Fotografą R. Darulį labiausiai žavi nuotraukų emocijos: jos perteikia nuoširdumą, kurio kadre nesuvaidinsi

Geras kadras žiūrovo yra ne tik matomas, bet ir jaučiamas – fotografija turi užkoduoti emocijas, nostalgiją, juoką, sukelti prisiminimus ir nukelti auditoriją į jos užfiksavimo vietą. Tokiais nuotraukų vertinimo kriterijais vadovaujasi žinomas fotografas, Lietuvai skirto mobiliosios fotografijos konkurso „Next Image“ komisijos narys Rokas Darulis, kurio objektyve dažniausiai atsiduria žmonės. Todėl, kūrėjo teigimu, fiksuojant šiuos kadrus, vaidybos likti negali – tik tada žiūrovas nuoširdžiai bei natūraliai pajus sustabdytą momentą. Tuo R. Darulį fotografija ir žavi: ji yra tikroji pažintis bei išpažintis, skirtingai paliečianti kiekvieną iš mūsų.

 

Savo ruožtu menininkas ragina ir kitus dalintis šiomis išpažintimis, kadangi šiandien profesionaliai fotografuoti gali kiekvienas, turintis pažangų išmanųjį telefoną.

 

Paslaptis – prisitaikymas

Gali pasirodyti, kad profesionaliam fotografui svarbiausias yra tik kokybiškai ir techniškai tvarkingai užfiksuotas kadras. Tačiau, R. Darulio teigimu, tikroji fotografijos meistrystė slepia kur kas daugiau: gera nuotrauka visada turi būti surišta su emocija.

„Pamatę patinkančią nuotrauką, ją tiesiog pajaučiame. Kai užfiksuotas kadras sukelia įvairiausias emocijas, tuomet fotografija yra pavykusi. Nuotraukai be galo svarbi ir šviesa, kuri taip pat pasakoja istorijas. Šios sudedamosios yra pagrindiniai geros nuotraukos elementai“, – įsitikinęs fotografas.

Pabrėždamas tamprų emocijų ir fotografijos ryšį, R. Darulis papildo: žiūrovui svarbiausi tie jausmai, su kuriais jis gali susitapatinti. „Nuotrauka geba užfiksuoti ir perteikti skirtingas nuotaikas. Nevienodai emocijas pajus ir žiūrovas. Tuo fotografija ir nuostabi – vienam ji nesukelia daug jausmų, kitam gali pasirodyti ypatingai jautri. Man nuotraukos kaskart yra nauja pažintis, atnešanti netikėtų emocijų“, – sako pašnekovas.

Todėl, pasak R. Darulio, fotografuodamas jis stengiasi užimti stebėtojo vaidmenį. Atrodytų, jog kūrėjui svarbu įvykius sukti norima linkme, tačiau fotografas mano priešingai: „Fotografuodamas portretą, bandau pajusti akimirką ir į ją įsiklausyti. Jei momentas melancholiškas, nesistengiu keisti esamos energijos, o labiau prisitaikyti. Geriausiai emociją užkoduoja ir perteikia nuoširdumas – jis kadre atrodo tikriausiai“.

 

Nuotrauka – žiūrovui, o ne į stalčių

Paklaustas, ar portretų fotografavimas ir yra kūrėjo mėgstamiausias, R. Darulis teigia, kad jo objektyvas dažniausiai nukreiptas į žmones. Tokį pasirinkimą, anot pašnekovo, lėmė noras fiksuoti tai, kas nesuvaidinta.

„Labiausiai mėgstu portretus ir kasdienio gyvenimo akimirkas. Jei man pavyksta užfiksuoti natūralų momentą, kai visi jaučiasi savimi, tuomet ir žiūrovas patiria tą patį. Ir tam net nebūtina profesionali fotografijos įranga, pakanka išmaniojo telefono kameros. Šie įrenginiai dabar taip techniškai ištobulėjo, jog dažnai neatskirsi – nuotrauka daryta fotoaparatu ar išmaniuoju. Jų rezoliucija prilygsta profesionaliai foto įrangai, o telefoną turėti šalia savęs dar ir be galo patogu“, – apie galimybes kiekvienam pasijusti profesionalu kalba R. Darulis.

Todėl žymus fotografas drąsina visus dalintis savo kadrais, nes gera nuotrauka, anot pašnekovo, turi pasiekti auditoriją, o ne gulėti stalčiuje. R. Darulis mano – svarbu sau suteikti šansą: tiek gyvenime, tiek ir fotografijoje: „Pavyko pagauti kadrą, kuris labai patinka? Labai didelė tikimybė, kad taip jausis ir kiti“.

 

Įsimylėti ir pasitikėti

Šansas kiekvienam, kurį mini R. Darulis, tai technologijų gamintojo „Huawei“ jau ne vienerius metus organizuojamas tarptautinis mobiliosios fotografijos konkursas „Next Image“. Šis tūkstančius fotografijos mėgėjų bei profesionalų visame pasaulyje kasmet pritraukiantis renginys šiemet išskirtinis, nes jame dėl atskiro prizo – išmaniojo telefono „Huawei P40 Pro“ – tarpusavyje gali viržytis vien tik lietuviai.

„Tai naudotojų jau pamėgtas, o ekspertų įvertintas kaip vienas geriausiai pasaulyje fotografuojančių įrenginių, kuris atiteks jausmingiausio kadro autoriui. Būtent emocijos ir yra šiųmetinio konkurso tema – įvairiausių jausmų išraiška fotografijoje. Kadre užfiksuota nuotaika, pasakojanti unikalią jo sukūrimo istoriją“, – pastebi „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse Justė Karpavičiūtė.

Lietuvių atsiųstas nuotraukas konkursui vertins „Huawei“ rinkodaros vadovė Baltijos šalyse Eglė Gailienė, „Huawei“ Baltijos šalių regiono vadovas Yang Hong bei R. Darulis. Todėl pasiteiravus, į ką kreips didžiausią dėmesį, fotografas atviras – dalyviams reiktų apgalvoti, kuo užfiksuota akimirka išskirtinė, reta, kokias emocijas ir mintis ji kelia.

„Kitas patarimas – pasirinkti nuotraukas, kurios pavyko kokybiškai, o apšvietimas atrodo tikrai gerai. Kartu raginu pasitikėti intuicija: jei įsimylėjote savo nuotrauką – būtinai ja pasidalinkite“, – šypsosi R. Darulis.

J. Karpavičiūtė papildo: pasitikėjimas savimi gali būti dosniai įvertintas, nes lietuviai pretenduoja ir į tarptautinio konkurso laureatus, o bendrą „Next Image“ prizinį fondą sudaro net 40 tūkst. eurų. Dalyviai „Huawei“ telefonais įamžintas nuotraukas kviečiami siųsti iki liepos 31 d. Atrinkti finalininkai bus paskelbti rugpjūčio 15-ąją, o rugsėjo viduryje paaiškės konkurso laureatai.

Daugiau apie konkursą galima sužinoti: https://gallery.consumer.huawei.com/2020/index.html   

Norėdami gauti reguliarias „Huawei Consumer BG“ naujienas, sekite mus:

Facebook: https://www.facebook.com/huaweimobile/

Twitter: https://twitter.com/HuaweiMobile

Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobile/

YouTube: https://www.youtube.com/user/HuaweiDeviceCo 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/10617746/

Susisiekite su mumis:

Justė Karpavičiūtė

„Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse

juste.karpaviciute@huawei.com

Tel. nr. +370 695 95176

Pranešimą paskelbė: Sandra Paškauskaitė, UAB „INK agency“
Fotografą R. Darulį labiausiai žavi nuotraukų emocijos: jos perteikia nuoširdumą, kurio kadre nesuvaidinsi