentus, pavyzdžiui, „Google Assistant“ ar „Alexa“. Tokia kolonėlė pasitarnaus ne tik muzikos klausymuisi, bet ir kaip išmanus namų asistentas.
Pavyzdžiui, kolonėlė „Harman Kardon Citation“ sujungiama ne tik „Bluetooth“ ryšiu, bet ir Wi-Fi, todėl ją lengvai valdysite išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu nuotoliniu būdu. Kolonėlė sukurta klausytis muzikos naudojant transliavimo platformas per „Chromecast“, todėl palaiko ir išmanųjį „Google“ asistentą.
Baterijos ištvermingumas. Keliaujantiems, mėgstantiems muzikos klausytis sode ar skirtinguose kambariuose, bene svarbiausias kolonėlės kriterijus – ištverminga baterija.
Šiuolaikinės kolonėlės visiškai įkrauta baterija nepertraukiamai gali groti ir dešimtį valandų. Pavyzdžiui, vartotojų pamėgta biudžetinė, bet itin kokybiška „JBL Flip 5“ gali groti iki 12 valandų.
360 garsas. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, ar kolonėlė atkuria subalansuotą „True360“ – vienodai į visas puses nuo kolonėlės 360 laipsnių kampu sklindantį garsą. Šią funkciją turi tokios kolonėlės kaip „Bang & Olufsen Beoplay M5“, „JBL Charge 4“, „JBL Pulse“ ir kt.
Pagrindinis funkcijos privalumas – nepriklausomai nuo to, iš kurios kolonėlės pusės klausotės muzikos, galite mėgautis tokios pat kokybės garsu.
Integruotas mikrofonas. Belaidė kolonėlė gali praversti ir per nuotolinius vaizdo susitikimus ar skambučius. Svarbu, kad ji turėtų integruotą mikrofoną.
Štai kolonėlėje „Bang & Olufsen Beosound A1“ išskirtinai kokybišką skambučių garso kokybę garantuoja trys integruoti mikrofonai.
Atsparumas aplinkos sąlygoms. Belaidėms kolonėlėms, kaip ir kitiems išmaniems įrenginiams, taikomi IP reitingo reikalavimai. Pirmasis IP reitingo skaičius (nuo 1 iki 6) suteikiamas atsižvelgiant į tai, kokio dydžio dalelės ir kiti pašaliniai objektai gali patekti į kolonėlės vidų per jos jungtis. Antrasis IP reitingo skaičius (nuo 1 iki 8) suteikiamas atsižvelgiant į atsparumą drėgmei.
Atsparumo dalelėms skaičius 1 nurodo, kad į kolonėlės vidų gali patekti visos dalelės, kurių skersmuo yra mažesnis nei 50 mm, 2 – mažesnis nei 12 mm, 3 – mažesnis nei 2,5 mm, 4 – mažesnis nei 1 mm. Balas 5 suteikiamas, jeigu į kolonėlę patenka tik labai ribotas dulkių kiekis. Galų gale, 6 įvertintas nepralaidumo lygis suteikiamas tik tais atvejais, kai modelis į save nepraleidžia jokių pašalinių objektų – net ir dulkių.
Atsparumo drėgmei skaičius 1 nurodo, kad modelis atsparus vertikaliai krentantiems vandens lašeliams, 2 – lašams, vertikaliai krentantiems ne didesniu nei 15 laipsnių kampu, 3 – apliejimui, krentančiam ne didesniu nei 60 laipsnių kampu, 4 – bet kokiam apliejimui, 5 – vandens srovei, 6 – gausiai vandens srovei. Balas 7 reiškia, kad modelis gali ištverti 30 min. panardinimą 15–100 cm gylyje. 8 – modelis ištveria bet kokį panardinimą po vandeniu į didesnį nei 1 metro gylį (tikslius duomenis gamintojai nurodo individualiai).
Pranešimą paskelbė: Rimantė Budrytė, UAB „Publicum”