Fintech Hub LT ir Finansų ministerijos susitikime – fintech sektoriaus vizija 2022 – 2027

Beveik pusšimtį finansinių technologijų įmonių vienijančios „Fintech Hub LT“ asociacijos valdybos nariai birželio 11 d. 13 val. aptarti sektoriaus  ateities susitiks su Finansų ministerijos atstovais. Susitikime bus aptariama Finansų ministerijos rengiama Lietuvos finansinių technologijų sektoriaus strategija 2022 – 2027 m. Asociacija taip pat pristatys savireguliacijos ir rizikų valdymo priemones.

Lietuvos ambicija plėsti fintech sektorių išlieka tai atsispindi ir valstybės institucijų veiksmuose, ir Vyriausybės programos priemonių plane. Finansų ministerijos rengiamoje penkerių metų strategijoje akcentuojama kokybinė fintech sektoriaus plėtra, kurios sėkmei svarbu augimo galimybes suderinti su rizikų valdymu.

Susitikimo metu Finansų ministerija ir Asociacija aptars bendradarbiavimą  rengiant naują fintech plėtros strategiją, apsikeis įžvalgomis dėl numatomų tikslų ir veiksmų.

Pasak „Fintech Hub LT“ asociacijos vadovės Vaivos Amulės, sėkmingai besivystančiam fintech sektoriui labai svarbu aiškumas, kad finansinių technologijų  plėtra ir Lietuvos ambicija tapti Europos fintech centru artimiausią penkmetį išlieka valstybės prioritetu.

Vyriausybė neseniai patvirtinto atnaujintą 2021 m. Fintech priemonių planą, tačiau, pasak Asociacijos vadovės, ilgalaikė valstybinė fintech plėtros strategija užtikrins tvarų sektoriaus vystymąsi, apibrėš konkrečius tikslus ir  taps aiškiu signalu Lietuvoje veiklą norinčioms tęsti ar pradėti finansinių paslaugų įmonėms.

Susitikime su Finansų ministerijos atstovais Asociacijos valdybos nariai taip pat pristatys ir kokių savireguliacijos priemonių imamasi siekiant kaip galima skaidresnės fintech įmonių veiklos. Lietuvoje fintech sektorius yra griežtai reguliuojamas, dažnai inspektuojamas, daug dėmesio skiriama pinigų plovimo prevencijai, rizikų valdymui telkiamos bendros pačių įmonių, priežiūros ir teisėsaugos institucijų pajėgos.

„Fintech Hub LT“ asociacija taip pat jau iniciavo susitarimo projektą dėl operatyvesnio informacijos keitimosi tarp finansų įstaigų, kuris šiuo metu derinamas  su  Finansų ministerija, Lietuvos banku, FNTT, Valstybine duomenų apsaugos inspekcija bei Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centru.

Valstybės institucijos nuo 2016 metų aktyviai skatina Fintech įmones – startuolius ir tarptautines įmones – kurtis ir veikti Lietuvoje, siekiant didinti konkurenciją finansų sektoriuje. Fintech sektorius sėkmingai plečiasi nežiūrint  COVID-19 viruso pandemijos sukelto ekonominio nuosmukio. Šiuo metu Lietuvoje veiklą vykdo  230 finansinių technologijų įmonių (138 iš jų – licencijuotos), finansinės  paslaugos jau sėkmingai eksportuojamos  į kitas pasaulio šalis – JAV, JK, Airiją, Švediją ir Vokietiją.

Pranešimą paskelbė: Daiva Ulbinaitė, UAB Headline agency