EV mitai, su kuriais vis dar susiduriame 2022-aisias

Elektromobilių Lietuvoje sparčiai daugėja, įkrovimo stotelės prie prekybos centrų ar namų nebestebina, o „krokodilus“ bagažinėje keičia EV įkrovimo laidai. Gyvenimas tampa įdomus dėl sparčiai besivystančių technologijų susijusių su elektromobiliais. Tačiau iš paskos velkasi mitai, kurie įsigalėjo dešimtmetį ar daugiau atgal. Tai kas buvo tiesa ar pusiau tiesa anksčiau, dabar jau tėra tik mitas. Kokie tie mitai ir kokia tiesa – šiame straipsnyje.

Mitas: įkrovimas trunka labai ilgai

Dažnai pasitaikanti nuostata, jog elektromobilio įkrovimas trunka labai ilgai, dėl to yra labai nepatogus. Žinoma, elektromobilį su visiškai tuščiu akumuliatoriumi įkrauti iki 100 proc. iš buitinės rozetės gali prireikti 48 val, tačiau į tokią situaciją pakliūna retas vairuotojas.

Šiuolaikiniai elektromobiliai gali nuvažiuoti 200-300 km ar net 400 km pilnai įkrautu akumuliatoriumi. Tuo tarpu paprastą dieną žmonės mieste nuvažiuoja iki 50 km. Tad nereikia kasdien įkrauti elektromobilio akumuliatoriais. O tarp EV vairuotojų įprasta neiškrauti pilnai akumuliatoriaus, o papildyti vos tik atsiradus galimybei. Pavyzdžiui, ne šiaip sustoti prie parduotuvės prireikus pieno vakarienei, o prijungti toms dešimčiai minučių automobilį prie įkrovimo stotelės.

Mitas: nėra kur įkrauti elektromobilio

Lietuvoje sparčiai plečiamas EV įkrovimo stotelių tinklas, daug dėmesio skiriama tiek viešųjų stotelių įrengimui mieste, tiek magistraliniuose keliuose. Vairuojantys elektromobilius, naudoja specialias programėlės telefonuose, kurios parodo kur yra artimiausia įkrovimo vieta ypač patogu keliaujant, kuomet norisi planuotis  sustojimus.

Tuo tarpu važinėjantys įprastais automobiliais ir specialiai neieškantys įkrovimo stotelių, gali susidaryti įspūdį, jog jų nėra tie daug. Mes įpratę, jog degalinės šviečia iš toli, jos yra didelės ir ryškios. Tuo tarpu EV įkrovimo stotelės gali būti pora parkavimo vietų prie prekybos centro ar didelėje parkavimo aikštelėje mieste ir apie jas praneš įprastas kelio ženklas.

Mitas: įsigyjant EV, gaunama ir įkrovimo stotelė

Norėtųsi, jog šis mitas būtų tiesa, tai itin palengvintų gyvenimą naujiems elektromobilių vairuotojams. Iš tiesų įkrovimo laidai yra pridedami prie elektromobilių, o jei tiksliau, įkrovimo laidas, kuriuo galima įkrauti EV iš buitinės namų rozetės. Šis laidas dar vadinamas avariniu, nes juo automobilio akumuliatorių įkrauti užtrunka pakankamai ilgai.

Kadangi įkrovimo jungčių standartai dar tik bando nusistovėti, skirtingoms rinkoms skirti automobiliai gali turėti skirtingas jungtis, todėl naujas EV vairuotojas paprastai turi susižiūrėti koks įkrovimo kabelis bus reikalingas ir kokio adapterio gali prireikti.