Fejerverkų ypatumai ir šiuolaikiškas menas danguje

Nesuklysime sakydami jog pačios įsimintiniausios ir žadą atimančios šventės visada finišuoja įspūdingų profesionalių fejerverkų šou. Nauji metai, kalėdos, gimtadieniai, valstybinės šventės, per visas jas, mes trokštame pamatyti tą neilgai trunkantį bet ilgai atmintyje pasiliekantį danguje žaižaruojančių spalvų vaizdą. Tačiau saliutai yra reikalingi ne vien švenčių metu. Kaip vienas iš darbo įrankių, jie yra plačiai naudojami kuriant filmus bei specialiuosius efektus. Tik jų pagalba mes galime matyti puikiai surežisuotus filmus, kurių vaizdas gali tiek šokiruoti, tiek sužavėti. Taip pat, svarbu suprasti jog iš technologinės pusės, fejerverkai yra pripažįstami kaip pirotechnika, kurios esminis sudedamasis elementas yra ugnis.

Firework hill
Firework hill

Kaip ugnis gali būti spalvota?

 Nors fejerverkų atradėjai bei pirmieji platintojai Kinijoje nebuvo sugalvoję jog fejerverkai gali būti spalvoti, naujosios technologijos ir vis naujovių ištroškę piliečiai padarė didelę įtaką, kad pagaliau saliutai nušvistų visomis įmanomomis spalvomis. Šiuo metu, fejerverkuose yra naudojamos specialios, liepsną dažančios metalų druskos. Norint išgauti geltoną spalvą, naudojamas natris, žalią – baris, raudoną – licis maišomas kartu stronciu ir panašiai. Siekiant išgauti įvairių spalvų kombinaciją, fejerverkų specialistams dažnai tenka maišyti daugybę skirtingų druskų. Bet juk spalvų variacija džiuginančios kibirkštys bei liepsnos mums suteikia didžiulį džiaugsmą, taip?

Fejerverkų ypatumai

 Tiesa, kitaip nei anksčiau šiuolaikinių fejerverkų ypatumai tikrai stebina net visko mačiusius. Nors dar prieš keletą metų saliutus galėdavome uždegti ugnies pagalba, šiandieną užtenka naudotis elektra. Ką jau kalbėti apie kompiuterio pagalbą, kurios dėka profesionalai gali rengti net pačius įspūdingiausius fejerverkų šou, kurių metu saliutai yra leidžiami paspaudus kompiuterio klavišą. Žinoma, visas procesas nėra toks lengvas kaip kad gali pasirodyti. Fejerverkų kompozicijos paruošimas, jų iššovimo greičio pritaikymas prie parinktos muzikos ir panašiai, reikalauja tikrai didelių pastangų ir išprusimo.

Niekas kitas, bet fejerverkai gali praskaidrinti net pačia nuobodžiausią šventę. Didelis asortimentas, galimybė rinktis iš tūkstančių spalvų bei formų tai dar vienas pliusas, kurį suteikia saliutų kūrėjai. Nepamirškite jog šiuolaikiškumas ir tam tikra dalis meno slypi danguje!